Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Uzdrowisko w Konstancinie sprzedane za 75 mln!


Uzdrowisko
w Konstancinie
sprzedane za 75 mln zł!


W piątek 9 grudnia, została podpisana ostateczna umowa sprzedaży spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. Nowy właściciel, którym został fundusz Uzdrowiska Polskie, zapłaci Skarbowi Państwa 75 mln złotych. W ciągu najbliższych lat zobowiązał się również zainwestować w spółkę 15 mln złotych.


Pod koniec zeszłego tygodnia, prywatyzacja jedynego uzdrowiska na Mazowszu stała się faktem. Nowy właściciel zgodził się zapłacić za spółkę wraz ze wszystkimi nieruchomościami 75 mln złotych - pakiet 95,25 proc. udziałów za cenę 4.484,04 zł za jeden udział. Pozostałe udziały, należące do Skarbu Państwa zostaną udostępnione uprawnionym pracownikom spółki. Nowym właścicielem konstancińskiego uzdrowiska zostały Uzdrowiska Polskie Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych. Specjalny fundusz powołały Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne S.A. (kierujące uzdrowiskiem w Nałęczowie) oraz Bank Polskiej Spółdzielczości, który sfinansuje zakup.

Umowę podpisali Mikołaj Budzanowski, Minister Skarbu Państwa, Jacek Więcek, członek zarządu BPS TFI S.A., Krzysztof Stępień, prezes zarządu BPS TFI S.A., Wojciech Gucma, prezes zarządu NTI S.A. oraz Mirosław Potulski, prezes zarządu Banku BPS S.A. Umowa nakłada na nowego właściciela 10-letni obowiązek świadczenia usług leczniczo-rehabilitacyjnych. W wyniku negocjacji przyjęto również pakiety socjalny i inwestycyjny. Nowy właściciel uzdrowiska zgodził się zagwarantować personelowi uzdrowiska (ponad 130 osób) 4-letni okres ochronny. Zapisy umowy narzucają funduszowi również obowiązek nakładów inwestycyjnych w wysokości 15 mln złotych.

Reklamy Google:


Biorąc pod uwagę potrzeby uzdrowiska, jego przestarzałą i zaniedbaną bazę nie jest to zbyt wiele. Podczas spotkania z mieszkańcami, które odbyło się jeszcze przed podpisaniem umowy, przedstawiciele nowego właściciela przekonywali, że planują inwestycje z wielkim rozmachem. Wizerunek konstancińskiego uzdrowiska z pewnością poprawiłyby zapowiadane remonty wszystkich placówek. Jednak, by uzdrowisko rzeczywiście „odżyło”, przyciągało setki kuracjuszy i znów było wizytówką miasta na miarę swojej legendy, potrzebna jest duża inwestycja. Co prawda podczas spotkania z mieszkańcami przedstawiciele NTI SA potwierdzili, że są zainteresowani budową Konstancińskiego Centrum Hydroterapii i Fitness, które od wielu lat planuje się w miejscu obecnego sanatorium „Przy Źródle”. Jednak takie przedsięwzięcie pochłonie z pewnością więcej pieniędzy niż 15 mln złotych. Mieszkańcom pozostaje więc mieć nadzieję, że bank będzie skłonny „wpompować” w Konstancin dużo więcej niż przewiduje umowa.

Fundusz Uzdrowiska Polskie w tym samym czasie kupił także uzdrowisko w Kamieniu Pomorskim (prawie 9,3 mln złotych) oraz uzdrowisko w Iwoniczu (prawie 15,3 mln złotych) więc na „zakupy” wydał prawie 100 mln złotych. Fundusz będzie zarządzał także uzdrowiskiem w Nałęczowie, którego przedstawiciele są inicjatorami stworzenia silnej grupy, świadczącej usługi sanatoryjne.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Konstancin będzie pięknym uzdrowiskiem!

"Jesteśmy zdeterminowani, by Konstancin był pięknym uzdrowiskiem" - przekonywali przedstawiciele Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego, którzy w środę (30 listopada) opowiedzieli mieszkańcom i samorządowcom o swojej wizji rozwoju uzdrowiska. W spotkaniu uczestniczył również Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, które prowadziło zakończone już negocjacje w sprawie sprzedaży uzdrowiska.

Uzdrowisko Nałęczów
w Konstancinie?


Pod koniec zeszłego tygodnia Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o udzieleniu Nałęczowskiemu Towarzystwu Inwestycyjnemu S.A. wyłączności na negocjacje w sprawie zakupu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. Rozmowy mają zakończyć się do 18 listopada.

Uzdrowisko Konstancin
- minister wyjaśnia!


Pod koniec września w pensjonacie Konstancja odbyło się spotkanie na temat prywatyzacji spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, w którym uczestniczył Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Minister oficjalnie zdementował, jakoby ministerstwo zaniżyło wartość prywatyzowanej spółki. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by nowy właściciel nie tylko zapłacił za spółkę jak najwyższą cenę, lecz także rozwijał działalność leczniczą uzdrowiska.

Prokuratura sprawdzi prywatyzację uzdrowiska!

Samorządy gminy Konstancin-Jeziorna oraz powiatu piaseczyńskiego uznały, że wycena udziałów prywatyzowanej obecnie spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój mogła zostać znacznie zaniżona przez Ministerstwo Skarbu Państwa. O możliwości popełnienia przestępstwa powiadomiono prokuraturę. Natomiast ministerstwo uspokaja i wyjaśnia, że wartość udziałów nie oznacza rynkowej ceny spółki, za którą zostanie sprzedana.

Licytacja Uzdrowiska Konstancin-Zdrój!

Zapowiadana od wielu lat prywatyzacja spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój przeszła do decydującej fazy. W pierwszych dniach sierpnia Ministerstwo Skarbu Państwa, które jest właścicielem uzdrowiska, oficjalnie zaprosiło potencjalnych inwestorów do rozmów na temat sprzedaży niezwykle atrakcyjnej spółki. Zainteresowani inwestorzy mogą zgłaszać się do 29 sierpnia. Następnie ministerstwo wybierze najpoważniejszych kontrahentów i rozpocznie z nimi szczegółowe negocjacje warunków kupna udziałów.

Uzdrowisko Konstancin -Zdrój idzie pod młotek!

Niebawem zakończą się prace doradcy Ministra Skarbu Państwa przy prywatyzacji Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o.. Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu ministerstwo opublikuje ogłoszenie o prywatyzacji spółki, w której będą mogli wziąć udział inwestorzy, spełniający określone wymagania. Przyszłość uzdrowiska jest więc przesądzona - trafi w prywatne ręce. Zarówno samorząd, jak i lokalne stowarzyszenia obawiają się, że sprzedaż jedynego na Mazowszu uzdrowiska, doprowadzi do jego likwidacji.

poniedziałek 12 grudnia 2011 - 09:08:47 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja