Zaloguj się | Rejestracja

Wypożyczalnia rowerów w Konstancinie? (więcej...)


Wypożyczalnia rowerów
w Konstancinie?


Mimo ubiegłorocznej porażki, władze Konstancina-Jeziorny w tym roku mają zamiar podjąć kolejną próbę uruchomienia wypożyczalni rowerów, funkcjonujących w ramach warszawskiego sytemu Veturilo. Rowerzyści mogą spodziewać się również nowych ścieżek, ułatwiających dojazd rowerem do sąsiednich miejscowości. Nowe ścieżki rowerowe planowane są m.in. w Powsinie i wzdłuż ul. Wareckiej.


Od początku 2013 roku władze samorządowe Konstancina-Jeziorny negocjowały z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie warunki otwarcia w naszym mieście pięciu stacji wypożyczalni rowerów warszawskiego systemu Veturilo. Gmina przygotowała miejsca, wpłaciła na konto stolicy 150 tys. złotych i kiedy już Veturilo miało zagościć w uzdrowisku, zaczęły się komplikacje. Kilkakrotnie przekładano termin budowy oraz otwarcia stacji rowerowych i przedłużano negocjacje. Ostatecznie w połowie sierpnia ośmiomiesięczne pertraktacje samorządu z ZTM-em i firmą Nextbike (operatorem Veturilo) zakończyły się fiaskiem.

"Mimo starań i dobrej chęci każdej ze stron, rozbieżności cenowe pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą są na tyle duże, że wypożyczalnie nie powstaną. Nextbike tłumaczy, że rosnące koszty uruchomienia kolejnych stacji wynikają z rosnących nakładów na odtworzenie zniszczonej infrastruktury. Rosnące koszty z kolei zmuszają go do znacznego podniesienia ceny, na co my nie możemy się zgodzić. Bardzo żałuję, że tak się stało" - poinformował Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Reklamy Google:


Jednak władze naszej gminy nie mają zamiaru się poddawać. W tym roku planują wrócić do realizacji pomysłu, który spotkał się z dużym entuzjazmem mieszkańców. Po konsultacjach z władzami stolicy burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk poinformował, że gmina rozważa ogłoszenie własnego przetargu bez pośrednictwa ZTM-u. Procedura miałaby wyłonić dostawcę i operatora wypożyczalni rowerów, które funkcjonowałyby także w ramach warszawskiego systemu Veturilo. Z prawnego punktu widzenia jest to możliwe. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie taki przetarg zostanie ogłoszony i jakie byłyby koszty otwarcia wypożyczalni.

W tym roku w naszej gminie, jak i wzdłuż tras, łączących Konstancin-Jeziornę z sąsiednimi miejscowościami, mają powstać nowe ścieżki rowerowe. Wśród inwestycji zaplanowanych na ten rok przez stołeczny ratusz znalazły się trzy szczególnie istotne dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny. Będą kontynuowane prace przy budowie Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego. W przyszłości wzdłuż Wisły powstanie trasa rowerowa, biegnąca od granic naszej gminy aż do Łomianek. W ciągu najbliższych miesięcy nowa ścieżka rowerowa zostanie zbudowana również wzdłuż ul. Powsińskiej i Wiertniczej, od Wilanowa do Trasy Siekierkowskiej. Władze stolicy w tym roku mają wreszcie zbudować również brakujący odcinek ścieżki, łączącej Konstancin z Powsinem, ułatwiający dojazd do stolicy wzdłuż ul. Warszawskiej i Drewny.

O rowerzystach przypomnieli sobie także samorządowcy powiatu - starostwo przygotuje koncepcję budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wareckiej w Konstancinie-Jeziornie. Na ten cel Rada Miejska Konstancina-Jeziorny przekazała samorządowi powiatu dotację w wysokości 25 tys. złotych. W tym roku na kolejny etap przebudowy tej drogi powiatowej starostwo przeznaczy 1,4 mln złotych. Cała trasa przebiegająca przez trzy gminy ma być gotowa w 2016 roku. Ulica Warecka jest niezwykle ważna zarówno dlatego że łączy Konstancin-Jeziornę z sąsiednimi gminami i terenami wiejskimi, jak i z powodu otoczenia. Przebiega przez Chojnowski Park Krajobrazowy i przecina atrakcyjne szlaki turystyczne, co sprawia, że to bardzo atrakcyjne miejsce do rowerowej rekreacji.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Ścieżka rowerowa z Powsina do Konstancina

Władze samorządowe Warszawy przedstawiły plan rowerowych inwestycji na 2014 rok. Jeden z punktów, który w szczególności zasługuje na uwagę, to budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej z Powsina do Konstancina-Jeziorny. Inwestycja ucieszyłaby wszystkich rowerzystów z terenu naszego miasta.

Nie będzie Veturilo w Konstancinie-Jeziornie

Wypożyczalnie rowerów Veturilo nie pojawią się w Konstancinie-Jeziornie. Informację taką opublikował na oficjalnym profilu na Facebooku Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Winą obarcza m.in. wandali, którzy dewastują rowery w Warszawie.

Veturilo w Konstancinie
- kolejne opóźnienie


Kiedy wypożyczalnie rowerów Veturilo pojawią się w Konstancinie? To pytanie od kilku miesięcy zadają sobie zarówno władze samorządowe, jak i mieszkańcy Konstancina oraz wszyscy sympatycy rowerowej rekreacji. Konstancin-Jeziorna przekazał Zarządowi Transportu Miejskiego w Warszawie aż 150 tys. złotych na otwarcie pięciu stacji wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo. Niestety ZTM nie może dojść do porozumienia z firmą Nextbike, która jest operatorem warszawskiego systemu i zajmuje się budową nowych wypożyczalni.

Veturilo w Konstancinie
już od sierpnia


Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, dotyczące uruchomienia wypożyczalni rowerów Veturilo. Zgodnie z dokumentem wypożyczalnie mają ruszyć od 1 sierpnia 2013 r. W Konstancinie-Jeziornie powstanie pięć stacji wyposażonych łącznie w 55 jednośladów i 75 stojaków.

Veturilo w Konstancinie dopiero na wakacje

Niestety przedłużają się formalności związane z otwarciem w Konstancinie-Jeziornie wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo. Przygotowania utknęły w urzędach. Veturilo miało wystartować w naszym mieście w kwietniu, potem w maju. Teraz burmistrz Kazimierz Jańczuk chciałby, żeby wypożyczalnie były otwarte na Dni Konstancina, które odbędą się 15 i 16 czerwca. Jednak wszystko wskazuje na to, że realny termin otwarcia systemu Veturilo to dopiero początek lipca.

Wypożyczalnia rowerów
- wybieramy miejsca


Burmistrz Kazimierz Jańczuk na drugi kwartał tego roku zapowiedział w Konstancinie-Jeziornie otwarcie wypożyczalni rowerów systemu Veturilo. Władze Konstancina omawiają teraz szczegóły współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, w ramach którego działają wypożyczalnie. W naszej gminie ma powstać pięć punktów, w których będzie można wypożyczyć rower. Jakie miejsca proponujecie?

Wiosna w Konstancinie
dla rowerzystów


Ten rok zapowiada się niezwykle obiecująco dla konstancińskich rowerzystów. Wiosną na terenie Konstancina-Jeziorny zostaną otwarte wypożyczalnie rowerów Veturilo. W naszej gminie i w jej okolicy powstaną również nowe ścieżki i szlaki dla rowerzystów. Ponadto jednoślady po kilku latach zakazu będą mogły znów poruszać się po Parku Zdrojowym, w którym została dla nich wytyczona specjalna trasa.

Wypożyczalnia rowerów
w Konstancinie


W kwietniu 2013 r. w Konstancinie-Jeziornie mają zostać otwarte bezobsługowe wypożyczalnie rowerów miejskich Veturilo. Samorząd przeznaczy 150 tys. złotych na rozszerzenie warszawskiego systemu wypożyczalni jednośladów, który działa w ramach Zarządu Transportu Miejskiego. Jeśli władze gminy dojdą do porozumienia z ZTM, w naszym mieście powstanie pięć punktów z rowerami.

Ślepe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Mimo że Konstancin-Jeziorna sprzyja wycieczkom rowerowym i przyciąga wielu amatorów jednośladów z sąsiednich miast, gminne szlaki i ścieżki rowerowe pozostawiają wiele do życzenia. Podczas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 724 powstała nowoczesna i wygodna ścieżka. Niestety nie można nią dojechać ani do Parku Zdrojowego, ani do stolicy.

środa 15 stycznia 2014 - 09:12:11 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja