Zaloguj się | Rejestracja

Park Zdrojowy w Konstancinie skończony! (więcej...)


Park Zdrojowy w Konstancinie skończony!

Przebudowa Parku Zdrojowego im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie została oficjalnie zakończona. Pod koniec lipca odbył się odbiór techniczny, a w ostatni piątek, 10 sierpnia uprawomocniło się pozwolenie na użytkowanie nowych obiektów. Wszystkie nowe place zabaw zostaną teraz otwarte i udostępnione dzieciom i młodzieży.


Komisja złożona z urzędników, architektów oraz przedstawicieli wykonawcy obejrzała efekt dwuletniej przebudowy Parku Zdrojowego. Sprawdzono również zgodność inwestycji z dokumentacją i stwierdzono, że wszystko zostało należycie wykonane. Zakończenie inwestycji zostało zgłoszone do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Piasecznie. W ostatni piątek, 10 sierpnia uprawomocniło się pozwolenie na użytkowanie wszystkich nowo powstałych obiektów. Pozwolenie dotyczy głównie trzech nowych placów zabaw, które teraz zgodnie z przepisami zostaną otwarte i oficjalnie udostępnione dzieciom i młodzieży.

Nowe place zabaw zbudowane i wyposażone z myślą o maluchach znajdują się przy ul. Sobieskiego na początku biegnącego przez cały park traktu spacerowego Henryka Sienkiewicza oraz przy restauracji „Zdrojowa”, nieopodal ul. Piotra Skargi. Natomiast trzeci plac zaprojektowany dla starszych dzieci i młodzieży, na którym znajdują się nowoczesne urządzenia, został zlokalizowany przy ul. Matejki, niedaleko rzeki Małej.

Reklamy Google:


Przebudowa Parku Zdrojowego rozpoczęła się w 2010 roku i kosztowała ponad 14,4 mln złotych z czego przeszło 8,3 mln złotych pokryła dotacja z Unii Europejskiej. Przy alejce od ul. Źródlanej powstało sześć drewnianych straganów handlowych zaprojektowanych specjalnie na potrzeby parku. Co ciekawe, po złożeniu będą wykorzystywane jako tablice informacyjne. Dotychczas wzdłuż głównej alejki rozstawiali się kramarze, którzy na stolikach i w namiotach sprzedawali najróżniejsze rzeczy - od pamiątek, książek po zabawki, obwarzanki, watę cukrową i słodycze, a nawet ubrania. Niebawem handel będzie możliwy tylko na nowych straganach. Jednak urzędnicy nie chcą, żeby park zamienił się w targowisko, dlatego będą udostępnione jedynie handlarzom, oferującym wybrane produkty o charakterze regionalnym, pamiątki bądź książki, rękodzieło itp. Pierwszeństwo będą mieli także lokalni rzemieślnicy.

Główne alejki, których chropowata nawierzchnia w trakcie budowy wzbudzała kontrowersje, powstały z ciętej kostki brukowej połączonej z gładkimi betonowymi płytami. Inne natomiast zostały wysypane gładkim tłuczniem mineralnym. W parku stanęły również nowe kosze na śmieci oraz ławki (100 z oparciem i 20 bez niego), za które samorząd zapłacił 539 tys. złotych. Docelowo w parku ma być ich aż 300. Każdy, kto chciałby, żeby jedna z ławek nosiła jego imię lub była opatrzona logo firmy, może zostać fundatorem jednej z nich, wpłacając na konto urzędu 2460 zł. Dotychczas ok. 30 sponsorów zdecydowało się na wykup ławki.

Wzdłuż głównego pasażu powstały place tematyczne m.in. Jana Pawła II, labirynt żywopłotów oraz skwer, na którym w przyszłości ma stanąć pomnik wybitnego mieszkańca naszej gminy - pisarza Stefana Żeromskiego. Przy nowych alejkach rozbłysły również latarnie, których jest ponad 200. Obok głównych traktów spacerowych stanęły rabaty z kwiatami, a w całym parku posadzono ponad 200 drzew i kilkaset krzewów. Zrekultywowane zostały także tereny, sąsiadujące z rzeką Małą i Jeziorką. Na terenach podmokłych powstały specjalne pomosty spacerowe oraz dwa drewniane tarasy widokowe. Na rzece Małej zbudowano ponadto trzy nowe mostki.

Dla wszystkich, którzy w parku chcieliby aktywnie wypoczywać, zbudowano boisko do siatkówki plażowej. Znajduje się ono między ul. Graniczną i Kraszewskiego w Konstancinie-Jeziornie. Mieszkańcy, jak i przyjezdni będą mogli korzystać z boiska do siatkówki przez cały sezon. Co prawda siatka nie jest tam zainstalowana na stałe, ale możną ją wypożyczyć z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piasta. Konstanciński park jeszcze się rozrośnie o tereny wokół Hugonówki, które zostaną zagospodarowane po odbudowie zabytku. Przy willi powstaną tereny do wypoczynku i grillowania oraz nowe nasadzenia, a także alejki, ławki i fontanna.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Park Zdrojowy:
finał przebudowy


Park Zdrojowy im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie z dnia na dzień jest coraz piękniejszy. Mimo że przebudowa jeszcze nie jest skończona, park przestał już przypominać wielki plac budowy, ponieważ większość prac jest już skończona. Tuż przed Dniami Konstancina, które odbyły się w połowie czerwca, w parku stanęły nowe ławki i kosze na śmieci. Pojawił się również nowy mostek, a przy alejkach rozbłysły latarnie.


Konstancin: Nowy park
w 2012 roku!


W tym roku zakończy się trwająca od 2010 r. przebudowa Parku Zdrojowego, która będzie kosztowała ponad 14 mln złotych. W parku pojawią się nowe ławki, których wybór wzbudzał sporo kontrowersji wśród mieszkańców. Warto również dodać, że zmieni się także otoczenie Parku Zdrojowego, ponieważ samorząd w tym roku planuje przebudować kilka ulic prowadzących do tężni.


Park Zdrojowy: Toaleta zamiast placu zabaw!

Jesienią minie rok od rozpoczęcia przebudowy Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie, która zakończy się prawdopodobnie w połowie 2012 roku i pochłonie ponad 14,5 mln złotych (brutto). Inwestycja od początku wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców, a urzędnikom przysparza sporo nieoczekiwanych problemów. Mimo wszystko prace postępują i park z dnia na dzień zmienia swoje oblicze.


Park w Konstancinie: przebudowa i emocje!

W zeszłym roku zaczęła się przebudowa ponad 12 hektarów Parku Zdrojowego w Konstancinie, która ma pochłonąć prawie 14,5 mln złotych (brutto). Wiosną tego roku prace ruszyły pełną parą. W parku pojawiły się koparki, pierwsze nowe alejki i nasadzenia. Prace zaczęły również wzbudzać kontrowersje wśród mieszkańców, lokalnych stowarzyszeń oraz samorządowców. Jednak na kompleksowe zmiany projektu, którego realizacja zakończy się w przyszłym roku, jest już za późno.


Rozpoczęły się prace
w Parku Zdrojowym!


Park Zdrojowy to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Konstancina-Jeziorny. Ulokowany niemalże w centrum miasta posiada jedyną w województwie mazowieckim tężnie solankową, która pomaga kuracjuszom w odpoczynku i powrocie do zdrowia. W drugiej połowie października rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu jego rewitalizacji.


20 mln na Park Zdrojowy
w Konstancinie!


Place zabaw dla dzieci, nowe alejki, ławki i latarnie, ścieżki rowerowe, place tematyczne, a także drewniane mostki na rzece - to tylko część planów zakładających przebudowę Parku Zdrojowego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do 2012. Wartość inwestycji to prawie 20 milionów złotych.

czwartek 16 sierpnia 2012 - 05:50:43 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja