Zaloguj się | Rejestracja

Ścieżka rowerowa z Powsina do Konstancina (więcej...)


Ścieżka rowerowa z Powsina do Konstancina

Władze samorządowe Warszawy przedstawiły plan rowerowych inwestycji na 2014 rok. Jeden z punktów, który w szczególności zasługuje na uwagę, to budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej z Powsina do Konstancina-Jeziorny. Inwestycja ucieszyłaby wszystkich rowerzystów z terenu naszego miasta.


Reklamy Google:


Na początku grudnia Łukasz Puchalski, pełnomocnik rowerowy miasta Warszawy, ogłosił plany związane z inwestycjami rowerowymi w przyszłym roku. Założenia są bardzo ambitne i zakładają budowę 60 km dróg dla rowerzystów i pasów na jezdni. Co ważne, warszawskie ścieżki mają powoli łączyć się w sieć.

Lista planowanych inwestycji dla rowerzystów jest dosyć długa. Jedną z nich jest droga rowerowa wzdłuż Powsińskiej i Wiertniczej od Trasy Siekierkowskiej aż do Wilanowa. Ma również powstać brakujący odcinek ścieżki z Powsina do Konstancina-Jeziorny. Władze Warszawy zapowiadają także inwestycje związane z utworzeniem pasów dla cyklistów na jezdniach.

Zobacz pełną listę planowanych inwestycji

Warszawa stara się też o dotację unijną na kolejne 170 km ścieżek, dzięki którym podróżowanie rowerem z peryferii stolicy do centrum ma być o wiele prostsze niż obecnie. Żeby dojść do tego należy połączyć ze sobą oderwane ścieżki rowerowe i wybudować kolejne, które planowane są już od kilku lat.

Być może już niedługo podróż rowerem z Konstancina-Jeziorny do centrum Warszawy będzie o wiele prostsze i co najważniejsze - bezpiecznie.

Źródło: polskanarowery.sport.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

"Postaw na rower"
w Konstancinie


Społeczni Obywatele Konstancina zapraszają mieszkańców naszej gminy do udziału w akcji "Postaw na rower!". Organizatorzy zbierają pomysły dotyczące spraw ważnych dla rowerzystów. Celem akcji jest poprawa infrastruktury rowerowej w gminie Konstancin-Jeziorna.Wiosna w Konstancinie
dla rowerzystów


Ten rok zapowiada się niezwykle obiecująco dla konstancińskich rowerzystów. Wiosną na terenie Konstancina-Jeziorny zostaną otwarte wypożyczalnie rowerów Veturilo. W naszej gminie i w jej okolicy powstaną również nowe ścieżki i szlaki dla rowerzystów. Ponadto jednoślady po kilku latach zakazu będą mogły znów poruszać się po Parku Zdrojowym, w którym została dla nich wytyczona specjalna trasa.Ślepe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Mimo że Konstancin-Jeziorna sprzyja wycieczkom rowerowym i przyciąga wielu amatorów jednośladów z sąsiednich miast, gminne szlaki i ścieżki rowerowe pozostawiają wiele do życzenia. Podczas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 724 powstała nowoczesna i wygodna ścieżka. Niestety nie można nią dojechać ani do Parku Zdrojowego, ani do stolicy.

sobota 21 grudnia 2013 - 13:00:55 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja