Zaloguj się | Rejestracja

Z Konstancina do metra w 15 minut?


Z Konstancina do metra
w 15 minut?


W Konstancinie-Jeziornie zapowiada się komunikacyjna rewolucja. Latem ma zostać otwarta ul. Nowokabacka, która połączy Wilanów z Ursynowem i umożliwi mieszkańcom naszej gminy szybkie dotarcie do stacji metra. Władze naszego miasta zapowiadają uruchomienie nowej linii autobusowej, która od początku przyszłego roku ma kursować tą trasą. Ponadto burmistrz będzie zabiegał o wytyczenie buspasa na ul. Warszawskiej, by autobusy ominęły poranne i popołudniowe korki.


We wrześniu ma być otwarte długo oczekiwane nowe, drogowe połączenie Wilanowa z Ursynowem, ciąg nowo budowanych ulic Nowokabacka-Rosnowskiego. Szeroka trasa zaczyna się przy ul. Łukasza Drewny w Powsinie i biegnie do ul. Relaksowej na osiedlu Kabaty. Kończy się nieopodal stacji metra. Z nowej trasy z pewnością skorzysta wielu mieszkańców Konstancina-Jeziorny, którym znacznie skróci codzienną podróż do stolicy. Obecnie kierowcy z naszej gminy, by dostać się do Kabat, muszą poruszać się wąskim, krętym i często zakorkowanym "skrótem" ulicami Gąsek i Podgrzybków.

Reklamy Google:


Nowokabacką od początku przyszłego roku ma kursować również nowa linia autobusowa, która dowiezie mieszkańców Konstancina-Jeziorny do stacji metra Kabaty. Burmistrz Kazimierz Jańczuk zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, by wykorzystać nową trasę do usprawnienia komunikacji publicznej. "Chciałbym, żeby można było dojechać do metra w kilkanaście minut. Mam nadzieję, że wtedy wielu mieszkańców przesiądzie się do autobusów" - podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej mówił burmistrz. Ponadto Kazimierz Jańczuk zdradził, że ma zamiar doprowadzić do wytyczenia buspasa na ul. Warszawskiej oraz ul. Drewny, od ul. Mirkowskiej, do skrzyżowania z ul. Nowokabacką. Autobusy byłyby uprzywilejowane w porannych i popołudniowych godzinach szczytu (w godz. 6:30-8:30 oraz 16:30-18:30). Omijając korki, jeszcze szybciej dowoziłyby mieszkańców do metra na Ursynowie. Dodatkowa linia wyruszałaby z Grapy, gdzie powstałaby pętla, do której pasażerów dowoziłyby inne autobusy komunikacji miejskiej.

Władze naszego miasta chciałyby, żeby nową linię obsługiwały elektryczne autobusy. Zmniejszenie liczby samochodów oraz ekologiczny transport publiczny przyczyniłyby się do ograniczenia szkodliwych spalin w uzdrowisku. Burmistrz zapowiedział, że w sprawie rewolucyjnych pomysłów wkrótce rozpocznie negocjacje z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie oraz z zarządcami dróg - stołecznym ratuszem i Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Wkrótce przekonamy się czy wszystkie pomysły uda się wcielić w życie.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Zakorkowany skrót z Konstancina na Kabaty

Remont na ul. Przekornej w Powsinie skutecznie zakorkował skrót z Konstancina na Kabaty. W godzinach drogowego szczytu kierowcy muszą stać w długich korkach zanim przejadą remontowany odcinek. Prace drogowe potrwają do połowy grudnia.Przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej

Dobra informacja dla mieszkańców Konstancina dojeżdżających codziennie do Ursynowa. Ogłoszono przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej. Nowa droga połączy Wilanów z Ursynowem. Będzie to świetna alternatywa dojazdu. Teraz, żeby dostać się na Kabaty trzeba korzystać z wąskiej ul. Podgrzybków.Burmistrz Ursynowa nie chce drogi do Konstancina

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział nie chce połączenia drogowego w kierunku Powsina i Konstancina. Według samorządowca takie połączenie oznaczałoby same problemy dla Ursynowa. Sprzeciw burmistrza to wynik decyzji władz Warszawy, które wpisały do planów finansowych na najbliższe lata budowę ulicy Nowokabackiej, która połączyłaby Kabaty z wylotówką w stronę Konstancina-Jeziorny.

poniedziałek 27 lutego 2017 - 12:05:59 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja