Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Zaniedbana ulica Graniczna w Konstancinie

Zaniedbana ulica Graniczna w Konstancinie

Większość ulic wokół Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie jest wyremontowanych. Samorząd sukcesywnie inwestuje w reprezentacyjną, uzdrowiskową część miasta. Jednak i tu nie brakuje zaniedbanych miejsc, głównie z powodu opuszczonych posesji, na co władze miasta nie mają zbyt dużego wpływu. Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który zwrócił nam uwagę na ulicę Graniczną. "Strach przejść tą ulicą. Wygląda fatalnie, rozsypujące się budynki, zarośnięte i zaśmiecone posesje w samym sercu uzdrowiska. Czy miasto nic może nic z tym zrobić?" - pyta czytelnik.
wtorek 23 sierpnia 2016 - 08:27:23 | Komentarze: 0
Zapraszamy na Festiwal 321 Impro!

Zapraszamy na Festiwal 321 Impro!

W ostatni weekend wakacji, 26-28 sierpnia zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka przy ul. Mostowej 15 na VI Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro. To jedyny w Polsce festiwal, łączący teatr i kabaret, na którym publiczność decyduje o przebiegu spektakli. Na scenie m.in. Artur Andrus, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Kumorek, Lee White i Teatr AB OVO oraz Kabaret Hrabi. Bilety na to niepowtarzalne wydarzenie już są w sprzedaży na kupbilecik.pl oraz w recepcji KDK Hugonówka.
poniedziałek 22 sierpnia 2016 - 02:44:01 | Komentarze: 0
Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Najbliższy weekend warto spędzić w Konstancinie-Jeziornie. Zapraszamy na Wieczór Tanga Argentyńskiego, kolejny seans kina plenerowego oraz koncerty w amfiteatrze i potańcówkę przy Hugonówce.
piątek 19 sierpnia 2016 - 09:05:42 | Komentarze: 0
Wakacyjne remonty szkół w Konstancinie

Wakacyjne remonty szkół w Konstancinie

Wakacje powoli się kończą. Na finiszu są też remonty szkół w Konstancinie-Jeziornie. Największe prace na tegoroczne wakacje zaplanowano w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Żeromskiego, gdzie do 30 września będą trwały roboty termomodernizacyjne oraz w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej, w którym 25 sierpnia zakończy się remont wnętrz.
środa 17 sierpnia 2016 - 05:50:23 | Komentarze: 0
"Lato w mieście" w Jedynce

"Lato w mieście"
w Jedynce


Pierwsze dwa tygodnie wakacji w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej gościły stu osobową grupę dzieci z naszej gminy. Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w atrakcyjnych zajęciach wakacyjnych.
wtorek 16 sierpnia 2016 - 08:58:11 | Komentarze: 0
Weekend w Konstancinie

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Najbliższy weekend warto spędzić w konstancińskim Parku Zdrojowym. W piątkowy wieczór zapraszamy na kolejny seans kina plenerowego w amfiteatrze. Tym razem zostanie wyświetlony dramat historyczny "Księżna". W sobotę odbędzie się koncert "Oblicza jazzu", a w niedzielę w naszej muszli koncertowej zabrzmią najpiękniejsze włoskie pieśni. W poniedziałek zapraszamy na koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego w wykonaniu zespołu Big Band Rondo Konstancin.
piątek 12 sierpnia 2016 - 03:37:22 | Komentarze: 0
Nazwy miejsc publicznych w Konstancinie

Nazwy miejsc publicznych w Konstancinie

Rada Miejska Konstancina-Jeziorny postanowiła wprowadzić zasady dotyczące rozpatrywania wniosków o nadanie nazw miejscom publicznym w naszej gminie. Dotychczas tego typu propozycje wzbudzały kontrowersje. Teraz procedura ma być przejrzysta i każdy mieszkaniec będzie mógł w niej wziąć udział, nie tylko zgłaszając propozycje nazw miejsc publicznych, lecz także uczestnicząc w ich ocenie. Nazwy mają być przede wszystkim bezkonfliktowe i apolityczne.
środa 10 sierpnia 2016 - 14:46:20 | Komentarze: 0
W Konstancinie nie ma groźnego barszczu

W Konstancinie nie ma groźnego barszczu

Mieszkańcy wiejskich, nadwiślanych terenów gminy Konstancin-Jeziorna zaalarmowali naszą redakcję o niebezpiecznym barszczu Sosnowskiego, który miałby występować nad Wisłą. Konstanciński magistrat sprawdza wszystkie tego typu sygnały i stanowczo uspokaja: "Na dziś gmina jest wolna od niebezpiecznych kaukaskich barszczy".
poniedziałek 08 sierpnia 2016 - 10:11:28 | Komentarze: 0
Program rewitalizacji Konstancina-Jeziorny

Program rewitalizacji Konstancina-Jeziorny

Konstancin-Jeziorna zajął wysokie 4. miejsce w ogólnokrajowym rankingu Rzeczpospolitej, która sprawdziła jak samorządy w ubiegłym roku wykorzystały środki unijne. Mimo że nasza gmina już zdobyła spore fundusze, ma apetyt na kolejne, bo potrzeby mieszkańców i wieloletnie zaniedbania w wielu dziedzinach są ogromne. Kompleksowe rozwiązanie problemów ma ułatwić gminny program rewitalizacji, który umożliwi samorządowi ubieganie się o kolejne miliony z Unii Europejskiej.
piątek 05 sierpnia 2016 - 11:06:06 | Komentarze: 0
Rocznica Powstania Warszawskiego w Konstancinie

Rocznica Powstania Warszawskiego w Konstancinie

Tegoroczne obchody 72. rocznicy Powstania Warszawskiego w Konstancinie-Jeziornie uświetnił koncert "Wyśpiewać wolność", który w niedzielę odbył się w amfiteatrze. Natomiast w poniedziałek, 1 sierpnie mieszkańcy i przedstawiciele władz gminy uczcili pamięć powstańców, składając kwiaty w kilku miejscach pamięci, znajdujących się w naszym mieście.
środa 03 sierpnia 2016 - 11:11:49 | Komentarze: 0
Idź do strony       >>  

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


Radca_prawny.jpg
RADCA PRAWNY / LEGAL COUNSELLOR
Dorota Szymańska
Telefon: 694 624 384
www.kancelariaszymanska.pl
Prawo cywilne, Prawo rodzinne, Prawo pracy. Full legal service of individual entrepreneurs, other legal and natural persons. Representation before courts.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Pomoc prawna obejmuje sprawy z zakresu: prawa cywilnego, gospodarczego, administracyjnego, rodzinnego i opiekuńczego, spadkowego, a także prawa pracy, karnego i o wykroczenia. Darmowe porady prawne w poniedziałki w godz. 10-14. W celu umówienia wizyty proszę o kontakt tel.: 509 202 165.
mail: kancelaria.konstancin©gmail.com

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja