Zaloguj się | Rejestracja

Wypożyczalnia rowerów w Konstancinie (więcej...)


Wypożyczalnia rowerów
w Konstancinie


W kwietniu 2013 r. w Konstancinie-Jeziornie mają zostać otwarte bezobsługowe wypożyczalnie rowerów miejskich Veturilo. Samorząd przeznaczy 150 tys. złotych na rozszerzenie warszawskiego systemu wypożyczalni jednośladów, który działa w ramach Zarządu Transportu Miejskiego. Jeśli władze gminy dojdą do porozumienia z ZTM, w naszym mieście powstanie pięć punktów z rowerami.


Veturilo Warszawski Rower Publiczny to system bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, działający w ramach ZTM w Warszawie od sierpnia 2012 roku. Nazwa Veturilo w języku esperanto oznacza pojazd i została wybrana w internetowym plebiscycie. System obecnie składa się 58 stacji, w których można wypożyczyć rowery. Są zlokalizowane w Śródmieściu, na Bielanach, na Ursynowie oraz w dzielnicy Wilanów (dwie stacje), która sąsiaduje z Konstancinem-Jeziorną. Wypożyczalnie Veturilo przypadły do gustu warszawiakom - mają 47,5 tysiąca użytkowników, a rowery wypożyczono już ponad 283 tysiące razy. Dlatego już wiosną sieć wypożyczalni zostanie rozbudowana. Stacje pojawią się m.in. na Pradze, Ochocie, na Mokotowie, na Woli i... w Konstancinie-Jeziornie.

Reklamy Google:


To kolejna inicjatywa młodych ludzi, którzy zainteresowali burmistrza i radnych rowerami Veturilo. Tomasza Nowickiego, inicjatora powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej i budowy skateparku tym razem wsparł Krzysztof Bajkowski, pasjonat rowerów. Samorządowcom spodobał się pomysł i zdecydowali, by w budżecie na 2013 rok została zarezerwowana suma 150 tys. złotych (ok. 300 złotych za rower), która wystarczy na sfinansowanie przedsięwzięcia.

Burmistrz Kazimierz Jańczuk został upoważniony przez radnych, by rozpocząć rozmowy z operatorem systemu firmą Nextbike i Zarządem Transportu Miejskiego, któremu podlegają wypożyczalnie. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by Veturilo działało w miastach sąsiadujących ze stolicą. Jedynym warunkiem jest liczba punktów - musi ich być co najmniej pięć. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, wypożyczalnie Veturilo mogłyby zacząć funkcjonować na terenie Konstancina-Jeziorny już w kwietniu 2013 roku. Przy lokalizacji stacji zostaną uwzględnione opinie mieszkańców, którzy będą korzystali z rowerów. Jednak już teraz pewnymi punktami są okolice Parku Zdrojowego, Starej Papierni oraz Klarysew, gdzie kończy się podmiejska strefa autobusów ZTM.

System jest prosty w obsłudze i niezbyt drogi. Przed wypożyczeniem roweru należy zarejestrować się na stronie internetowej i uiścić jednorazową opłatę w wysokości 10 złotych. Potem można już korzystać z rowerów we wszystkich punktach sieci, wpisując kod z SMS-a. Pierwsze 20 minut korzystania z roweru jest bezpłatne. Za godzinę trzeba zapłacić symboliczną złotówkę, a za drugą - 3 złote. Wypożyczenie roweru na ponad 12 godzin kosztuje 200 złotych, a kara za kradzież lub zniszczenie roweru wynosi aż 2 tys. złotych. Oczywiście rower można odstawić w każdym z punktów systemu, niezależnie od tego gdzie rozpoczęła się wycieczka.

Wypożyczalnie Veturilo mogą przyciągnąć do uzdrowiska rowerzystów ze stolicy, a także zachęcić do tej formy rekreacji mieszkańców naszej gminy. Być może w ślad za otwarciem Veturilo pójdzie również budowa kolejnych ścieżek rowerowych, których brakuje w naszej gminie.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościWypożyczalnie rowerów Veturilo - możliwe lokalizacje w Konstancinie-Jeziornie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

środa 02 stycznia 2013 - 05:47:53 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja