Zaloguj się | Rejestracja

Burmistrz Ursynowa nie chce drogi do Konstancina


Burmistrz Ursynowa nie chce drogi do Konstancina

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział nie chce połączenia drogowego w kierunku Powsina i Konstancina. Według samorządowca takie połączenie oznaczałoby same problemy dla Ursynowa. Sprzeciw burmistrza to wynik decyzji władz Warszawy, które wpisały do planów finansowych na najbliższe lata budowę ulicy Nowokabackiej, która połączyłaby Kabaty z wylotówką w stronę Konstancina-Jeziorny.


O sprawie napisał serwis internetowy Gazeta.pl. Władze Warszawy wpisały do planów finansowych na najbliższe osiem lat budowę dwóch ulic, które połączyłyby Kabaty z drogą wylotową w stronę Konstancina-Jeziorny oraz Ursynów z Wilanowem. Byłyby to ulica Nowokabacka oraz przedłużenie ul. Ciszewskiego.

Mieszkańcy Konstancina oraz Wilanowa od dawna czekają na dogodne połączenie z Ursynowem. Obecnie z Konstancina do Kabat możemy dojechać prowizorycznym skrótem, który prowadzi ulicami Gąsek, Podgrzybków i Rzekotki. Nowa ulica Nowokabacka rozwiązałaby problemy mieszkańców i byłaby świetnym połączeniem drogowym między Konstancinem i Ursynowem.

Reklamy Google:


Nie wszyscy uważają jednak, że nowe połączenie będzie dogodne dla mieszkańców. W reakcji na decyzję władz Warszawy, burmistrz Ursynowa Piotr Guział wydał oświadczenie, w którym sprzeciwia się budowie ulicy w stronę Konstancina i Powsina.

"Jej realizacja doprowadzi do tego, że prestiżowe i spokojne osiedla na Kabatach staną się miejscem tranzytu tysięcy samochodów, jadących z Konstancina do centrum Warszawy oraz dojeżdżających do przyszłej Galerii Kabaty, choć być może właśnie to ostatnie było głównym celem decyzji prezydent Warszawy" - napisał w oświadczeniu przesłanym do mediów burmistrz Ursynowa.

Budowa ulicy Nowokabackiej nie powinna jednak zwiększyć ruchu na Ursynowie. Obecnie i tak kierowcy korzystają z wąskiego skrótu prowadzącego przy Lesie Kabackim. Nowa droga byłaby jednak dużym udogodnieniem zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów. Z nowej ulicy na pewno chętnie korzystaliby również mieszkańcy Ursynowa, jadący w stronę Konstancina, jak również Wilanowa.

Więcej na ten temat w artykule:
"Guział nie chce drogi łączącej Ursynów z Wilanowem. Czemu?"

Źródło: Gazeta.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


czwartek 03 lipca 2014 - 12:10:55 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja