Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Plany rozwoju Uzdrowiska Konstancin (więcej...)


Plany rozwoju
Uzdrowiska Konstancin


W połowie 2013 roku w Parku Zdrojowym ma się zacząć budowa Konstancińskiego Centrum Hydroterapii. Inwestycję, która ma kosztować ok. 36 mln złotych, zapowiada spółka Uzdrowiska Polskie, nowy właściciel sprywatyzowanego Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. Przedstawiciele uzdrowiska w piątek 11 stycznia przedstawili swoje plany mieszkańcom i władzom gminy Konstancin-Jeziorna.


W grudniu 2011 roku Skarb Państwa za 75 mln złotych sprzedał spółkę Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. Nowym właścicielem zostały Uzdrowiska Polskie Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych. Specjalny fundusz powołały Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne S.A. (kierujące uzdrowiskiem w Nałęczowie) oraz Bank Polskiej Spółdzielczości, który sfinansował zakup. Nowy właściciel uzdrowiska zapowiedział, że w ciągu trzech lat zainwestuje w rozwój obiektów leczniczych.

Reklamy Google:


Rozbudowa szpitali miała zacząć się już w ubiegłym roku. Dlatego też zorganizowano spotkanie, podczas którego zarówno mieszkańcy, jak i władze samorządowe naszej gminy mogły dowiedzieć się, na jakim etapie są przygotowania do inwestycji. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa: Radosław Tabak - wicedyrektor departamentu nadzoru właścicielskiego i Wojciech Chmielewski - dyrektor departamentu prywatyzacji, którzy zapewnili, że nowy właściciel wywiązuje się z zapisów umowy prywatyzacyjnej, a jego działalność i plany są kontrolowane przez ministerstwo.

Przedstawiciele uzdrowiska potwierdzili, że mają zamiar inwestować w konstancińskie uzdrowisko, ponieważ chcieliby, żeby stało się perłą w koronie całej grupy uzdrowisk, które prowadzą (Nałęczów, Kamień Pomorski, Iwonicz). Jeszcze w pierwszej połowie tego roku w Konstancinie-Jeziornie ma rozpocząć się budowa Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, które będzie największą z planowanych inwestycji i sztandarowym obiektem odmienionego uzdrowiska. Ma powstać w Parku Zdrojowym w miejscu obecnego sanatorium "Przy Źródle", które znajduje się przy Trakcie Spacerowym Henryka Sienkiewicza, naprzeciwko tężni. Zakończenie budowy, która ma kosztować ok. 36 mln złotych, zaplanowano na pierwszą połowę 2015 roku.

"Przez ostatni rok trwały żmudne przygotowania do tej inwestycji, które zazwyczaj nie są widoczne, ale zapewniam, że niebawem będą mogli państwo każdego dnia śledzić postępy w budowie" - zapewniał Krzysztof Głogowski, prezes zarządu spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. "Mamy zapewnione finansowanie inwestycji oraz ważne pozwolenie na budowę. We wrześniu rozstrzygnęliśmy konkurs na koncepcję architektoniczną Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, który wygrała renomowana pracownia Open Architekci" - dodał prezes.

Nowy obiekt ma szansę uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych, ponieważ jest na liście projektów zakwalifikowanych do dotacji przez samorząd województwa mazowieckiego. Nowy, piętrowy budynek będzie miał 10 metrów wysokości. Będzie podzielony na trzy strefy: pobytową, rekreacyjno-konferencyjną oraz leczniczo-rehabilitacyjną. Przy tężni powstanie hotel z 52 pokojami, restauracja i sala konferencyjna. W części leczniczo-rehabilitacyjnej oprócz gabinetów, w których będą się odbywały zabiegi, znajdzie się basen o powierzchni 180 m², jacuzzi i sauny.

Przemysław Morysiak, prezes Uzdrowiska Polskie Zarządzanie Sp. z o.o. podkreślił, że nie będzie to typowe SPA. Ma to być głównie obiekt rehabilitacyjno-leczniczy, gdzie będą odbywały się zabiegi przyrodolecznicze z wykorzystaniem m.in. konstancińskiej solanki. Jacek Więcek, członek zarządu BPS TFI S.A.(właściciel Uzdrowisk Polskich) zapewnił zaś, że nie widzi żadnych niebezpieczeństw, by na zaplanowaną budowę zabrakło pieniędzy.

Przedstawiciele uzdrowiskowej spółki zadeklarowali, że po ukończeniu Konstancińskiego Centrum Hydroterapii przystąpią również do modernizacji pozostałych obiektów - szpitala neurologicznego przy ul. Sue Ryder oraz szpitala kardiologicznego przy ul. Gąsiorowskiego i sanatorium "Biały Dom".

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Uzdrowisko
w Konstancinie
sprzedane za 75 mln zł!


W piątek 9 grudnia, została podpisana ostateczna umowa sprzedaży spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. Nowy właściciel, którym został fundusz Uzdrowiska Polskie, zapłaci Skarbowi Państwa 75 mln złotych. W ciągu najbliższych lat zobowiązał się również zainwestować w spółkę 15 mln złotych.

Konstancin będzie pięknym uzdrowiskiem!

"Jesteśmy zdeterminowani, by Konstancin był pięknym uzdrowiskiem" - przekonywali przedstawiciele Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego, którzy w środę (30 listopada) opowiedzieli mieszkańcom i samorządowcom o swojej wizji rozwoju uzdrowiska. W spotkaniu uczestniczył również Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, które prowadziło zakończone już negocjacje w sprawie sprzedaży uzdrowiska.

Uzdrowisko Nałęczów
w Konstancinie?


Pod koniec zeszłego tygodnia Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o udzieleniu Nałęczowskiemu Towarzystwu Inwestycyjnemu S.A. wyłączności na negocjacje w sprawie zakupu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. Rozmowy mają zakończyć się do 18 listopada.

Uzdrowisko Konstancin
- minister wyjaśnia!


Pod koniec września w pensjonacie Konstancja odbyło się spotkanie na temat prywatyzacji spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, w którym uczestniczył Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Minister oficjalnie zdementował, jakoby ministerstwo zaniżyło wartość prywatyzowanej spółki. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by nowy właściciel nie tylko zapłacił za spółkę jak najwyższą cenę, lecz także rozwijał działalność leczniczą uzdrowiska.

Prokuratura sprawdzi prywatyzację uzdrowiska!

Samorządy gminy Konstancin-Jeziorna oraz powiatu piaseczyńskiego uznały, że wycena udziałów prywatyzowanej obecnie spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój mogła zostać znacznie zaniżona przez Ministerstwo Skarbu Państwa. O możliwości popełnienia przestępstwa powiadomiono prokuraturę. Natomiast ministerstwo uspokaja i wyjaśnia, że wartość udziałów nie oznacza rynkowej ceny spółki, za którą zostanie sprzedana.

Licytacja Uzdrowiska Konstancin-Zdrój!

Zapowiadana od wielu lat prywatyzacja spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój przeszła do decydującej fazy. W pierwszych dniach sierpnia Ministerstwo Skarbu Państwa, które jest właścicielem uzdrowiska, oficjalnie zaprosiło potencjalnych inwestorów do rozmów na temat sprzedaży niezwykle atrakcyjnej spółki. Zainteresowani inwestorzy mogą zgłaszać się do 29 sierpnia. Następnie ministerstwo wybierze najpoważniejszych kontrahentów i rozpocznie z nimi szczegółowe negocjacje warunków kupna udziałów.

Uzdrowisko Konstancin -Zdrój idzie pod młotek!

Niebawem zakończą się prace doradcy Ministra Skarbu Państwa przy prywatyzacji Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o.. Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu ministerstwo opublikuje ogłoszenie o prywatyzacji spółki, w której będą mogli wziąć udział inwestorzy, spełniający określone wymagania. Przyszłość uzdrowiska jest więc przesądzona - trafi w prywatne ręce. Zarówno samorząd, jak i lokalne stowarzyszenia obawiają się, że sprzedaż jedynego na Mazowszu uzdrowiska, doprowadzi do jego likwidacji.

środa 16 stycznia 2013 - 12:08:30 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja