WiadomośćPrzetarg na budowę ulicy Nowokabackiej
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 18 września 2015 - 09:58:23


Przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej

Dobra informacja dla mieszkańców Konstancina dojeżdżających codziennie do Ursynowa. Ogłoszono przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej. Nowa droga połączy Wilanów z Ursynowem. Będzie to świetna alternatywa dojazdu. Teraz, żeby dostać się na Kabaty trzeba korzystać z wąskiej ul. Podgrzybków.


Mieszkańcy Konstancina oraz Wilanowa od dawna czekają na dogodne połączenie z Ursynowem. Obecnie z Konstancina do Kabat możemy dojechać prowizorycznym skrótem, który prowadzi ulicami Gąsek, Podgrzybków i Rzekotki. Ulica Nowokabacka połączy ul. Drewny z ul. Rosnowskiego i rozwiąże problemy mieszkańców z dojazdem do Ursynowa.

Reklamy Google:


W tym tygodniu władze Wilanowa ogłosiły przetarg na budowę ponad 600-metrowego odcinka ul. Nowokabackiej od strony ul. Łukasza Drewny do granic Ursynowa. Pierwsze 600 metrów wybudował już deweloper, który planuje w pobliżu osiedle domów jednorodzinnych. Inwestycja zakłada też dobudowanie drugiej jezdni do istniejącego fragmentu ulicy, tak aby na całej długości Nowokabackiej były dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

Również nowe władze Ursynowa planują inwestycję od strony swojej dzielnicy. Wybudują 200-metrowy odcinek drogi. W ten sposób ulica Nowokabacka zakończy się na skrzyżowaniu przy ul. Relaksowej, która jest przedłużeniem ul. Rosoła. Przypomnijmy, poprzedni burmistrz Ursynowa Piotr Guział nie chciał połączenia drogowego w kierunku Powsina i Konstancina. Według niego takie połączenie oznaczałoby same problemy dla Ursynowa.

Koszt całej inwestycji to ok. 27 mln złotych, z czego 22 miliony zapłaci Wilanów, a ok. 5 mln zł Ursynów. Dzięki nowemu połączeniu kierowcy zyskają możliwość znacznego skrócenia drogi między dwiema dzielnicami Warszawy. Z nowej drogi skorzystają też mieszkańcy Konstancina. Ulica Nowokabacka ma być otwarta w połowie 2017 roku.

Źródła: Gazeta.pl, TVN Warszawa

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Burmistrz Ursynowa nie chce drogi do Konstancina

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział nie chce połączenia drogowego w kierunku Powsina i Konstancina. Według samorządowca takie połączenie oznaczałoby same problemy dla Ursynowa. Sprzeciw burmistrza to wynik decyzji władz Warszawy, które wpisały do planów finansowych na najbliższe lata budowę ulicy Nowokabackiej, która połączyłaby Kabaty z wylotówką w stronę Konstancina-Jeziorny.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.2568 )