Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Budżet obywatelski w Konstancinie - wyniki głosowania

Budżet obywatelski w Konstancinie - wyniki głosowania

Znane są już wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego gminy Konstancin-Jeziorna. W głosowaniu wzięło udział 1939 mieszkańców naszej gminy. Z budżetu gminy na 2017 rok realizowanych będzie 10 zadań o charakterze inwestycyjnym na kwotę 617.650 zł, oraz 12 projektów pozostałych na kwotę 363.164 zł.
czwartek 29 września 2016 - 06:01:29 | Komentarze: 0
Konsultacje programu współpracy z organizacjami...

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

Do 7 października potrwają konsultacje programu współpracy gminy Konstancin-Jeziorna z organizacjami pozarządowymi. Projekt programu na 2017 rok został stworzony na bazie obowiązującego dokumentu z uwzględnieniem zmian zaproponowanych przez m.in. Biuro Komunikacji Społecznej UMiG Konstancin-Jeziorna. Zachęcamy do zapoznania się z projektem dokumentu i zgłaszania swoich uwag.
wtorek 27 września 2016 - 11:51:09 | Komentarze: 0
III Bieg im. Tomasza Hopfera w Konstancinie

III Bieg im. Tomasza Hopfera w Konstancinie

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny uczcili pamięć wybitnego mieszkańca, lekkoatlety i dziennikarza, który był jednym z inicjatorów Maratonu Warszawskiego. W niedzielę, 18 września na ścieżce zdrowia przy ul. Od Lasu odbył się III Bieg im. Tomasza Hopfera. Spośród 41 uczestników dystans najszybciej pokonał Krzysztof Wasiewicz, który triumfował również w ubiegłym roku.
poniedziałek 26 września 2016 - 12:27:01 | Komentarze: 0
Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

W nadchodzący weekend Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wernisaż wyjątkowej wystawy Anny Stefaniak oraz na niesamowity koncert "Show Me Your Tango" w wykonaniu znanej mezzosopranistki Izabeli Kopeć oraz światowej sławy bandeonisty Gilberto Pereyry.
piątek 23 września 2016 - 07:52:54 | Komentarze: 0
Wycinka drzew w Konstancinie

Wycinka drzew
w Konstancinie


Wycinka drzew w Konstancinie-Jeziornie zawsze wzbudza sporo kontrowersji. Niedawno samorząd wykarczował drzewa, które przeszkadzały w przebudowie ul. Piotra Skargi. Z kolei władze powiatowe ze względów bezpieczeństwa domagają się zgody naszego magistratu na wycinkę 48 lip, rosnących przy ul. Lipowej. Większość mieszkańców protestuje.
środa 21 września 2016 - 13:31:28 | Komentarze: 0
LOTTO Poland Bike Marathon w Konstancinie - zdjęcia

LOTTO Poland Bike Marathon w Konstancinie
- relacja i zdjęcia


Konstancin-Jeziorna znów należał do amatorów MTB. LOTTO Poland Bike Marathon, cykl wyścigów organizowany przez Grzegorza Wajsa, trzeci raz w historii zawitał do naszego miasta. Dopisała słoneczna pogoda, a frekwencja w Konstancinie-Jeziornie ponownie była imponująca. Na starcie czternastego już etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon stanęło blisko 1000 miłośników jazdy na rowerach górskich. Wyścigi przebiegały po malowniczej trasie wytyczonej ścieżkami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.
wtorek 20 września 2016 - 07:33:47 | Komentarze: 0
Urzecze poczeka na rozwój turystyki

Urzecze poczeka
na rozwój turystyki


W tym roku miała powstać koncepcja turystycznego zagospodarowania Doliny Środkowej Wisły - mikroregionu Urzecza, który rozpościera się na obszarze Konstancina-Jeziorny oraz czterech innych gmin i dwóch dzielnic Warszawy. Jednak nie wszystkie samorządy przeznaczyły fundusze na ten cel i w tym roku koncepcja nie zostanie opracowana. Samorządowcy już ponad dwa lata temu podjęli wspólną inicjatywę, ale do dzisiaj niczego nie zrobili.
poniedziałek 19 września 2016 - 16:33:49 | Komentarze: 0
OC już za 257 zł? Tanie ubezpieczenia istnieją...

OC już za 257 zł? Tanie ubezpieczenia istnieją, musisz je tylko znaleźć

Stawki za OC są dziś znacznie wyższe niż jeszcze rok temu, a to oznacza problem dla twojego portfela - chyba że wiesz, jak zabezpieczyć się przed wydatkiem. Co spowodowało nagły wzrost opłat? Gdzie możesz znaleźć tanie oferty ubezpieczeniowe?
sobota 17 września 2016 - 13:57:50 | Komentarze: 0
Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Zapraszamy w weekend do Konstancina-Jeziorny. W sobotę w Parku Zdrojowym odbędzie się rodzinny piknik promujący trzeźwy i zdrowy styl życia, a w niedzielę - ''Festyn Anielski: Na skrzydłach miłosierdzia'' z wieloma atrakcjami. Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie z pisarką Izabelą Górnicką-Zdziech, na warsztaty rodzinne i zajęcia modelarskie. Sympatycy aktywnego wypoczynku w sobotę mogą zmierzyć się w zawodach badmintonowych, a niedzielę wystartować w wyścigu kolarskim LOTTO Poland Bike Marathon lub wziąć udział w III Biegu im. Tomasza Hopfera. Zapraszamy!
sobota 17 września 2016 - 07:44:55 | Komentarze: 0
Okrzeszyn: zderzenie ciężarówki z lokomotywą

Okrzeszyn: zderzenie ciężarówki z lokomotywą

W piątek w godzinach porannych doszło do poważnego wypadku w miejscowości Okrzeszyn, w gminie Konstancin-Jeziorna. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Okrzewskiej samochód ciężarowy zderzył się z pociągiem towarowym. Auto stanęło w płomieniach. W wypadku zginął kierowca ciężarówki.
piątek 16 września 2016 - 07:45:52 | Komentarze: 0
Idź do strony       >>  

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


Radca_prawny.jpg
RADCA PRAWNY / LEGAL COUNSELLOR
Dorota Szymańska
Telefon: 694 624 384
www.kancelariaszymanska.pl
Prawo cywilne, Prawo rodzinne, Prawo pracy. Full legal service of individual entrepreneurs, other legal and natural persons. Representation before courts.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Pomoc prawna obejmuje sprawy z zakresu: prawa cywilnego, gospodarczego, administracyjnego, rodzinnego i opiekuńczego, spadkowego, a także prawa pracy, karnego i o wykroczenia. Darmowe porady prawne w poniedziałki w godz. 10-14. W celu umówienia wizyty proszę o kontakt tel.: 509 202 165.
mail: kancelaria.konstancin©gmail.com

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja