Zaloguj się | Rejestracja

Wiosna w Konstancinie dla rowerzystów (więcej...)


Wiosna w Konstancinie
dla rowerzystów


Ten rok zapowiada się niezwykle obiecująco dla konstancińskich rowerzystów. Wiosną na terenie Konstancina-Jeziorny zostaną otwarte wypożyczalnie rowerów Veturilo. W naszej gminie i w jej okolicy powstaną również nowe ścieżki i szlaki dla rowerzystów. Ponadto jednoślady po kilku latach zakazu będą mogły znów poruszać się po Parku Zdrojowym, w którym została dla nich wytyczona specjalna trasa.


Burmistrz Kazimierz Jańczuk na drugi kwartał tego roku zapowiedział w Konstancinie-Jeziornie otwarcie wypożyczalni rowerów warszawskiego systemu Veturilo. W gminie powstanie pięć punktów, w których będzie można wypożyczyć rower. Inicjatorami rozszerzenia warszawskiego systemu na teren naszej gminy są młodzi mieszkańcy, którzy zainteresowali tym pomysłem władze miasta.

To jednak nie jedyne dobre wiadomości dla sympatyków rowerowej rekreacji, bowiem już 1 marca w Parku Zdrojowym zostaną otwarte nowe trasy nie tylko dla jednośladów, ale także dla deskorolkarzy i rolkarzy. Urząd Miasta i Gminy Konstancina-Jeziorny wytyczył trasy, które będą przebiegały przez park - od ul. Sienkiewicza i ul. Strumykowej wzdłuż rzeki i rozlewiska do ul. Mostowej i ul. Kraszewskiego. Ścieżki zaplanowano tak, by rowerzyści nie przeszkadzali spacerującym.

Zobacz trasę rowerową przebiegającą przez Park Zdrojowy

Wzdłuż nowego szlaku powstaną również stojaki na rowery. Dotychczas w Parku Zdrojowym obowiązywał zakaz jazdy na rowerze, który dziwił nie tylko mieszkańców, lecz także gości z sąsiednich miast, przyjeżdżających do uzdrowiska na wycieczki. Co prawda zakaz nadal będzie obowiązywał na alejkach przeznaczonych dla spacerujących, ale rowerzyści będą mieli swój szlak. Zmieni się również organizacja ruchu na ulicach wokół parku. Ulice Źródlana (od ul. Piotra Skargi do Kraszewskiego), Wierzejewskiego (od ul. Źródlanej do ul. Piasta) i Kraszewskiego (od ul. Źródlanej) będą jednokierunkowe, dzięki czemu wzdłuż dróg zostaną wytyczone nowe miejsca parkingowe.

Reklamy Google:


Nowe ścieżki rowerowe mają powstać również na Łąkach Oborskich między Grapą a drogą wojewódzką nr 721 w kierunku Habdzina i groblą między Mirkowem a Oborami. Burmistrz Kazimierz Jańczuk, chcąc spełnić oczekiwania rowerzystów, zadeklarował, że w przyszłości ścieżki rowerowe będą projektowane przy wszystkich drogach planowanych do przebudowy, co ma sukcesywnie poprawiać bezpieczeństwo i komfort poruszania się po gminie jednośladami.

Warto też dodać, że tereny dostosowane do rowerowej turystyki poszerzyły się w ubiegłym roku o szlak rowerowy "Kraina rzeki Jeziorki", przebiegający od Grójca do ujścia rzeki Wisły w Obórkach. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki, zrzeszające przedstawicieli wszystkich nadrzecznych samorządów, zbudowało wzdłuż kilkudziesięciokilometrowego szlaku 10 wiat wraz z miejscami postojowymi dla rowerów oraz ławkami i stołami dla rowerzystów. Szlak będzie także szczegółowo opisany, by rowerzyści mogli zwiedzać najładniejsze i najciekawsze miejsca regionu, zarówno ze względu na historię, krajobrazy, przyrodę, jak i architekturę. Natomiast w nieco bardziej odległej przyszłości konstancińscy rowerzyści będą mogli jeździć również w drugą stronę - wzdłuż Wisły do Warszawy. Nad rzeką ma powstać bowiem ścieżka rowerowa, biegnąca od Konstancina aż do Łomianek. Władze stolicy mają zainwestować w przebudowę nadwiślanych bulwarów aż 20 mln złotych.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Wypożyczalnia rowerów
w Konstancinie


W kwietniu 2013 r. w Konstancinie-Jeziornie mają zostać otwarte bezobsługowe wypożyczalnie rowerów miejskich Veturilo. Samorząd przeznaczy 150 tys. złotych na rozszerzenie warszawskiego systemu wypożyczalni jednośladów, który działa w ramach Zarządu Transportu Miejskiego. Jeśli władze gminy dojdą do porozumienia z ZTM, w naszym mieście powstanie pięć punktów z rowerami.

Ślepe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Mimo że Konstancin-Jeziorna sprzyja wycieczkom rowerowym i przyciąga wielu amatorów jednośladów z sąsiednich miast, gminne szlaki i ścieżki rowerowe pozostawiają wiele do życzenia. Podczas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 724 powstała nowoczesna i wygodna ścieżka. Niestety nie można nią dojechać ani do Parku Zdrojowego, ani do stolicy.

środa 27 lutego 2013 - 15:51:45 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja