Zaloguj się | Rejestracja

Park Zdrojowy: Toaleta zamiast placu zabaw!


Park Zdrojowy: Toaleta zamiast placu zabaw!

Jesienią minie rok od rozpoczęcia przebudowy Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie, która zakończy się prawdopodobnie w połowie 2012 roku i pochłonie ponad 14,5 mln złotych (brutto). Inwestycja od początku wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców, a urzędnikom przysparza sporo nieoczekiwanych problemów. Mimo wszystko prace postępują i park z dnia na dzień zmienia swoje oblicze.


"Z problemami przy przebudowie Parku Zdrojowego borykamy się prawie codziennie" - poinformował burmistrz Kazimierz Jańczuk podczas ostatniego posiedzenia rady miejskiej. Przypomnijmy, po rozpoczęciu prac okazało się, że wykonany wiele lat temu projekt ma sporo niedoskonałości, które co jakiś czas dają o sobie znać, zmuszając urzędników, projektantów oraz wykonawcę do poprawek. Informowaliśmy już, że w projekcie zabrakło dojazdów do posesji sąsiadujących z parkiem, a w umowie z wykonawcą poprzednie władze samorządowe zapomniały uwzględnić ławek i koszy. Wiele kontrowersji wśród mieszkańców wzbudzają również nowe latarnie oraz alejki wyłożone "wyboistą" kostką. Ostatnio pojawiły się kolejne problemy, które zmusiły wykonawcę do zmiany harmonogramu prac.

Reklamy Google:


Trzy lata temu w Parku Zdrojowym stanął pomnik Jana Pawła II. Teren wokół statuy został wyłożony kostką. Jednak projekt przebudowy parku powstał znacznie wcześniej i nie uwzględniał nowego zagospodarowania tego miejsca. "Musiało być poprawione otoczenie pomnika, ponieważ główna aleja parku została wybrukowana znacznie wyżej niż plac wokół statuy" - radnym i mieszkańcom wyjaśniał burmistrz.

Na wniosek lokalnych stowarzyszeń urzędnicy postanowili uwzględnić w projekcie również publiczne toalety. Dotychczas w parku miało być tylko jedno WC - w amfiteatrze. Jednak znajdujące się tam łazienka i ubikacja nie mogą być otwarte na stałe, ponieważ wejście do nich prowadzi również do pomieszczeń zaplecza muszli koncertowej. Dlatego też postanowiono, że toaleta w amfiteatrze będzie udostępniana wyłącznie podczas imprez. W przebudowanym parku zamiast "toi-toiów" mają być dwie publiczne, zawsze otwarte toalety. Jedna u zbiegu ul. Źródlanej i Kraszewskiego, a druga przy ul. Matejki, niedaleko mostka. Przy ul. Matejki u wrót parku (w miejscu, w którym obecnie jest zaplecze budowy) powstanie również parking samochodowy dla niepełnosprawnych. Pierwotnie miał tu być wybudowany jeden z trzech placów zabaw. Urzędnicy postanowili zrezygnować z obiektu, ponieważ stwierdzili, że dodatkowe toalety i miejsca postojowe są ważniejsze. Pozostałe place zabaw przy ul. Sobieskiego oraz niedaleko restauracji "Zdrojowa" będą zbudowane w przyszłym roku.

Kiedy park będzie już przebudowany, prawdopodobnie na ulicach, które do niego prowadzą, zostanie zmieniona organizacja ruchu. Urzędnicy rozważają zmianę niektórych ulic na jednokierunkowe, by zwiększyć liczbę miejsc parkingowych wokół parku, który z pewnością będzie przyciągał turystów z sąsiednich miast.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


poniedziałek 19 września 2011 - 15:51:46 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja