Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Uzdrowisko Nałęczów w Konstancinie? (więcej...)


Uzdrowisko Nałęczów
w Konstancinie?


Pod koniec zeszłego tygodnia Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o udzieleniu Nałęczowskiemu Towarzystwu Inwestycyjnemu S.A. wyłączności na negocjacje w sprawie zakupu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. Rozmowy mają zakończyć się do 18 listopada.


W sierpniu Ministerstwo Skarbu Państwa spośród dziewięciu potencjalnych inwestorów zainteresowanych zakupem konstancińskiego uzdrowiska wybrało trzech, którzy zostali dopuszczeni do kolejnego etapu prywatyzacji spółki. Ministerstwo po analizie wiążących propozycji warunków umowy zakupu, otrzymanych od wszystkich potencjalnych kontrahentów, podjęło decyzję o udzieleniu wyłączności negocjacyjnej spółce Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne S.A. z siedzibą w Nałęczowie. Zostały odrzucone dwie inne propozycje złożone przez Fundację Polsat oraz spółkę Ordynat. Negocjacje na temat zakupu konstancińskiej spółki, ceny za pakiet udziałów i szczegółowych warunków umowy, uwzględniającej m.in. pakiet socjalny dla pracowników oraz przyszłe nakłady inwestycyjne mają trwać do 18 listopada.

Reklamy Google:


Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne prowadzi sprywatyzowane w 2001 roku uzdrowisko w Nałęczowie. W ciągu kilku lat nowy właściciel zainwestował w uzdrowisko kilkadziesiąt milionów złotych. Nie tylko utrzymał dotychczasową działalność rehabilitacyjno-leczniczą w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, lecz także zmodernizował istniejące obiekty i zbudował nowe. W Nałęczowie powstało nowoczesne SPA i specjalistyczne ośrodki medyczne, leczące chorych i zapewniające kuracjuszom opiekę sanatoryjną. Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne stara się także o zakup spółki Uzdrowisko Iwonicz S.A. na Podkarpaciu oraz uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim (województwo zachodniopomorskie). Jeśli towarzystwu udałoby się zrealizować zamierzenia, stałoby się właścicielem aż czterech uzdrowisk w tym również konstancińskiego. Wydaje się wiec, że jest to pewny kontrahent nastawiony na działalność leczniczą, który zagwarantowałby rozwój bazy leczniczej.

Z przedstawicielami Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego spotkały się konstancińskie władze samorządowe, które poznały wstępną wizję działalności potencjalnego, nowego właściciela uzdrowiska. Wstępne plany zakładałyby nie tylko utrzymanie dotychczasowych, sztandarowych obiektów jak szpital neurologiczny przy ul. Sue Ryder i szpital kardiologiczny przy ul. Gąsiorowskiego, lecz także przebudowę sanatorium „Przy Źródle” i „Białego Domu”. Konstancińskie uzdrowisko prawdopodobnie poszerzyłoby również swoją ofertę o nowoczesne SPA, podobne do tego, które działa w Nałęczowie.

Jeszcze w tym roku prawdopodobnie okaże się czy towarzystwu uda się zrealizować zamierzenia. Wszystko zależy od przebiegu negocjacji z Ministerstwem Skarbu Państwa, które jest właścicielem spółki. Protestujący przeciwko prywatyzacji mieszkańcy Konstancina-Jeziorny najbardziej obawiają się powolnej wyprzedaży gruntów w centrum miasta, zabudowy najpiękniejszych, niezwykle cennych terenów i w konsekwencji likwidacji jedynego uzdrowiska na Mazowszu.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Uzdrowisko Konstancin
- minister wyjaśnia!


Pod koniec września w pensjonacie Konstancja odbyło się spotkanie na temat prywatyzacji spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, w którym uczestniczył Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Minister oficjalnie zdementował, jakoby ministerstwo zaniżyło wartość prywatyzowanej spółki. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by nowy właściciel nie tylko zapłacił za spółkę jak najwyższą cenę, lecz także rozwijał działalność leczniczą uzdrowiska.

Prokuratura sprawdzi prywatyzację uzdrowiska!

Samorządy gminy Konstancin-Jeziorna oraz powiatu piaseczyńskiego uznały, że wycena udziałów prywatyzowanej obecnie spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój mogła zostać znacznie zaniżona przez Ministerstwo Skarbu Państwa. O możliwości popełnienia przestępstwa powiadomiono prokuraturę. Natomiast ministerstwo uspokaja i wyjaśnia, że wartość udziałów nie oznacza rynkowej ceny spółki, za którą zostanie sprzedana.

Licytacja Uzdrowiska Konstancin-Zdrój!

Zapowiadana od wielu lat prywatyzacja spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój przeszła do decydującej fazy. W pierwszych dniach sierpnia Ministerstwo Skarbu Państwa, które jest właścicielem uzdrowiska, oficjalnie zaprosiło potencjalnych inwestorów do rozmów na temat sprzedaży niezwykle atrakcyjnej spółki. Zainteresowani inwestorzy mogą zgłaszać się do 29 sierpnia. Następnie ministerstwo wybierze najpoważniejszych kontrahentów i rozpocznie z nimi szczegółowe negocjacje warunków kupna udziałów.

Uzdrowisko Konstancin -Zdrój idzie pod młotek!

Niebawem zakończą się prace doradcy Ministra Skarbu Państwa przy prywatyzacji Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o.. Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu ministerstwo opublikuje ogłoszenie o prywatyzacji spółki, w której będą mogli wziąć udział inwestorzy, spełniający określone wymagania. Przyszłość uzdrowiska jest więc przesądzona - trafi w prywatne ręce. Zarówno samorząd, jak i lokalne stowarzyszenia obawiają się, że sprzedaż jedynego na Mazowszu uzdrowiska, doprowadzi do jego likwidacji.

środa 26 października 2011 - 10:40:49 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja