Zaloguj się | Rejestracja

Veturilo w Konstancinie - kolejne opóźnienie (więcej...)


Veturilo w Konstancinie
- kolejne opóźnienie


Kiedy wypożyczalnie rowerów Veturilo pojawią się w Konstancinie? To pytanie od kilku miesięcy zadają sobie zarówno władze samorządowe, jak i mieszkańcy Konstancina oraz wszyscy sympatycy rowerowej rekreacji. Konstancin-Jeziorna przekazał Zarządowi Transportu Miejskiego w Warszawie aż 150 tys. złotych na otwarcie pięciu stacji wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo. Niestety ZTM nie może dojść do porozumienia z firmą Nextbike, która jest operatorem warszawskiego systemu i zajmuje się budową nowych wypożyczalni.


Veturilo Warszawski Rower Publiczny to system bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, działający w ramach ZTM w Warszawie od sierpnia 2012 roku. Jego operatorem jest firma Nextbike, która zarówno nadzoruje działanie całego systemu, konserwuje rowery, jak i buduje nowe stacje. Operator działa na podstawie stosownej umowy zawartej z ZTM-em. Zgodnie z jej zapisami na budowę każdej nowej stacji ZTM podpisuje z operatorem umowę na zamówienie uzupełniające. Takim właśnie zamówieniem miała być budowa pięciu stacji w Konstancinie-Jeziornie. Niestety ZTM i Nextbike nie mogą dojść do porozumienia w tej sprawie. Od przeszło miesiąca toczą się negocjacje na temat warunków umowy.

Zarówno urzędnicy, jak i mieszkańcy Konstancina wierzyli, że zgodnie z porozumieniem, które samorząd zawarł z ZTM-em, wypożyczalnie zostaną otwarte 1 sierpnia. Kiedy sympatycy rowerowej rekreacji szykowali się na huczne otwarcie wypożyczalni, okazało się, że nie wiadomo kiedy powstaną. Veturilo w ten weekend w Warszawie świętowało swoje pierwsze urodziny, bijąc rekordy popularności wśród rowerzystów. Niestety mieszkańcy Konstancina-Jeziorny nie mogli świętować wraz z warszawiakami. Ponadto zaczynają się już niecierpliwić i krytykują przedłużające się przygotowania do otwarcia Veturilo w Konstancinie-Jeziornie.

Reklamy Google:


Przypomnijmy, że to nie są pierwsze komplikacje. System miał działać w Konstancinie-Jeziornie już od kwietnia, ale przedłużyła się zima. Veturilo miało więc ruszyć w maju, ale przeciągały się negocjacje między urzędem, a ZTM-em. Natomiast czerwiec minął w oczekiwaniu na uchwałę stołecznych radnych, którzy musieli oficjalnie przyjąć pieniądze od konstancińskiego samorządu. Dopiero w lipcu dyrekcja ZTM-u podpisała umowę z Konstancinem-Jeziorną, mimo że burmistrz zaakceptował warunki już w maju.

Kiedy wydawało się, że rowery Veturilo mają "otwartą drogę" okazało się, że pojawiły się nieporozumienia między firmą Nextbike a ZTM-em, na których cierpi Konstancin-Jeziorna. Jak bowiem udało nam się ustalić operator systemu nie jest usatysfakcjonowany obecnymi warunkami finansowymi współpracy z ZTM-em. Burmistrz Kazimierz Jańczuk zaprzecza jakoby konstanciński samorząd miał dopłacać do otwarcia rowerów. Zapłacił już bowiem wymagane 150 tys. złotych i podpisał porozumienie, z którego powinien wywiązać się ZTM. Wszystko wskazuje na to, że operator systemu oczekuje zmiany umowy zawartej z ZTM-em, a Konstancin-Jeziorna pośrednio cierpi na tym nieporozumieniu. Pod koniec ubiegłego tygodnia burmistrz Kazimierz Jańczuk wysłał pismo z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji zarówno do ZTM-u, jak i do prezydent stolicy i przewodniczącego stołecznej rady miejskiej.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościLokalizacje rowerowych stacji Veturilo w Konstancinie-Jeziornie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:


Veturilo w Konstancinie
już od sierpnia


Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, dotyczące uruchomienia wypożyczalni rowerów Veturilo. Zgodnie z dokumentem wypożyczalnie mają ruszyć od 1 sierpnia 2013 r. W Konstancinie-Jeziornie powstanie pięć stacji wyposażonych łącznie w 55 jednośladów i 75 stojaków.

Veturilo w Konstancinie dopiero na wakacje

Niestety przedłużają się formalności związane z otwarciem w Konstancinie-Jeziornie wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo. Przygotowania utknęły w urzędach. Veturilo miało wystartować w naszym mieście w kwietniu, potem w maju. Teraz burmistrz Kazimierz Jańczuk chciałby, żeby wypożyczalnie były otwarte na Dni Konstancina, które odbędą się 15 i 16 czerwca. Jednak wszystko wskazuje na to, że realny termin otwarcia systemu Veturilo to dopiero początek lipca.

Wypożyczalnia rowerów
- wybieramy miejsca


Burmistrz Kazimierz Jańczuk na drugi kwartał tego roku zapowiedział w Konstancinie-Jeziornie otwarcie wypożyczalni rowerów systemu Veturilo. Władze Konstancina omawiają teraz szczegóły współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, w ramach którego działają wypożyczalnie. W naszej gminie ma powstać pięć punktów, w których będzie można wypożyczyć rower. Jakie miejsca proponujecie?

Wiosna w Konstancinie
dla rowerzystów


Ten rok zapowiada się niezwykle obiecująco dla konstancińskich rowerzystów. Wiosną na terenie Konstancina-Jeziorny zostaną otwarte wypożyczalnie rowerów Veturilo. W naszej gminie i w jej okolicy powstaną również nowe ścieżki i szlaki dla rowerzystów. Ponadto jednoślady po kilku latach zakazu będą mogły znów poruszać się po Parku Zdrojowym, w którym została dla nich wytyczona specjalna trasa.

Wypożyczalnia rowerów
w Konstancinie


W kwietniu 2013 r. w Konstancinie-Jeziornie mają zostać otwarte bezobsługowe wypożyczalnie rowerów miejskich Veturilo. Samorząd przeznaczy 150 tys. złotych na rozszerzenie warszawskiego systemu wypożyczalni jednośladów, który działa w ramach Zarządu Transportu Miejskiego. Jeśli władze gminy dojdą do porozumienia z ZTM, w naszym mieście powstanie pięć punktów z rowerami.

Ślepe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Mimo że Konstancin-Jeziorna sprzyja wycieczkom rowerowym i przyciąga wielu amatorów jednośladów z sąsiednich miast, gminne szlaki i ścieżki rowerowe pozostawiają wiele do życzenia. Podczas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 724 powstała nowoczesna i wygodna ścieżka. Niestety nie można nią dojechać ani do Parku Zdrojowego, ani do stolicy.

wtorek 06 sierpnia 2013 - 04:59:35 | Komentarze: 1
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja