Zaloguj się | Rejestracja

Konstancin: Nowy park w 2012 roku! (więcej...)


Konstancin: Nowy park
w 2012 roku!


W tym roku zakończy się trwająca od 2010 r. przebudowa Parku Zdrojowego, która będzie kosztowała ponad 14 mln złotych. W parku pojawią się nowe ławki, których wybór wzbudzał sporo kontrowersji wśród mieszkańców. Warto również dodać, że zmieni się także otoczenie Parku Zdrojowego, ponieważ samorząd w tym roku planuje przebudować kilka ulic prowadzących do tężni.


W tym roku zakończy się ostatni etap przebudowy, który ma pochłonąć prawie 4 mln zł. Jak przy większości tak dużych inwestycji, przebudowa
Parku Zdrojowego od samego początku przysparza urzędnikom sporo kłopotów, a wśród mieszkańców wzbudza wiele emocji. Wszyscy chcieliby, żeby wizytówka Konstancina, którą niewątpliwie jest park im. Hrabiego Witolda Skórzewskiego (założyciel letniska), była idealna. Niestety wielu mieszkańców ma swoją wizję jego zagospodarowania, odmienną od realizowanego projektu architektonicznego. Dlatego też wiele rozwiązań zastosowanych w parku spotkało się z falą krytyki, a każdy szczegół zagospodarowania czy małej architektury wywołuje dyskusję.
Nie inaczej było w przypadku ławek.

Reklamy Google:


Najpierw, dość nieoczekiwanie okazało się, że montaż ławek nie został w ogóle uwzględniony w wartym kilkanaście milionów przedsięwzięciu. Jednak samorządowcy postanowili naprawić niedopatrzenie. Jesienią został wybrany projekt nowych ławek, które pojawią się w parku prawdopodobnie wiosną tego roku. Najpierw urząd musi zlecić przetarg na ich wykonanie. Specjalnie na potrzeby konstancińskiego parku zaprojektowano dwa warianty unikalnych konstrukcji, nawiązujących do stylu innych obiektów m.in. amfiteatru.

W Parku Zdrojowym docelowo ma się znaleźć ponad 300 ławek - przeszło 200 z oparciem i reszta bez oparcia. Jednak koszt ich wykonania może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych, dlatego zakup prawdopodobnie będzie podzielony na etapy. Przez pewien czas przy alejkach będą więc stały zarówno nowe, jak i stare ławki, które stopniowo zostaną wymienione. Natomiast obecne ławki będą przeniesione w inne miejsce, by mogły służyć spacerującym po Konstancinie. Warto również dodać, że nowe ławki wybrane po konsultacjach społecznych, w których wzięli udział również przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, nie wszystkim się podobają.

Prawdopodobnie latem ruszy także remont Hugonówki, ponieważ niedawno ministerstwo na korzyść gminy rozstrzygnęło spór o własność nieruchomości. W willi, której otoczenie stanie się również częścią parku (skwer z fontanną i altanką), powstanie centrum kultury. To jednak nie koniec samorządowych inwestycji w najbliższe otoczenie Parku Zdrojowego i obiektów uzdrowiskowych, przyciągających turystów. Na ten rok zaplanowano również kompleksową przebudowę ul. Wierzejewskiego (ponad 3 mln zł). Wyremontowane zostaną także ulice Matejki (990 tys. zł), Jaworowska (400 tys. zł) i Strumykowa (ponad 400 tys. zł), przy której powstaną publiczne toalety.

Z przebudowanego parku zniknie także niekontrolowany handel, który rozwinął się na głównej alejce. Nie wszystkie przedmioty będą mogły być sprzedawane w nowym parku - preferowane będą rzeczy związane z wypoczynkiem i uzdrowiskiem np. pamiątki itp. Ponadto handlarze nie będą mogli, jak dotychczas, rozstawiać niezbyt estetycznych stołów i straganów. W parku powstaną specjalne, jednolite, stacjonarne stoiska, nawiązujące architekturą do reszty parku.

Mimo wielu kontrowersji, nowy Park Zdrojowy w Konstancinie ma szansę stać się prawdziwą wizytówką uzdrowiska. Dlatego też samorząd liczy, że nowy właściciel sprywatyzowanej spółki wkrótce, zgodnie z deklaracjami, rozpocznie przebudowę swoich obiektów ze sztandarową budową nowoczesnego Konstancińskiego Centrum Hydroterapii i Fitness przy tężni.

Jeśli wszystkie te plany zostaną zrealizowane, kuracjuszom i turystom przed „szturmem” Konstancina stanie na przeszkodzie tylko jedno - brak wystarczającej liczby parkingów wokół parku. Mieszkańcy muszą więc liczyć się z tym, że najazd turystów, może znacznie utrudnić, a może nawet sparaliżować ruch wokół parku.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Zobacz artykuły powiązane:

Park Zdrojowy: Toaleta zamiast placu zabaw!

Jesienią minie rok od rozpoczęcia przebudowy Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie, która zakończy się prawdopodobnie w połowie 2012 roku i pochłonie ponad 14,5 mln złotych (brutto). Inwestycja od początku wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców, a urzędnikom przysparza sporo nieoczekiwanych problemów. Mimo wszystko prace postępują i park z dnia na dzień zmienia swoje oblicze.


Park w Konstancinie: przebudowa i emocje!

W zeszłym roku zaczęła się przebudowa ponad 12 hektarów Parku Zdrojowego w Konstancinie, która ma pochłonąć prawie 14,5 mln złotych (brutto). Wiosną tego roku prace ruszyły pełną parą. W parku pojawiły się koparki, pierwsze nowe alejki i nasadzenia. Prace zaczęły również wzbudzać kontrowersje wśród mieszkańców, lokalnych stowarzyszeń oraz samorządowców. Jednak na kompleksowe zmiany projektu, którego realizacja zakończy się w przyszłym roku, jest już za późno.


Rozpoczęły się prace
w Parku Zdrojowym!


Park Zdrojowy to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Konstancina-Jeziorny. Ulokowany niemalże w centrum miasta posiada jedyną w województwie mazowieckim tężnie solankową, która pomaga kuracjuszom w odpoczynku i powrocie do zdrowia. W drugiej połowie października rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu jego rewitalizacji.


20 mln na Park Zdrojowy
w Konstancinie!


Place zabaw dla dzieci, nowe alejki, ławki i latarnie, ścieżki rowerowe, place tematyczne, a także drewniane mostki na rzece - to tylko część planów zakładających przebudowę Parku Zdrojowego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do 2012. Wartość inwestycji to prawie 20 milionów złotych.

wtorek 17 stycznia 2012 - 10:09:12 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja