Zaloguj się | Rejestracja

Park Zdrojowy: finał przebudowy (więcej...)


Park Zdrojowy:
finał przebudowy


Park Zdrojowy im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie z dnia na dzień jest coraz piękniejszy. Mimo że przebudowa jeszcze nie jest skończona, park przestał już przypominać wielki plac budowy, ponieważ większość prac jest już skończona. Tuż przed Dniami Konstancina, które odbyły się w połowie czerwca, w parku stanęły nowe ławki i kosze na śmieci. Pojawił się również nowy mostek, a przy alejkach rozbłysły latarnie.


Od początku trwającej już dwa lata przebudowy Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie staramy się na bieżąco relacjonować kolejne etapy prac. Inwestycja za kilkanaście milionów złotych, która jest współfinansowana ze środków unijnych, ma się zakończyć już w tym roku. Do niedawna nasz Park Zdrojowy był wielkim placem budowy. Jednak tuż przed Dniami Konstancina wykonano wiele prac wykończeniowych, które sprawiły, że park prezentuje się bardzo dobrze, zachęcając do spacerów.

Przede wszystkim przy alejkach stanęły nowe kosze na śmieci oraz ławki, za które samorząd zapłacił 539 tys. złotych. Urząd zakupił pierwszą partię ławek - 100 z oparciem i 20 bez niego. Docelowo w parku ma być ich aż 300. Każdy, kto chciałby, żeby jedna z ławek nosiła jego imię lub była opatrzona logo firmy, może zostać fundatorem jednej z nich, wpłacając na konto urzędu 2460 zł. Przy nowych alejkach rozbłysły także niedawno zainstalowane latarnie, które sprawiają, że po zmroku park prezentuje się wspaniale. Nowych latarni jest ponad 200. Przy głównych traktach spacerowych stanęły także rabaty z kwiatami i posadzono ponad 200 drzew i kilkaset krzewów.

Reklamy Google:


Obecnie trwają ostatnie prace, poprzedzające odbiór techniczny, przy dwóch nowych placach zabaw. Pierwszy, zlokalizowany obok restauracji „Zdrojowa”, wyposażony jest w urządzenia dla najmłodszych dzieci, a drugi przy ul. Matejki, zaprojektowany z myślą o starszych dzieciach i o młodzieży. Zrekultywowane zostały także tereny, sąsiadujące z rzeką Małą i Jeziorką. Na terenach podmokłych powstały specjalne pomosty spacerowe oraz tarasy widokowe. Niedawno u wrót parku, od strony ul. Matejki oddano do użytku także jeden z nowych mostków, które powstaną w parku.

Dla wszystkich, którzy w parku chcieliby aktywnie wypoczywać, zbudowano boisko do siatkówki plażowej. Znajduje się ono między ul. Graniczną i Kraszewskiego w Konstancinie-Jeziornie. Mieszkańcy, jak i przyjezdni będą mogli korzystać z boiska do siatkówki przez cały sezon.

Samorząd stara się także wznowić wstrzymane prace przy remoncie Hugonówki. Do 29 czerwca 2012 r. urzędnicy będą czekali na oferty dotyczące remontu zabytku przy ul. Mostowej w Konstancinie-Jeziornie. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę bez komplikacji, prace budowlane powinny ruszyć jeszcze latem, a remont potrwa do końca września przyszłego roku. Jeszcze nie wiadomo dokładnie ile pieniędzy może pochłonąć inwestycja współfinansowana ze środków unijnych, ale szacuje się że może to być nawet ponad 10 mln złotych. W Hugonówce ma powstać centrum kultury, które funkcjonując w Parku Zdrojowym obok tężni, ma być dopełnieniem turystycznej i rozrywkowej oferty Konstancina.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Konstancin: Nowy park
w 2012 roku!


W tym roku zakończy się trwająca od 2010 r. przebudowa Parku Zdrojowego, która będzie kosztowała ponad 14 mln złotych. W parku pojawią się nowe ławki, których wybór wzbudzał sporo kontrowersji wśród mieszkańców. Warto również dodać, że zmieni się także otoczenie Parku Zdrojowego, ponieważ samorząd w tym roku planuje przebudować kilka ulic prowadzących do tężni.


Park Zdrojowy: Toaleta zamiast placu zabaw!

Jesienią minie rok od rozpoczęcia przebudowy Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie, która zakończy się prawdopodobnie w połowie 2012 roku i pochłonie ponad 14,5 mln złotych (brutto). Inwestycja od początku wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców, a urzędnikom przysparza sporo nieoczekiwanych problemów. Mimo wszystko prace postępują i park z dnia na dzień zmienia swoje oblicze.


Park w Konstancinie: przebudowa i emocje!

W zeszłym roku zaczęła się przebudowa ponad 12 hektarów Parku Zdrojowego w Konstancinie, która ma pochłonąć prawie 14,5 mln złotych (brutto). Wiosną tego roku prace ruszyły pełną parą. W parku pojawiły się koparki, pierwsze nowe alejki i nasadzenia. Prace zaczęły również wzbudzać kontrowersje wśród mieszkańców, lokalnych stowarzyszeń oraz samorządowców. Jednak na kompleksowe zmiany projektu, którego realizacja zakończy się w przyszłym roku, jest już za późno.


Rozpoczęły się prace
w Parku Zdrojowym!


Park Zdrojowy to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Konstancina-Jeziorny. Ulokowany niemalże w centrum miasta posiada jedyną w województwie mazowieckim tężnie solankową, która pomaga kuracjuszom w odpoczynku i powrocie do zdrowia. W drugiej połowie października rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu jego rewitalizacji.


20 mln na Park Zdrojowy
w Konstancinie!


Place zabaw dla dzieci, nowe alejki, ławki i latarnie, ścieżki rowerowe, place tematyczne, a także drewniane mostki na rzece - to tylko część planów zakładających przebudowę Parku Zdrojowego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do 2012. Wartość inwestycji to prawie 20 milionów złotych.

poniedziałek 25 czerwca 2012 - 09:41:46 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja