Zaloguj się | Rejestracja

Konsultacje społeczne w sprawie komunikacji


Konsultacje społeczne
w sprawie komunikacji


Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna ogłosił konsultacje społeczne w sprawie komunikacji publicznej świadczonej autobusami linii L14, L15, L16, L21 i L28. Konsultacje prowadzone będą od 25 września do 6 października.


Linie L21 i L28 są współfinansowane przez gminy Góra Kalwaria i Konstancin-Jeziorna oraz Zakład Transportu Miejskiego w Warszawie. Linie L14, L15, L16 są współfinansowane przez gminę Konstancin-Jeziorna i Zakład Transportu Miejskiego w Warszawie. Burmistrzowie gmin Góra Kalwaria i Konstancin-Jeziorna uzgodnili, że nie przewidują zwiększenia środków finansowych na obsługę linii L21 i L28. Burmistrz Konstancina nie przewiduje też zwiększenia środków finansowych na obsługę linii L14, L15, L16.

Konsultacje mają dotyczyć przebiegu linii lokalnych L w ramach dotychczasowych długości, ilości przystanków autobusowych i ich usytuowania oraz rozkładu jazdy.


Reklamy Google:


Konsultacje będą prowadzone od 25 września. Uwagi, wnioski i propozycje zmian w funkcjonowaniu linii lokalnych L w formie pisemnej, należy przekazać na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna, z dopiskiem "konsultacje w sprawie linii lokalnych L", osobiście w kancelarii UMiG, pokój nr 4 lub w formie elektronicznej na adres e-mail: drogi©konstancinjeziorna.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 października. Podsumowanie konsultacji odbędzie się 12 października o godzinie 15:00 w sali posiedzeń przy ulicy Świetlicowej 1 w Konstancinie-Jeziornie.

Konsultacje związane są z kończącą się umową z obecnym operatorem obsługującym linie L. W związku z tym trzeba opracować założenia do nowego przetargu.

Źródło: UMiG Konstancin-Jeziorna

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości



Zobacz artykuły powiązane:

Od stycznia szybciej
i taniej do Kabat?


Trwają przygotowania do zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Konstancinie-Jeziornie. Od 1 stycznia autobusy mają ruszyć nową trasą, łączącą Powsin z Kabatami. Dzięki temu droga z naszego miasta do stacji metra w Warszawie ma trwać tylko kilkanaście minut. Władze miasta starają się również o przedłużenie pierwszej strefy biletowej - z Klarysewa do Grapy.



Kiedy powstanie skrót
w stronę Ursynowa?


Mieszkańcy Konstancina z niecierpliwością czekają na zakończenie budowy nowego skrótu drogowego, który połączy Ursynów z Wilanowem. Początkowo zakładano, że tzw. ul. Nowokabacka (ulice Korbońskiego i Rosnowskiego) powstanie latem. Teraz wiadomo, że droga, która znacznie skróci dojazd z Konstancina na Ursynów, zostanie otwarta prawdopodobnie pod koniec roku.



Z Konstancina do metra
w 15 minut?


W Konstancinie-Jeziornie zapowiada się komunikacyjna rewolucja. Latem ma zostać otwarta ul. Nowokabacka, która połączy Wilanów z Ursynowem i umożliwi mieszkańcom naszej gminy szybkie dotarcie do stacji metra. Władze naszego miasta zapowiadają uruchomienie nowej linii autobusowej, która od początku przyszłego roku ma kursować tą trasą. Ponadto burmistrz będzie zabiegał o wytyczenie buspasa na ul. Warszawskiej, by autobusy ominęły poranne i popołudniowe korki.



Zakorkowany skrót z Konstancina na Kabaty

Remont na ul. Przekornej w Powsinie skutecznie zakorkował skrót z Konstancina na Kabaty. W godzinach drogowego szczytu kierowcy muszą stać w długich korkach zanim przejadą remontowany odcinek. Prace drogowe potrwają do połowy grudnia.



Przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej

Dobra informacja dla mieszkańców Konstancina dojeżdżających codziennie do Ursynowa. Ogłoszono przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej. Nowa droga połączy Wilanów z Ursynowem. Będzie to świetna alternatywa dojazdu. Teraz, żeby dostać się na Kabaty trzeba korzystać z wąskiej ul. Podgrzybków.



Burmistrz Ursynowa nie chce drogi do Konstancina

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział nie chce połączenia drogowego w kierunku Powsina i Konstancina. Według samorządowca takie połączenie oznaczałoby same problemy dla Ursynowa. Sprzeciw burmistrza to wynik decyzji władz Warszawy, które wpisały do planów finansowych na najbliższe lata budowę ulicy Nowokabackiej, która połączyłaby Kabaty z wylotówką w stronę Konstancina-Jeziorny.

piątek 22 września 2017 - 16:45:12 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja