Zaloguj się | Rejestracja

Veturilo w Konstancinie dopiero na wakacje (więcej...)


Veturilo w Konstancinie dopiero na wakacje

Niestety przedłużają się formalności związane z otwarciem w Konstancinie-Jeziornie wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo. Przygotowania utknęły w urzędach. Veturilo miało wystartować w naszym mieście w kwietniu, potem w maju. Teraz burmistrz Kazimierz Jańczuk chciałby, żeby wypożyczalnie były otwarte na Dni Konstancina, które odbędą się 15 i 16 czerwca. Jednak wszystko wskazuje na to, że realny termin otwarcia systemu Veturilo to dopiero początek lipca.


Rozszerzenie warszawskiego systemu wypożyczalni rowerów na teren Konstancina-Jeziorny to kolejna inicjatywa młodych mieszkańców, którzy zainteresowali burmistrza i radnych rowerami Veturilo. Na pomysł wpadli Tomasz Nowicki i Krzysztof Bajkowski. Rada Miejska Konstancina-Jeziorny znalazła w budżecie odpowiednie fundusze i zobowiązała burmistrza Kazimierza Jańczuka do rozpoczęcia negocjacji z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, któremu podlegają wypożyczalnie oraz z firmą Nextbike, operatorem systemu Veturilo.

Reklamy Google:


Władze naszego miasta, konsultując się z mieszkańcami, ustaliły 5 miejsc, w których powstaną stacje Veturilo: Klarysew - droga wzdłuż ul. Warszawskiej przy skrzyżowaniu z ul. Mirkowską, parking przy poczcie na Grapie, pasaż przy ul. Sienkiewicza obok Parku Zdrojowego, parking przy ul. Mirkowskiej w Mirkowie oraz Skolimów - gminny plac przy Ośrodku Pomocy Społecznej. Wypożyczalnie miały zostać otwarte w kwietniu. Jednak przedłużająca się zima nieco opóźniła przygotowania. Wiosną, jak tylko ziemia rozmarzła, samorząd przygotował miejsca pod wypożyczalnie, utwardzając teren, zgodnie z wymaganiami operatora.

Niestety trwające równolegle negocjacje z ZTM-em znacznie się przedłużyły. Dopiero 10 maja burmistrz podpisał projekt umowy, który nadal czeka na ostateczną akceptację przez ZTM. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny burmistrz Kazimierz Jańczuk złożył deklarację, że będzie apelował do ZTM-u, by wypożyczalnie zostały otwarte na Dni Konstancina, które odbędą się w dniach 15 i 16 czerwca. Jednak wszystko wskazuje na to, że nie uda się dotrzymać tego terminu. Firma Nextbike, zgodnie z przyjętymi procedurami, od momentu podpisania umowy ma 6 tygodni na przygotowanie wypożyczalni. Należy więc spodziewać się, że Veturilo ruszy w naszym mieście prawdopodobnie dopiero w wakacje - na przełomie czerwca i lipca. Na szczęście, jak zapewniają urzędnicy, nie ma niebezpieczeństwa, że wypożyczalnie w ogóle nie powstaną. Opóźnienia są spowodowane jedynie przedłużającymi się formalnościami i urzędowymi procedurami.

Wszystkim sympatykom rowerowej rekreacji pozostaje więc wierzyć, że nie pojawią się żadne nowe komplikacje i urzędnicy zdążą otworzyć wypożyczalnie nim skończy się sezon.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościLokalizacje rowerowych stacji Veturilo w Konstancinie-Jeziornie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:


Wypożyczalnia rowerów
- wybieramy miejsca


Burmistrz Kazimierz Jańczuk na drugi kwartał tego roku zapowiedział w Konstancinie-Jeziornie otwarcie wypożyczalni rowerów systemu Veturilo. Władze Konstancina omawiają teraz szczegóły współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, w ramach którego działają wypożyczalnie. W naszej gminie ma powstać pięć punktów, w których będzie można wypożyczyć rower. Jakie miejsca proponujecie?

poniedziałek 03 czerwca 2013 - 10:26:45 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja