Zaloguj się | Rejestracja

Rozpoczęły się prace w Parku Zdrojowym! (więcej...)


Rozpoczęły się prace
w Parku Zdrojowym!


Park Zdrojowy to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Konstancina-Jeziorny. Ulokowany niemalże w centrum miasta posiada jedyną w województwie mazowieckim tężnie solankową, która pomaga kuracjuszom w odpoczynku i powrocie do zdrowia. W drugiej połowie października rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu jego rewitalizacji.


W lipcu bieżącego roku rozstrzygnięty został konkurs na rewitalizację Parku Zdrojowego, której koszt w połowie został refinansowany ze środków Unii Europejskiej. Całkowity koszt przebudowy wyniósł ponad 20 mln złotych. To jedna z największych inwestycji Konstancina w ciągu ostatnich lat.

Trzy miesiące po podpisaniu umowy, z początkiem października, spacerowicze mogli zauważyć pierwszy zwiastun przygotowań do robót w Parku. Zaczęto zwozić materiały budowlane, utworzono specjalny skład szeregu kontenerów dla robotników, teren spowiły ogrodzenia z napisem "Uwaga! Teren budowy!" oraz potężne palety z kostką brukową i prostokątnymi krawężnikami.

Już w środę 20 października można było zauważyć zerwany asfalt i wyznaczony krawężnikami zarys nowej ścieżki, biegnącej od amfiteatru do tężni solankowej. Ma ona stanowić jedną z głównych arterii naszego parku, którą mieszkańcy Konstancina będą mogli spokojnie spacerować.


W rozmowie z kierownikiem budowy Przemysławem Broszewiczem dowiedzieliśmy się, że jest to kolejny etap prac w Parku Zdrojowym, które najprawdopodobniej potrwają do kwietnia przyszłego roku. Od połowy sierpnia do połowy września trwała budowa Placu Dęby Katyńskie. Następnie w drugiej połowie września rozpoczęto etap rewitalizacji ulicy Sienkiewicza - odcinka od ul. Żeromskiego do ul. Sobieskiego. W międzyczasie trwały przygotowania do pracy na wspomnianym odcinku centralnym między amfiteatrem a tężnią solankową.

Jeśli pogoda pozwoli, to już w grudniu zostaną wykonane jedne z ważniejszych prac z zakresu robót ziemnych (wymiana i położenie nowej instalacji świetlnej). Cały odcinek, w tym również prace związanie z położeniem nawierzchni, mają być ukończone w okolicach kwietnia przyszłego roku. Jak jednak podkreślił p. Przemysław Broszewicz - wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych, które jeśli będą niekorzystne, znacznie spowolnią prace budowlane.


Przypomnijmy, że przebudowa Parku obejmuje ułożenie nowych ścieżek parkowych i rowerowych, wybudowanie systemu drenów odwadniających park, renaturyzację rzeki Małej, powstanie placu zabaw dla dzieci, a także pasażu przebiegającego przez cały park wzdłuż wspomnianych ul. Sienkiewicza aż do ul. Żeromskiego.

Więcej na temat samego projektu rewitalizacji można przeczytać w artykule:
"20 mln na Park Zdrojowy w Konstancinie!".


Tekst i zdjęcia: Mikołaj Ostrowski

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

środa 27 października 2010 - 20:30:56 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja