Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wstrzymana budowa centrum hydroterapii (więcej...)


Wstrzymana budowa
centrum hydroterapii


Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piasecznie nakazał wstrzymanie budowy Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, które powstaje w Konstancinie-Jeziornie w Parku Zdrojowym przy ul. Sienkiewicza. PINB uznał, że inwestycja Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. jest prowadzona niezgodnie z pozwoleniem na budowę, ponieważ został wyburzony budynek sanatorium "Przy Źródle", który miał być rozbudowany.


Długo oczekiwana budowa Konstancińskiego Centrum Hydroterapii miała zacząć się już latem ubiegłego roku. Jednak sprywatyzowana spółka Uzdrowisko Konstancin-Zdrój miała problem ze sfinansowaniem inwestycji, która może kosztować nawet ok. 36 mln złotych. Główny właściciel uzdrowiska - Bank Polskiej Spółdzielczości, który w 2011 roku zakupił je od Skarbu Państwa za 75 mln złotych - zrezygnował z finansowania wielomilionowych uzdrowiskowych inwestycji. Mimo to spółce udało się znaleźć inne możliwości sfinansowania Konstancińskiego Centrum Hydroterapii i 10 lutego rozpoczęły się długo oczekiwane prace budowlane.

Reklamy Google:


Teren przy tężni został ogrodzony i pojawiły się na nim koparki oraz wywrotki. Zgodnie z pozwoleniami wycięto część drzew i przygotowano teren pod budowę nowego obiektu. Zburzono również budynek sanatorium "Przy Źródle", co jak się później okazało, prawdopodobnie jest bezprawne.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrolę na placu budowy i stwierdził, że prace są prowadzone wbrew zapisom pozwolenia na budowę. PINB nakazał wstrzymanie budowy, ponieważ jego zdaniem Uzdrowisko Konstancin-Zdrój S.A. bezprawnie wyburzyło budynek sanatorium. Pozwolenie przewidywało rozbudowę obiektu i dobudowanie do niego nowego pawilonu. Nie uwzględniało wyburzenia budynku sanatorium. PINB uznał zaistniałą sytuację za naruszenie przepisów. Jeszcze nie wiadomo, kiedy prace zostaną wznowione.

Konstancińskie Centrum Hydroterapii miało być gotowe do 31 maja 2015 roku. Projekt przewiduje powstanie m.in. hotelu, restauracji, sal konferencyjnych, siłowni, sauny, jacuzzi solankowego, gabinetów zabiegowych, lekarskich, fizykoterapii i hydroterapii oraz basenu z podwodnymi prądami, biczami wodnymi, kaskadą i brodzikiem. Koszt inwestycji oszacowano na nieco ponad 36 mln zł, z czego 8,8 mln ma pochodzić z unijnej dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Zarówno mieszkańcy, jak i władze naszego miasta mają nadzieję, że spółce uda się przezwyciężyć wszystkie trudności, naprawić nieprawidłowości i ostatecznie wybudować obiekt, który mógłby się stać wizytówką uzdrowiska.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościKonstancińskie Centrum Hydroterapii miało powstać przy ul. Sienkiewicza obok tężni:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:


Rusza budowa centrum hydroterapii w Konstancinie

Mimo wielu komplikacji, w poniedziałek 10 lutego z kilkumiesięcznym opóźnieniem zaczyna się budowa Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, które do 31 maja 2015 roku ma powstać w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Sienkiewicza. Nowoczesny obiekt, który będzie kosztował ok. 36 mln złotych, ma być sztandarową inwestycją sprywatyzowanej trzy lata temu spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój.

Konstancin czeka
na centrum hydroterapii


Przedłużają się przygotowania do rozpoczęcia budowy nowoczesnego Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, które ma powstać przy ul. Sienkiewicza w Konstancinie-Jeziornie, tuż obok tężni. Uzdrowisko Konstancin-Zdrój S.A. nie rozpocznie prac budowlanych w tym roku, ponieważ do tej pory nie wybrało wykonawcy kosztownej inwestycji.

Nowoczesne sanatorium
w Konstancinie


W sierpniu ma się rozpocząć budowa Konstancińskiego Centrum Hydroterapii - nowoczesnej bazy noclegowej, rehabilitacyjnej, leczniczej oraz rekreacyjnej, która powstanie w ramach rozbudowy i modernizacji Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. Centrum powstanie przy ul. Sienkiewicza w Konstancinie-Jeziornie, tuż obok tężni. Kuracjusze będą mogli korzystać m.in. z gabinetów zabiegowych i lekarskich, pracowni diagnostycznych, basenu, sauny, łaźni, a także restauracji, kawiarni i sal konferencyjnych.

Plany rozwoju
Uzdrowiska Konstancin


W połowie 2013 roku w Parku Zdrojowym ma się zacząć budowa Konstancińskiego Centrum Hydroterapii. Inwestycję, która ma kosztować ok. 36 mln złotych, zapowiada spółka Uzdrowiska Polskie, nowy właściciel sprywatyzowanego Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. Przedstawiciele uzdrowiska w piątek 11 stycznia przedstawili swoje plany mieszkańcom i władzom gminy Konstancin-Jeziorna.

Uzdrowisko
w Konstancinie
sprzedane za 75 mln zł!


W piątek 9 grudnia, została podpisana ostateczna umowa sprzedaży spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. Nowy właściciel, którym został fundusz Uzdrowiska Polskie, zapłaci Skarbowi Państwa 75 mln złotych. W ciągu najbliższych lat zobowiązał się również zainwestować w spółkę 15 mln złotych.

Konstancin będzie pięknym uzdrowiskiem!

"Jesteśmy zdeterminowani, by Konstancin był pięknym uzdrowiskiem" - przekonywali przedstawiciele Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego, którzy w środę (30 listopada) opowiedzieli mieszkańcom i samorządowcom o swojej wizji rozwoju uzdrowiska. W spotkaniu uczestniczył również Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, które prowadziło zakończone już negocjacje w sprawie sprzedaży uzdrowiska.

Uzdrowisko Nałęczów
w Konstancinie?


Pod koniec zeszłego tygodnia Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o udzieleniu Nałęczowskiemu Towarzystwu Inwestycyjnemu S.A. wyłączności na negocjacje w sprawie zakupu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. Rozmowy mają zakończyć się do 18 listopada.

Uzdrowisko Konstancin
- minister wyjaśnia!


Pod koniec września w pensjonacie Konstancja odbyło się spotkanie na temat prywatyzacji spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, w którym uczestniczył Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Minister oficjalnie zdementował, jakoby ministerstwo zaniżyło wartość prywatyzowanej spółki. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by nowy właściciel nie tylko zapłacił za spółkę jak najwyższą cenę, lecz także rozwijał działalność leczniczą uzdrowiska.

Prokuratura sprawdzi prywatyzację uzdrowiska!

Samorządy gminy Konstancin-Jeziorna oraz powiatu piaseczyńskiego uznały, że wycena udziałów prywatyzowanej obecnie spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój mogła zostać znacznie zaniżona przez Ministerstwo Skarbu Państwa. O możliwości popełnienia przestępstwa powiadomiono prokuraturę. Natomiast ministerstwo uspokaja i wyjaśnia, że wartość udziałów nie oznacza rynkowej ceny spółki, za którą zostanie sprzedana.

Licytacja Uzdrowiska Konstancin-Zdrój!

Zapowiadana od wielu lat prywatyzacja spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój przeszła do decydującej fazy. W pierwszych dniach sierpnia Ministerstwo Skarbu Państwa, które jest właścicielem uzdrowiska, oficjalnie zaprosiło potencjalnych inwestorów do rozmów na temat sprzedaży niezwykle atrakcyjnej spółki. Zainteresowani inwestorzy mogą zgłaszać się do 29 sierpnia. Następnie ministerstwo wybierze najpoważniejszych kontrahentów i rozpocznie z nimi szczegółowe negocjacje warunków kupna udziałów.

Uzdrowisko Konstancin -Zdrój idzie pod młotek!

Niebawem zakończą się prace doradcy Ministra Skarbu Państwa przy prywatyzacji Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o.. Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu ministerstwo opublikuje ogłoszenie o prywatyzacji spółki, w której będą mogli wziąć udział inwestorzy, spełniający określone wymagania. Przyszłość uzdrowiska jest więc przesądzona - trafi w prywatne ręce. Zarówno samorząd, jak i lokalne stowarzyszenia obawiają się, że sprzedaż jedynego na Mazowszu uzdrowiska, doprowadzi do jego likwidacji.

środa 02 kwietnia 2014 - 09:52:00 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja