Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Najbliższy weekend warto spędzić w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15. Już w piątkowy wieczór o godz. 19 zapraszamy na niezwykle interesujący film dokumentalny "Wiek głupoty". Natomiast w sobotę w Hugonówce o godz. 15 odbędą się warsztaty rodzinne, na których będzie można nauczyć się robić pomysłowe breloczki. W niedzielę najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl "Księżniczka na ziarnku grochu".
piątek 24 lutego 2017 - 11:48:36 | Komentarze: 0
W Konstancinie nie ma leczniczej borowiny

W Konstancinie nie ma leczniczej borowiny

Prysły marzenia Konstancina-Jeziorny o eksploatacji leczniczej borowiny. Okazało się, że złoża torfu, znajdujące się w naszej gminie, nie mają właściwości leczniczych. Wykazały to badania zlecone przez samorząd. Jedynym bogactwem naturalnym uzdrowiska pozostanie więc solanka. Konstancin może też szczycić się unikalnym klimatem. Jednak i naszej gminy nie omijają ostatnio kłopoty ze smogiem.
czwartek 23 lutego 2017 - 07:35:21 | Komentarze: 0
Imieniny Konstancji - relacja i zdjęcia

Imieniny Konstancji
- relacja i zdjęcia


Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny świętowali Imieniny Konstancji, patronki naszego miasta. W Konstancińskim Domu Kultury zorganizowano atrakcje nawiązujące do czasów, w których żyła solenizantka. Można było wziąć udział m.in. w warsztatach zielarskich, pszczelarskich i plastycznych. Odbyły się także wernisaż wystawy malarstwa, spotkanie historyczne oraz koncert muzyki klasycznej The New Warsaw Trio. Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców.
środa 22 lutego 2017 - 07:01:55 | Komentarze: 0
Ponad 1800 paczek papierosów bez akcyzy

Ponad 1800 paczek papierosów bez akcyzy

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zabezpieczyli w rejonie targowiska 1835 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano 57-letnią obywatelkę Ukrainy, która dodatkowo odpowie za próbę przekupstwa policjantów.
poniedziałek 20 lutego 2017 - 13:24:06 | Komentarze: 0
Jubileuszowe imieniny Konstancji

Jubileuszowe imieniny Konstancji

W weekend, 18 i 19 lutego będziemy hucznie świętować Imieniny Konstancji - hrabiny Skórzewskiej, matki założyciela Konstancina, hrabiego Witolda Skórzewskiego, który nazwał letnisko na jej cześć. Imieninom zorganizowanym przez Konstanciński Dom Kultury w ramach tegorocznych obchodów 120-lecia letniska będzie towarzyszyło wiele różnorodnych atrakcji. Z pewnością każdy wybierze z nich coś dla siebie. Zapraszamy do Hugonówki przy ul. Mostowej 15.
piątek 17 lutego 2017 - 08:11:57 | Komentarze: 0
Klub Podróżnika na wyspie żywiołów

Klub Podróżnika
na wyspie żywiołów


Podczas najbliższego spotkania Klubu Podróżnika, który odbędzie się w piątek, 17 lutego o godz. 19 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15, o swojej podróży do Islandii opowie Łukasz Supergan. Wstęp wolny.
czwartek 16 lutego 2017 - 10:40:54 | Komentarze: 0
Krzysztof Kiljański w Konstancinie - relacja

Krzysztof Kiljański w Konstancinie - relacja

W Konstancinie-Jeziornie wystąpił znany wokalista Krzysztof Kiljański, który zaśpiewał na scenie Hugonówki. Recital ''Blue moon'' przyciągnął do Konstancińskiego Domu Kultury wielu sympatyków twórczości artysty, nazywanego polskim Sinatrą.
środa 15 lutego 2017 - 16:33:51 | Komentarze: 0
Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

W sobotę w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji przy u. Żeromskiego odbędzie się kolejny turniej z cyklu Grand Prix Konstancina-Jeziorny w Badmintonie. Natomiast Konstanciński Dom Kultury zaprasza do Hugonówki na spotkanie autorskie z pisarzem i dziennikarzem Marcinem Gutowskim oraz na recital znanego wokalisty Krzysztofa Kiljańskiego.
sobota 11 lutego 2017 - 11:51:13 | Komentarze: 0
Pożar przy ul. Rynkowej w Konstancinie

Pożar przy ul. Rynkowej
w Konstancinie


W czwartek, 9 lutego wieczorem wybuchł pożar w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Rynkowej. Zapalił się murowany budynek, w którym znajdowały się warsztat i magazyn. W akcji trwającej ok. 3 godzin uczestniczyło aż 7 jednostek straży pożarnej. W pożarze nikt nie ucierpiał. Spaliła się cześć wyposażenia warsztatu.
piątek 10 lutego 2017 - 14:46:49 | Komentarze: 0
Samorząd przeciwko połączeniu z Warszawą

Samorząd przeciwko połączeniu z Warszawą

Rada Miejska Konstancina-Jeziorny sprzeciwia się połączeniu naszej gminy z Warszawą. Podczas ostatniej sesji, która odbyła się w środę, 8 lutego, radni przyjęli negatywne stanowisko w sprawie projektu posłów Prawa i Sprawiedliwości. Konstancińscy samorządowcy obawiają się m.in. utraty suwerenności gminy oraz statusu uzdrowiska. Wytykają posłom brak konsultacji społecznych i sygnalizują możliwość zorganizowania referendum w tej sprawie.
czwartek 09 lutego 2017 - 19:37:03 | Komentarze: 0
Idź do strony       >>  

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


Radca_prawny.jpg
RADCA PRAWNY / LEGAL COUNSELLOR
Dorota Szymańska
Telefon: 694 624 384
www.kancelariaszymanska.pl
Prawo cywilne, Prawo rodzinne, Prawo pracy. Full legal service of individual entrepreneurs, other legal and natural persons. Representation before courts.

zubrowka.jpg

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja