Zaloguj się | Rejestracja

20 mln na Park Zdrojowy w Konstancinie! (więcej...)


20 mln na Park Zdrojowy
w Konstancinie!


Place zabaw dla dzieci, nowe alejki, ławki i latarnie, ścieżki rowerowe, place tematyczne, a także drewniane mostki na rzece - to tylko część planów zakładających przebudowę Parku Zdrojowego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do 2012. Wartość inwestycji to prawie 20 milionów złotych.


Pod koniec czerwca rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę przebudowy Parku Zdrojowego. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie projektu wynosi 50% czyli ok. 10 milionów złotych. Drugie tyle musi wyłożyć gmina, która zgłosiła projekt i to właśnie stało się przyczyną burzliwej dyskusji podczas czerwcowej sesji rady miejskiej. Radni zdecydowali jednak zarezerwować w budżecie odpowiednią kwotę co finalnie umożliwi rozpoczęcie inwestycji jeszcze w tym roku. Nie jest to popularna decyzja biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową gminy i inne niezbędne wydatki na edukację, zdrowie i infrastrukturę.

Zakres prac robi wrażenie. Projekt zakłada m.in. zastąpienie dotychczasowych asfaltowych alejek nowymi żwirowymi lub z kostki granitowej, nasadzenia ozdobnych kwiatów i krzewów, wybudowanie systemu drenów odwadniających park, utworzenie ścieżek rowerowych, powstanie placów zabaw dla dzieci w różnym wieku. Centralnym punktem będzie pasaż, przebiegający przez cały park wzdłuż ul. Sienkiewicza aż do ul. Żeromskiego. Przy pasażu mają powstać stragany handlowe, place tematyczne oraz labirynt żywopłotów. Przy alejkach powstaną nowe latarnie oraz ławki. Planowane jest utworzenie instalacji automatycznego nawadniania. Przebudowa parku obejmie również rzeczkę Małą i brzegi Jeziorki. Na niedostępnych do tej pory terenach powstaną mostki i nowe alejki. Na rzece planowane jest również wybudowanie dwupoziomowego mostu drewnianego.

Podczas inwestycji zostanie wyciętych 300 drzew, a kilkadziesiąt zostanie przesadzonych. Planowana wycinka również wywołała sprzeciw radnych. W ramach projektu ma jednak zostać posadzonych ponad 200 nowych drzew.


Projekt przebudowy Parku Zdrojowego w Konstancinie wywołuje mieszane odczucia. Z jednej strony dobrze, że w naszym mieście planowane są kolejne inwestycje mające na celu zwiększenie atrakcyjności Konstancina, przyciągnięcie turystów i utworzenie miejsc w których chętnie będziemy spędzać czas z rodziną. Dobrze również, że staramy się wykorzystywać unijne dotacje. Z drugiej jednak strony gmina musi dołożyć do przebudowy 10 milionów złotych czyli konkretną kwotę pieniędzy. Zapewne znalazłoby się kilka innych ważniejszych inwestycji na które nie ma teraz pieniędzy. Warto choćby wspomnieć o problemie ze ściekami, które za chwilę dotkną naszą gminę - czytaj więcej.


Wniosek o dofinansowanie projektu został złożony we wrześniu 2008 r. Projekt zajął 16 miejsce na liście rankingowej projektów rekomendowanych do dofinansowania na 82 wnioski, które uzyskały dofinansowanie. W marca 2010 r. Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała z Województwem Mazowieckim umowę o dofinansowanie inwestycji.Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

wtorek 13 lipca 2010 - 16:27:29 | Komentarze: 1
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja