Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Burmistrz Konstancina: druga tura wyborów


Burmistrz Konstancina: druga tura wyborów

W niedzielę 30 listopada w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się druga tura wyborów na burmistrza miasta. Do finałowej rozgrywki o najważniejsze stanowisko w Konstancinie przeszli Kazimierz Jańczuk i Jerzy Wojdak. Burmistrza miasta będziemy wybierać w godz. 7:00-21:00 w tych samych lokalach wyborczych co 16 listopada.


Przypomnijmy, pierwszą turę wyborów na burmistrza Konstancina-Jeziorny wygrał Kazimierz Jańczuk (KWW Konstancin Jutra), który uzyskał 4504 głosy (47,96% uprawnionych do głosowania). Urzędujący burmistrz 30 listopada zmierzy się w drugiej turze wyborów z Jerzym Wojdakiem (KWW "Przyjazny Samorząd"), którego poparło 2089 mieszkańców (22,24%). Trzecie miejsce zajął Sławomir Stoczyński (KWW Wspólnota Konstancińska) - otrzymał 1846 głosów (19,66%). Czwarty rezultat odnotował natomiast Bogdan Karaś (KWW Klub Rozwoju) - 486 głosów (5,18%). Stawkę zamknął Jerzy Krzysztof Klucz (KKW SLD Lewica Razem) - 466 głosów (4,96%).

Burmistrzowi mijającej kadencji Kazimierzowi Jańczukowi zabrakło zaledwie 2,04% głosów, by rozstrzygnąć wybory już w pierwszej turze. Jego główny kontrkandydat Jerzy Wojdak osiągnął ponad dwukrotnie słabszy wynik. Jednak w drugiej turze każde rozstrzygnięcie jest jeszcze możliwe. Trudno bowiem przewidzieć jak podzielą się wyborcy, którzy poparli innych kandydatów.

Przypominamy sylwetki obu kandydatów.


Kazimierz Jańczuk


Kazimierz Jańczuk ma 68 lat. Jest liderem Lider KWW Konstancin Jutra. W ubiegłej kadencji sprawował funkcję przewodniczącego rady. Jest nauczycielem, wieloletnim dyrektorem Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie. Cztery lata temu wygrał w drugiej turze wyborów z Markiem Skowrońskim, uzyskując 3991 głosów (53,99%).

Strona internetowa kandydata: www.konstancinjutra.pl


Jerzy Marek Wojdak


Jerzy Marek Wojdak ma 58 lat. Startuje z KWW "Przyjazny Samorząd". Kandydat jest radnym powiatowym poprzedniej kadencji. Wcześniej zasiadał również w radzie miejskiej. Prowadzi pensjonat Stańczyk.

Strona internetowa kandydata: www.jerzywojdak.pl


W niedzielę 30 listopada, podczas drugiej tury wyborów, mieszkańcy Konstancina-Jeziorny zdecydują kto ma być burmistrzem miasta przez najbliższe 4 lata. Głosowanie odbędzie się w godzinach 7:00-21:00 w tych samych lokalach wyborczych co 16 listopada.


Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Oficjalne wyniki wyborów w Konstancinie

Nareszcie są już oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Pierwszą turę wyborów na burmistrza Konstancina-Jeziorny wygrał Kazimierz Jańczuk, który uzyskał 4504 głosy (47,96 % uprawnionych do głosowania). Urzędujący burmistrz 30 listopada zmierzy się w drugiej turze wyborów z Jerzym Wojdakiem, którego poparło 2089 mieszkańców (22,24 %). W 21-osobowej radzie miejskiej zasiądzie aż 14 nowych samorządowców. Najwięcej mandatów uzyskał komitet Konstancin Jutra.Wybory 2014: druga tura
w Konstancinie


W Konstancinie odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Wg nieoficjalnych wyników, w niedzielę 30 listopada będziemy wybierać burmistrza Konstancina-Jeziorny zaznaczając odpowiednią kratkę przy nazwisku Kazimierz Jańczuk lub Jerzy Wojdak. Z powodu awarii systemów informatycznych Państwowej Komisji Wyborczej nie znamy jeszcze dokładnych wyników wyborów.Kandydaci na burmistrza Konstancina-Jeziorny

W niedzielę, 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Każdy z mieszkańców będzie mógł wybrać swojego reprezentanta do sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu i rady miejskiej. Wybierzemy również burmistrza Konstancina-Jeziorny, zostanie nim jeden z pięciu kandydatów.Sukcesy i porażki
mijającej kadencji


Zbliża się koniec obecnej kadencji samorządu Konstancina-Jeziorny. Wkrótce wybory warto więc podsumować sukcesy i porażki zarówno Rady Miejskiej, jak i burmistrza. Przedstawiamy najważniejsze, naszym zdaniem, dokonania władz naszego miasta oraz kilka najistotniejszych potknięć naszych samorządowców.Wybory samorządowe
w Konstancinie


Już niebawem, 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Wybierzemy nie tylko nową Radę Miejską, lecz także reprezentantów Konstancina-Jeziorny w Radzie Powiatu Piaseczyńskiego oraz przedstawicieli naszej części województwa w sejmiku mazowieckim. O stanowisko burmistrza będzie ubiegało się pięciu kandydatów.

piątek 28 listopada 2014 - 10:40:35 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja