Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Licytacja Uzdrowiska Konstancin-Zdrój! (więcej...)


Licytacja Uzdrowiska Konstancin-Zdrój!

Zapowiadana od wielu lat prywatyzacja spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój przeszła do decydującej fazy. W pierwszych dniach sierpnia Ministerstwo Skarbu Państwa, które jest właścicielem uzdrowiska, oficjalnie zaprosiło potencjalnych inwestorów do rozmów na temat sprzedaży niezwykle atrakcyjnej spółki. Zainteresowani inwestorzy mogą zgłaszać się do 29 sierpnia. Następnie ministerstwo wybierze najpoważniejszych kontrahentów i rozpocznie z nimi szczegółowe negocjacje warunków kupna udziałów.


Mimo samorządowego i społecznego sprzeciwu wobec planowanej sprzedaży konstancińskiego uzdrowiska, jego prywatyzacja wydaje się już przesądzona. Od kilku lat do ministerstwa apelowały lokalne organizacje, by odstąpiło od planów prywatyzacji. Mieszkańcy obawiają się, że nowy właściciel skomercjalizuje uzdrowisko, przekształcając go w luksusowe SPA i zamknie obiekty lecznicze, z których słynie Konstancin. Zdaniem przeciwników sprzedaży spółki, największą gratką dla nowego właściciela są grunty należące do uzdrowiska. Kilka hektarów w centrum miasta, obok Parku Zdrojowego, byłoby doskonałą lokalizacją ekskluzywnych osiedli. Natomiast sprzedaż i zabudowa nieruchomości zapoczątkowałaby likwidację uzdrowiska założonego w 1917 roku.

Reklamy Google:


Samorządy nie dały rady!
Z uwagi na nastroje społeczne do obrony uzdrowiska włączyły się także samorządy i to wszystkich szczebli - od gminy przez powiat, aż po województwo. Wspólnymi silami chciały skłonić ministerstwo, by nieodpłatnie przekazało udziały, przekonując, że jedyne uzdrowisko na Mazowszu powinno być publiczne i ogólnodostępne. Jednak ministerstwo było nieugięte i dwukrotnie odrzuciło propozycję marszałka województwa, wspieranego przez rady miasta i powiatu. W lipcu zgodnie z przewidzianą procedurą prywatyzacji ministerstwo odebrało analizę spółki, którą na zlecenie przez kilka miesięcy opracowywał wybrany w przetargu profesjonalny doradca. Mając wycenę uzdrowiska, Skarb Państwa, 4 sierpnia opublikował zaproszenie do negocjacji, skierowane do potencjalnych nabywców. Inwestorzy zainteresowani przejęciem spółki mogą się zgłaszać do 29 sierpnia 2011r. Spośród otrzymanych ofert ministerstwo wybierze najpoważniejsze, biorąc pod uwagę zarówno cenę, jak i plany rozwoju obiektów oraz gwarancje dla personelu uzdrowiska.

Prywatyzacja szansą rozwoju?
Ministerstwo zapewnia, że priorytetem przy wyborze nowego właściciela będą jego deklaracje o zachowaniu dotychczasowych funkcji leczniczych oraz rozbudowie uzdrowiska. Podkreśla również, że sprzedaż spółki w jej obecnej sytuacji finansowej, jest jedyną szansą rozwoju obiektów leczniczych. Spółka od kilku lat planuje budowę nowoczesnego centrum hydroterapii, które ma kosztować kilkadziesiąt milionów złotych. Władze miasta obawiają się o przyszłość spółki, dlatego też niedawno uchwaliły plan strefy A uzdrowiska, który chroni tę część miasta i nie dopuszcza zabudowy zielonych terenów.

Samorząd rozpoczął przebudowę Parku Zdrojowego, która będzie kosztowała kilkanaście milionów złotych. Jeśli nowy właściciel uzdrowiska również zainwestuje w budowę nowoczesnej bazy hotelowo-rehabilitacyjnej, Konstancin-Jeziorna ma szansę stać się jednym z najatrakcyjniejszych uzdrowisk w kraju. Czy to się uda? Negocjacje z potencjalnymi kupcami rozpoczną się prawdopodobnie jesienią i jeszcze w tym roku ma dojść do transakcji. Wszystko wyjaśni się więc w najbliższym czasie.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Uzdrowisko Konstancin -Zdrój idzie pod młotek!

Niebawem zakończą się prace doradcy Ministra Skarbu Państwa przy prywatyzacji Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o.. Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu ministerstwo opublikuje ogłoszenie o prywatyzacji spółki, w której będą mogli wziąć udział inwestorzy, spełniający określone wymagania. Przyszłość uzdrowiska jest więc przesądzona - trafi w prywatne ręce. Zarówno samorząd, jak i lokalne stowarzyszenia obawiają się, że sprzedaż jedynego na Mazowszu uzdrowiska, doprowadzi do jego likwidacji.

środa 17 sierpnia 2011 - 06:50:23 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja