Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej


Przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej

Dobra informacja dla mieszkańców Konstancina dojeżdżających codziennie do Ursynowa. Ogłoszono przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej. Nowa droga połączy Wilanów z Ursynowem. Będzie to świetna alternatywa dojazdu. Teraz, żeby dostać się na Kabaty trzeba korzystać z wąskiej ul. Podgrzybków.


Mieszkańcy Konstancina oraz Wilanowa od dawna czekają na dogodne połączenie z Ursynowem. Obecnie z Konstancina do Kabat możemy dojechać prowizorycznym skrótem, który prowadzi ulicami Gąsek, Podgrzybków i Rzekotki. Ulica Nowokabacka połączy ul. Drewny z ul. Rosnowskiego i rozwiąże problemy mieszkańców z dojazdem do Ursynowa.

Reklamy Google:


W tym tygodniu władze Wilanowa ogłosiły przetarg na budowę ponad 600-metrowego odcinka ul. Nowokabackiej od strony ul. Łukasza Drewny do granic Ursynowa. Pierwsze 600 metrów wybudował już deweloper, który planuje w pobliżu osiedle domów jednorodzinnych. Inwestycja zakłada też dobudowanie drugiej jezdni do istniejącego fragmentu ulicy, tak aby na całej długości Nowokabackiej były dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

Również nowe władze Ursynowa planują inwestycję od strony swojej dzielnicy. Wybudują 200-metrowy odcinek drogi. W ten sposób ulica Nowokabacka zakończy się na skrzyżowaniu przy ul. Relaksowej, która jest przedłużeniem ul. Rosoła. Przypomnijmy, poprzedni burmistrz Ursynowa Piotr Guział nie chciał połączenia drogowego w kierunku Powsina i Konstancina. Według niego takie połączenie oznaczałoby same problemy dla Ursynowa.

Koszt całej inwestycji to ok. 27 mln złotych, z czego 22 miliony zapłaci Wilanów, a ok. 5 mln zł Ursynów. Dzięki nowemu połączeniu kierowcy zyskają możliwość znacznego skrócenia drogi między dwiema dzielnicami Warszawy. Z nowej drogi skorzystają też mieszkańcy Konstancina. Ulica Nowokabacka ma być otwarta w połowie 2017 roku.

Źródła: Gazeta.pl, TVN Warszawa

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Burmistrz Ursynowa nie chce drogi do Konstancina

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział nie chce połączenia drogowego w kierunku Powsina i Konstancina. Według samorządowca takie połączenie oznaczałoby same problemy dla Ursynowa. Sprzeciw burmistrza to wynik decyzji władz Warszawy, które wpisały do planów finansowych na najbliższe lata budowę ulicy Nowokabackiej, która połączyłaby Kabaty z wylotówką w stronę Konstancina-Jeziorny.

piątek 18 września 2015 - 09:58:23 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja