Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Warsztaty świąteczne na Koziej

Warsztaty świąteczne
na Koziej


W sobotę, 16 grudnia w szkole podstawowej nr 5 przy ul. Szkolnej 7 odbędą się rodzinne warsztaty świąteczne dla mieszkańców os. Kozia oraz okolicznych domów. Wstęp jest jednak wolny dla wszystkich zainteresowanych, ponieważ liczy się integracja, spędzenie czasu we wspólnym gronie oraz przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia. Początek warsztatów o godz. 15:00.
czwartek 14 grudnia 2017 - 19:38:42 | Komentarze: 0
Ulica Mariana Jaworskiego zmieni nazwę

Ulica Mariana Jaworskiego zmieni nazwę

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zmianie nazwy ul. Mariana Jaworskiego w Konstancinie-Jeziornie na ul. Anny Walentynowicz. Decyzja jest ostateczna i została podjęta w ramach tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Zgodnie z ustawą zmiana nazwy nie ma wpływu na ważność dokumentów, ale mieszkańcy będą musieli sami zaktualizować swoje dane w wielu instytucjach.
środa 13 grudnia 2017 - 19:31:33 | Komentarze: 0
Budowa ratusza w Konstancinie na finiszu

Budowa ratusza w Konstancinie na finiszu

Budowa nowego ratusza przy ulicy Piaseczyńskiej i Kolejowej w Konstancinie-Jeziornie dobiega końca. W budynku trwają prace wykończeniowe, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy urzędnicy wprowadzą się do nowej siedziby. Wbrew zapowiedziom, na pewno nie nastąpi to w tym roku. Prawdopodobnie przeprowadzka odbędzie się dopiero w lutym.
wtorek 12 grudnia 2017 - 04:46:38 | Komentarze: 0
Świąteczne atrakcje w Konstancinie

Świąteczne atrakcje
w Konstancinie


Przedświąteczne atrakcje planowane w Konstancinie-Jeziornie z pewnością wprawią nas w nastrój zbliżającego się Bożego Narodzenia. Już w najbliższą sobotę, 9 grudnia Konstanciński Dom Kultury zaprasza na rodzinne warsztaty świąteczne. Za tydzień (16 grudnia) w Hugonówce odbędzie się koncert kolęd zespołu Modulacja, a w Parku Zdrojowym zostanie zorganizowany doroczny Jarmark Świąteczny z wieloma atrakcjami (17 grudnia). Natomiast nowy rok otworzy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu prawdziwej gwiazdy - Marii Sadowskiej, która wystąpi w naszym mieście 7 stycznia.
sobota 09 grudnia 2017 - 07:06:17 | Komentarze: 0
Wiosną ruszy rozbudowa Jedynki

Wiosną ruszy rozbudowa Jedynki

W przyszłym roku rozpocznie się długo oczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Wojewódzkiej. Powstaną nowa sala gimnastyczna, stołówka, kuchnia oraz łącznik, w którym znajdą się m.in. nowe sale lekcyjne, szatnie i toalety. Budowa, która ma zacząć się wiosną przyszłego roku, została wstępnie oszacowana na ponad 11,7 mln złotych. Nowa część Jedynki ma być gotowa we wrześniu 2019 roku.
piątek 08 grudnia 2017 - 07:02:30 | Komentarze: 0
Konstanciński Rower Miejski czeka na wiosnę

Konstanciński Rower Miejski czeka na wiosnę

Zakończył się tegoroczny sezon Konstancińskiego Roweru Miejskiego. Wypożyczalnie będą zamknięte przez całą zimę. Rowery wrócą na nasze ulice wiosną, już od 1 marca. Przyszły rok zapowiada się atrakcyjnie dla amatorów jednośladów - powstanie nowa wypożyczalnia rowerów, 2 parkingi rowerowe, a także rozpocznie się budowa sieci tras rowerowych, łączących Konstancin-Jeziornę z sąsiednimi gminami.
czwartek 07 grudnia 2017 - 06:37:48 | Komentarze: 0
Mikołajkowy Konstancin - relacja i zdjęcia

Mikołajkowy Konstancin
- relacja i zdjęcia


W niedzielę, 3 grudnia w Konstancinie-Jeziornie odbyły się zawody Poland Bike pod hasłem "Mikołajkowy Konstancin". Park Zdrojowy należał do kolarzy. Było jak w świątecznej bajce. Ścigali się mikołaje, renifery i anioły. Zawody organizowane przez Grzegorza Wajsa odbyły się trzeci raz i ponownie okazały się strzałem w dziesiątkę. Dopisała pogoda, atmosfera i frekwencja.
wtorek 05 grudnia 2017 - 19:19:59 | Komentarze: 0
Kinowy grudzień w Konstancinie

Kinowy grudzień
w Konstancinie


W grudniu kino Konstancińskiego Dom Kultury przygotowało dwie interesujące propozycje. W Hugonówce przy ul. Mostowej 15 będzie można obejrzeć głośne tytuły z gwiazdami w rolach głównych - Benedictem Cumberbatchem, który będzie bohaterem Konstancińskiego Klubu Filmowego oraz z Natalie Portman. Wstęp na oba seanse jest bezpłatny.
wtorek 05 grudnia 2017 - 11:07:04 | Komentarze: 0
Nowy układ komunikacyjny w Konstancinie

Nowy układ komunikacyjny w Konstancinie

W zeszłym tygodniu odbyło się posiedzenie Doraźnej Komisji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny ds. transportu miejskiego i infrastruktury rowerowej. Podczas spotkania omawiano m.in. nowy układ komunikacyjny w naszej gminie i wprowadzenie I strefy biletowej. Podsumowano też internetową ankietę na temat komunikacji miejskiej.
poniedziałek 04 grudnia 2017 - 16:12:29 | Komentarze: 0
Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Zapraszamy na weekend do Konstancina-Jeziorny. W sobotę, 2 grudnia w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się otwarcie wystawy "Echa niepodległości w Konstancinie". Tego samego dnia wieczorem polecamy spektakl "Wybuch". W niedzielę zaplanowano: zawody rowerowe "Mikołajkowy Konstancin", otwarcie lodowiska i przedstawienie dla dzieci "Kryształowa Królowa Śniegu".
sobota 02 grudnia 2017 - 09:02:35 | Komentarze: 0
Idź do strony       >>  

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


stomatologia.jpgZadbaj o swój zdrowy uśmiech w naszym gabinecie! Zapraszamy na wizyty w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi lekarze czekaj na Ciebie.
NA START 10% RABATU dla osób po 60 roku życia w godzinach 9-12 oraz wiele innych, sprawdź na naszej stronie lub Facebooku. Telefon: 504 633 394.

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja