Zaloguj się | Rejestracja

Parking "Parkuj i Jedź" w Konstancinie


Parking "Parkuj i Jedź"
w Konstancinie


W Konstancinie-Jeziornie przy ul. Warszawskiej wzdłuż torów kolejowych i ul. Świetlicowej w przyszłości mógłby powstać dworzec z pętlą autobusową, peronem szynobusów do Warszawy oraz z parkingiem "Parkuj i Jedź" dla samochodów i rowerów. Jednak żeby budowa była w ogóle kiedykolwiek możliwa, samorząd musiałby najpierw pozyskać nieruchomości od prywatnych właścicieli i zmienić plany zagospodarowania tej części miasta.


Konstancińscy samorządowcy chcieliby, żeby przy ul. Warszawskiej w przyszłości powstało coś w rodzaju centrum komunikacji publicznej. Rada Miejska podjęła uchwały zobowiązujące burmistrza do pozyskania niezbędnych nieruchomości oraz do zmian w miejscowym planie, które umożliwiłyby taką budowę. Do niedawna urząd chciał pozbyć się części terenów między torami a ul. Świetlicową. Jednak radni nie tylko nie zgodzili się na ich sprzedaż wieczystym użytkownikom, lecz także zobowiązali burmistrza, by gmina część działek pozyskała. Zdecydowali, że atrakcyjne nieruchomości powinny być przeznaczone na cele publiczne.

"Gmina Konstancin-Jeziorna nie posiada w centrum miasta nieruchomości nadających się pod budowę strategicznych dla gminy uzdrowiskowej parkingów "Parkuj i Jedź" dla samochodów i rowerów, na pętlę autobusową wraz ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych oraz na przystanek kolejki podmiejskiej (szynobusu) lub tramwaju" - czytamy w uzasadnieniu uchwały Rady Miejskiej.

Reklamy Google:


Obecnie na użytkowanych przez rożne firmy działkach między torami i ulicami Warszawską oraz Świetlicową znajdują się m.in. skład budowlany oraz magazyny. Radni stwierdzili, że zaniedbany teren jest "złą wizytówką miasta" i jak najszybciej należy to zmienić. Przeznaczenie nieruchomości na cele publiczne pozwoli na "zdecydowaną poprawę komunikacji miejskiej, poprawę estetyki miasta oraz ładu przestrzennego gminy jako uzdrowiska" - uzasadniają radni. Budowa dużej pętli autobusowej w tym miejscu zdaniem samorządowców umożliwiłaby zintegrowanie systemu komunikacyjnego miasta. Z jednego miejsca można byłoby odjechać w każdym kierunku. Usprawniłoby to nie tyko funkcjonowanie transportu publicznego do Piaseczna i Warszawy, lecz także wewnątrzgminnych linii autobusowych typu "L". Obecnie przystanki końcowe "elek" znajdują się w różnych częściach gminy, na wąskich ulicach, utrudniając tym samym ich przejezdność.

Już trwają rozmowy urzędników w sprawie zakupu nieruchomości. Rozpoczęto także długotrwałe procedury planistyczne. Pomysł konstancińskich samorządowców w dużej mierze zależy także od przychylności władz województwa. Otóż ulicę Warszawską wzdłuż torów przecina 40-metrowy pas rezerwy terenu pod budowę tzw. trasy mostowej. Ciągnie się od Piaseczna, wzdłuż Jeziorki aż do brzegów Wisły w Ciszycy, gdzie miałby powstać most do Józefowa. Co prawda ewentualna lokalizacja trasy już dawno została oprotestowana przez mieszkańców i władze naszej gminy, ale ciągle znajduje się w planach zagospodarowania Mazowsza. Samorząd Konstancina wystąpił do marszałka województwa z wnioskiem o wykreślenie rezerwy terenu z planu zagospodarowania przestrzennego, który jest obecnie aktualizowany. Jednak nie wiadomo czy samorząd Mazowsza odstąpi od wytyczonego wiele lat temu przebiegu trasy mostowej.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Czy Konstancin będzie
w I strefie biletowej?


W przyszłym roku autobusy z Konstancina-Jeziorny mają ruszyć nową trasą, łączącą Powsin z Kabatami. Dzięki temu mieszkańcy znacznie szybciej będą mogli dotrzeć do stacji metra w Warszawie. Samorządowcy starają się również o przedłużenie pierwszej strefy biletowej, która obecnie zaczyna się w Klarysewie. Nie wiadomo tylko czy miałaby objąć całą gminę czy tylko jej część.Konsultacje społeczne
w sprawie komunikacji


Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna ogłosił konsultacje społeczne w sprawie komunikacji publicznej świadczonej autobusami linii L14, L15, L16, L21 i L28. Konsultacje prowadzone będą od 25 września do 6 października.Od stycznia szybciej
i taniej do Kabat?


Trwają przygotowania do zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Konstancinie-Jeziornie. Od 1 stycznia autobusy mają ruszyć nową trasą, łączącą Powsin z Kabatami. Dzięki temu droga z naszego miasta do stacji metra w Warszawie ma trwać tylko kilkanaście minut. Władze miasta starają się również o przedłużenie pierwszej strefy biletowej - z Klarysewa do Grapy.Kiedy powstanie skrót
w stronę Ursynowa?


Mieszkańcy Konstancina z niecierpliwością czekają na zakończenie budowy nowego skrótu drogowego, który połączy Ursynów z Wilanowem. Początkowo zakładano, że tzw. ul. Nowokabacka (ulice Korbońskiego i Rosnowskiego) powstanie latem. Teraz wiadomo, że droga, która znacznie skróci dojazd z Konstancina na Ursynów, zostanie otwarta prawdopodobnie pod koniec roku.Z Konstancina do metra
w 15 minut?


W Konstancinie-Jeziornie zapowiada się komunikacyjna rewolucja. Latem ma zostać otwarta ul. Nowokabacka, która połączy Wilanów z Ursynowem i umożliwi mieszkańcom naszej gminy szybkie dotarcie do stacji metra. Władze naszego miasta zapowiadają uruchomienie nowej linii autobusowej, która od początku przyszłego roku ma kursować tą trasą. Ponadto burmistrz będzie zabiegał o wytyczenie buspasa na ul. Warszawskiej, by autobusy ominęły poranne i popołudniowe korki.

czwartek 02 listopada 2017 - 15:36:34 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja