Zaloguj się | Rejestracja

Od stycznia szybciej i taniej do Kabat?


Od stycznia szybciej
i taniej do Kabat?


Trwają przygotowania do zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Konstancinie-Jeziornie. Od 1 stycznia autobusy mają ruszyć nową trasą, łączącą Powsin z Kabatami. Dzięki temu droga z naszego miasta do stacji metra w Warszawie ma trwać tylko kilkanaście minut. Władze miasta starają się również o przedłużenie pierwszej strefy biletowej - z Klarysewa do Grapy.


Wszystko wskazuje na to, że po wielu rozmaitych komplikacjach w grudniu jednak zostanie zakończona budowa nowego połączenia Wilanowa i Ursynowa ulicami Korbońskiego, Rosnowskiego i Relaksową (czyli tzw. Nowokabacka). Władze dzielnicy Ursynów informują, że pierwszy etap przebudowy, umożliwiający otwarcie trasy z Powsina, zostanie ukończony do końca roku. Nowe połączenie będzie znacznie szybsze niż kręty, wąski "skrót" ul. Gąsek i umożliwi mieszkańcom naszej gminy błyskawiczne dotarcie do stacji metra Kabaty - nie tylko samochodami, lecz także autobusami komunikacji miejskiej. Tę szansę chcą jak najlepiej wykorzystać konstancińscy samorządowcy.

Reklamy Google:


Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądała komunikacja po 1 stycznia. Prawdopodobnie trasy większości linii zostaną skierowane do stacji metra Kabaty. Trwają intensywne konsultacje wszystkich zainteresowanych stron, także samorządów sąsiednich dzielnic. Jest kilka roboczych koncepcji, ale jeszcze nie ma konkretów. Rada Miejska Konstancina-Jeziorny powołała doraźną komisję do spraw transportu miejskiego i infrastruktury rowerowej, która ma wypracować jak najlepsze rozwiązania. Mieszkańcy również mogą uczestniczyć w jej obradach. Zmiany wzbudzają spore emocje i konstancińskim samorządowcom niełatwo będzie znaleźć kompromis.

Ponadto burmistrz prowadzi rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie, władzami stolicy i Urzędem Marszałkowskim w sprawie uruchomienia nowej linii autobusowej między osiedlem Grapa, a stacją metra Kabaty, na której docelowo ma kursować ekologiczny autobus o napędzie elektrycznym. Jego pętla miałaby zostać zbudowana na Grapie, przy ul. Wilanowskiej, za rondem Jana Pawła II. Inne linie kursujące po gminie miałyby przede wszystkim szybko dowieźć pasażerów na Grapę. Nie brakuje jednak opinii, że nowy autobus powinien przejeżdżać przez większą część miasta. Na budowę nowej zatoki samorząd już zarezerwował prawie pół miliona złotych. Jeśli "szybki" autobus do Warszawy ma w przyszłości zachęcić kierowców, by przesiedli się do komunikacji miejskiej, na Grapie przydałby się też duży parking. Póki co, nie ma go w najbliższych planach.

Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów ma być wydłużenie pierwszej strefy biletowej - z Klarysewa do Grapy. W ubiegłym roku miejską strefę rozszerzono na podwarszawskie Marki. Dotychczas ZTM odprawiał inne gminy występujące z podobnymi wnioskami (także Konstancin-Jeziornę). Kierownictwo stołecznego przewoźnika tłumaczyło, że musi sprawdzić to rozwiązanie w praktyce. Wszyscy obserwowali Marki. Po roku ZTM ogłosił sukces pilotażowego projektu i oświadczył, że jest otwarty na wnioski innych podwarszawskich miast. W kolejce już czekają, m.in. Łomianki i Otwock. Być może uda się rozszerzyć strefę również w naszym mieście. Pasażerowie mniej zapłaciliby za bilety, bo koszty spadłyby na gminny budżet.

Jesienią koncepcje zmian, nad którymi pracują samorządowcy i urzędnicy, pewnie nabiorą bardziej realnych kształtów i ujrzą światło dzienne. Nim samorządowcy podejmą decyzje, powinni przedstawić propozycje zmian mieszkańcom i poznać ich zdanie na ten temat.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Kiedy powstanie skrót
w stronę Ursynowa?


Mieszkańcy Konstancina z niecierpliwością czekają na zakończenie budowy nowego skrótu drogowego, który połączy Ursynów z Wilanowem. Początkowo zakładano, że tzw. ul. Nowokabacka (ulice Korbońskiego i Rosnowskiego) powstanie latem. Teraz wiadomo, że droga, która znacznie skróci dojazd z Konstancina na Ursynów, zostanie otwarta prawdopodobnie pod koniec roku.Z Konstancina do metra
w 15 minut?


W Konstancinie-Jeziornie zapowiada się komunikacyjna rewolucja. Latem ma zostać otwarta ul. Nowokabacka, która połączy Wilanów z Ursynowem i umożliwi mieszkańcom naszej gminy szybkie dotarcie do stacji metra. Władze naszego miasta zapowiadają uruchomienie nowej linii autobusowej, która od początku przyszłego roku ma kursować tą trasą. Ponadto burmistrz będzie zabiegał o wytyczenie buspasa na ul. Warszawskiej, by autobusy ominęły poranne i popołudniowe korki.Zakorkowany skrót z Konstancina na Kabaty

Remont na ul. Przekornej w Powsinie skutecznie zakorkował skrót z Konstancina na Kabaty. W godzinach drogowego szczytu kierowcy muszą stać w długich korkach zanim przejadą remontowany odcinek. Prace drogowe potrwają do połowy grudnia.Przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej

Dobra informacja dla mieszkańców Konstancina dojeżdżających codziennie do Ursynowa. Ogłoszono przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej. Nowa droga połączy Wilanów z Ursynowem. Będzie to świetna alternatywa dojazdu. Teraz, żeby dostać się na Kabaty trzeba korzystać z wąskiej ul. Podgrzybków.Burmistrz Ursynowa nie chce drogi do Konstancina

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział nie chce połączenia drogowego w kierunku Powsina i Konstancina. Według samorządowca takie połączenie oznaczałoby same problemy dla Ursynowa. Sprzeciw burmistrza to wynik decyzji władz Warszawy, które wpisały do planów finansowych na najbliższe lata budowę ulicy Nowokabackiej, która połączyłaby Kabaty z wylotówką w stronę Konstancina-Jeziorny.

środa 13 września 2017 - 09:59:09 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja