Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Zapowiada się niezwykły weekend w Konstancinie-Jeziornie. Spośród różnorodnych propozycji Konstancińskiego Domu Kultury z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Fanów łamigłówek zapraszamy do udziały w Szaradziarskich Mistrzostwach Konstancina. Dla najmłodszych mamy rodzinne warsztaty plastyczne. Sobotę zwieńczy otwarcie wyjątkowej świetlnej wystawy w tężni. Instalację Mirosława Filonika będzie można oglądać od godz. 17.
piątek 20 października 2017 - 18:51:44 | Komentarze: 0
Podwyżka opłat za śmieci w Konstancinie

Podwyżka opłat za śmieci w Konstancinie

W przyszłym roku w Konstancinie-Jeziornie wzrosną opłaty za śmieci. Urzędnicy właśnie rozstrzygają przetarg na nowego operatora, który przez najbliższe 2 lata będzie odbierał odpadki z naszej gminy. Samorząd będzie musiał zapłacić za tę usługę ponad dwa razy więcej niż dotychczas. Niezbędna jest więc podwyżka opłat dla mieszkańców. Nowe stawki za tydzień ma uchwalić Rada Miejska. Wszystko wskazuje na to, że podwyżka będzie wysoka. Za śmieci zmieszane trzeba będzie zapłacić 28 zł od osoby, a za posegregowane - 17 zł od osoby.
czwartek 19 października 2017 - 20:52:37 | Komentarze: 0
Konstancin pobiegł dla Jana Pawła II

Konstancin pobiegł
dla Jana Pawła II


W Habdzinie odbył się XI Otwarty Bieg Papieski. Wystartowało w nim prawie 200 zawodników, którzy uczcili pamięć Jana Pawła II. Pierwsi do mety dobiegli Krzysztof Wasiewicz oraz Oliwia Malmon. Jednak najważniejsze były wspólna zabawa i hołd złożony Karolowi Wojtyle. Obchodom Dnia Papieskiego w Konstancinie-Jeziornie towarzyszyły także msza polowa oraz rodzinny piknik z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.
środa 18 października 2017 - 17:01:04 | Komentarze: 0
Plenerowa sztuka w Konstancinie

Plenerowa sztuka
w Konstancinie


W Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie zagościła sztuka. Chcąc uczcić rocznice 120-lecia powstania Konstancina i 100-lecia uzdrowiska Konstanciński Dom Kultury zaprosił do współpracy kilku znanych artystów. Rzeźby wilków Beaty Czapskiej można podziwiać obok Hugonówki, a wiklinowe "Zwieńczenia" Mirosława Maszlanko stanęły nad brzegiem Jeziorki. Ostatnią jubileuszową, plenerową wystawą będą "Struktury" Mirosława Filonika. Monumentalną, efektowną, świetlno-dźwiękową instalację będzie można oglądać w tężni od 21 października.
poniedziałek 16 października 2017 - 15:28:19 | Komentarze: 0
Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

W niedzielę, 15 października o godz. 13 zapraszamy do Habdzina na obchody Dnia Papieskiego, które uświetni XI Otwarty Bieg Papieski. Natomiast o godz. 16 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 zaprezentują się najstarsi mieszkańcy naszej gminy. Odbędzie się doroczny przegląd twórczości artystycznej seniorów - "Wrzosowiska".
sobota 14 października 2017 - 09:28:01 | Komentarze: 0
Znany dziennikarz spowodował wypadek w Konstancinie

Znany dziennikarz spowodował wypadek
w Konstancinie


Znany dziennikarz, Piotr Najsztub spowodował wypadek w Konstancinie-Jeziornie. Potrącił 77-letnią kobietę. Trafiła do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podczas kontroli okazało się, że dziennikarz nie ma prawa jazdy. Stracił je 8 lat temu z powodu punktów karnych. Jednak urzędnicy piaseczyńskiego starostwa powiatowego nie dopełnili swoich obowiązków i nie cofnęli mu uprawnień do kierowania pojazdami. Okoliczności wypadku wyjaśnia prokuratura, a starostwo sprawdza, jak doszło do zaniedbania.
piątek 13 października 2017 - 18:23:03 | Komentarze: 0
Fit4All Gym&Fitness - nowy klub w Konstancinie

Fit4All Gym&Fitness - nowy klub w Konstancinie

Fit4All Gym&Fitness to nowe miejsce na mapie Konstancina, w którym zadbamy o swoją sylwetkę i samopoczucie. Nowoczesny klub, który działa od września, oferuje m.in. klimatyzowane pomieszczenia do ćwiczeń, strefy cardio i wolnych ciężarów, salę do zajęć fitness, opiekę instruktorów oraz porady dietetyczne. Wszystko to znajdziemy przy ulicy Warszawskiej 95 w Konstancinie-Jeziornie.
piątek 13 października 2017 - 11:19:50 | Komentarze: 0
Remont Mirkowskiej zmorą kierowców i pieszych

Remont Mirkowskiej zmorą kierowców i pieszych

Remont ulicy Mirkowskiej daje się we znaki mieszkańcom Konstancina-Jeziorny. Zamknięcie drogi w porannych i popołudniowych godzinach szczytu powoduje korki na głównych trasach naszego miasta. Jednak najwięcej uciążliwości dotyczy osiedla Mirków. Nie najlepiej przygotowana tymczasowa zmiana organizacji ruchu na osiedlu okazała się zmorą dla kierowców i pieszych.
czwartek 12 października 2017 - 17:28:43 | Komentarze: 0
Rodzinne święto latawca w Konstancinie

Rodzinne święto latawca
w Konstancinie


W sobotę, 7 października za targowiskiem w Konstancinie-Jeziornie odbyło się doroczne Święto Latawca, w którym uczestniczyło ponad 100 osób, zarówno rywalizując w zawodach latawców, jak i podziwiając pokazy modelarskie. Słoneczna pogoda i rodzinna atmosfera gwarantowały dobrą zabawę.
czwartek 12 października 2017 - 09:50:43 | Komentarze: 0
Baśniowa podróż z Patagonii na Alaskę

Baśniowa podróż
z Patagonii na Alaskę


Konstanciński Dom Kultury przy ulicy Mostowej 15 zaprasza na spotkanie Klubu Podróżnika. W czwartek, 12 października o godz. 19 gościem klubu będzie znany globtroter Piotr Strzeżysz, który opowie o swojej niesamowitej wyprawie rowerem z Patagonii na Alaskę. Wstęp wolny.
środa 11 października 2017 - 18:31:27 | Komentarze: 0
Idź do strony       >>  

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


zubrowka.jpg

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja