Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Złoża borowiny w Konstancinie-Jeziornie

Złoża borowiny w Konstancinie-Jeziornie

Dotychczas największym bogactwem naturalnym Konstancina-Jeziorny były sosnowe lasy, tworzące unikalny uzdrowiskowy klimat oraz lecznicza solanka, z której słynie tężnia. Okazało się jednak, że w naszym mieście mogą być również złoża borowiny. Samorząd postanowił zainwestować w jej poszukiwania.
środa 29 lipca 2015 - 10:40:41 | Komentarze: 0
Straż Miejska straci fotoradar - zmiany w przepisach

Straż Miejska straci fotoradar - zmiany w przepisach

Posłowie zdecydowali, że straże miejskie i gminne nie będą mogły używać fotoradarów. Jeśli nowe przepisy zatwierdzi Senat i Prezydent RP, w Konstancinie-Jeziornie nie zobaczymy już strażników miejskich kontrolujących prędkość pojazdów.
poniedziałek 27 lipca 2015 - 09:42:27 | Komentarze: 0
Ukradł pieniądze i groził kobiecie

Ukradł pieniądze i groził kobiecie

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zatrzymali 46-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy i kierowanie gróźb w stosunku do swojej znajomej. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna prawdopodobnie odpowie również za uszkodzenie ciała znajomej, którego dopuścił się na początku lipca.
piątek 24 lipca 2015 - 16:03:27 | Komentarze: 0
Rafał Maciaszek podbija na rowerze Europę

Rafał Maciaszek podbija
na rowerze Europę


Mieszkaniec Konstancina-Jeziorny Rafał Maciaszek wyruszył na kolejną, niezwykłą, rowerową wyprawę. Tym razem trasa liczy ok. 12.500 km i prowadzi przez piękne rejony Europy. W zeszłym roku Rafał zdobył na rowerze całe polskie wybrzeże, w tym wszystkie latarnie morskie.
czwartek 23 lipca 2015 - 08:12:31 | Komentarze: 0
Budżet obywatelski Konstancina - wyniki głosowania

Budżet obywatelski Konstancina - wyniki głosowania

Znamy już wyniki głosowania na projekty, które w przyszłym roku zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy wybrali 9 projektów spośród 27 zgłoszonych. Budżet obywatelski wyniesie ponad 850 tys. złotych. Postanowiliśmy także sprawdzić jak idzie realizacja tegorocznego budżetu obywatelskiego. Okazało się, że jeszcze nie wszystkie projekty zostały zrealizowane.
środa 22 lipca 2015 - 06:59:55 | Komentarze: 0
9 medali dla zawodników IKS "Konstancin"

9 medali dla zawodników IKS "Konstancin"

Zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego "Konstancin" zdobyli 9 mistrzowskich medali. Z letnich zawodów rozgrywanych w Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Dębicy pływacy z konstancińskiego klubu przywieźli 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe krążki.
wtorek 21 lipca 2015 - 14:14:34 | Komentarze: 0
Co z budową Mariny Wiślanej?

Co z budową Mariny Wiślanej?

Właśnie minęły dwa lata, odkąd pojawił się pomysł budowy Mariny Wiślanej oraz Parku Łurzyckiego. Nadwiślane atrakcje turystyczne zaproponowane przez Fundację Szerokie Wody zyskały aprobatę władz naszej gminy. Urzędnicy najpierw mieli sprawdzić czy powstanie mariny i parku nad Wisłą jest w ogóle możliwe, a potem rozpocząć przygotowania do ich realizacji. Niestety, przez dwa lata w tej kwestii niewiele się wydarzyło.
poniedziałek 20 lipca 2015 - 08:05:01 | Komentarze: 0
Wandal zniszczył wiatę autobusową w Konstancinie

Wandal zniszczył wiatę autobusową

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zatrzymali 18-latka, który wybił szyby w wiacie przystanku autobusowego przy ulicy Mirkowskiej. Pijany chuligan w ten sposób umilał sobie czas do przyjazdu autobusu. Dzięki świadkom udało się szybko zatrzymać wandala.
piątek 17 lipca 2015 - 10:56:46 | Komentarze: 0
Urząd miasta ściąga długi od mieszkańców

Urząd miasta ściąga długi od mieszkańców

Mieszkańcy są winni gminie ponad 4 mln złotych. Większość dłużników to najemcy mieszkań komunalnych, którzy od lat nie płacą czynszu. Rosną także niezapłacone opłaty za śmieci. Zadłużenie mieszkańców sięgnęło już ponad 173 tys. złotych. Zalegających z opłatami za odbiór odpadków czeka egzekucja administracyjna. Natomiast lokatorzy mogą np. odpracować swój dług, ale niechętnie korzystają z tej możliwości.
środa 15 lipca 2015 - 12:57:35 | Komentarze: 0
Ćwiczenia Qigong w Parku Zdrojowym

Ćwiczenia Qigong
w Parku Zdrojowym


Zapraszamy na otwarte, cykliczne ćwiczenia Qigong, które odbywają się w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. Ćwiczenia prowadzi instruktor Hanna Kwiatkowska. Zajęcia odbywają się w ramach projektu Konstancińskiego Domu Kultury "Mieszkańcy Mieszkańcom".
wtorek 14 lipca 2015 - 15:47:37 | Komentarze: 0
Idź do strony       >>  

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

LETNIE PRZECENY! Zapraszamy na zakupy do Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. Rabaty do -70%!

britamer.jpg

suplementy.jpg

Radca_prawny.jpg
RADCA PRAWNY / LEGAL COUNSELLOR
Dorota Szymańska - Nowicka
Prawo cywilne, Prawo rodzinne, Prawo pracy. Full legal service of individual entrepreneurs, other legal and natural persons. Representation before all courts and public administration authorities. Telefon: 694 624 384

hotel.jpg

techno-dry.jpg
Pralnia chemiczna TECHNO-DRY
Jesteśmy do Państwa dyspozycji w Starej Papierni vis a vis sklepu Rossmann. Zapewniamy najnowsze technologie prania i najlepszą jakość. Pierzemy wszystko oprócz pieniędzy. Gwarantujemy niskie ceny! Pranie i prasowanie koszul 5,90 zł/sztuka.

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja