Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wybory samorządowe w Konstancinie (więcej...)


Wybory samorządowe
w Konstancinie


Już niebawem, 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Wybierzemy nie tylko nową Radę Miejską, lecz także reprezentantów Konstancina-Jeziorny w Radzie Powiatu Piaseczyńskiego oraz przedstawicieli naszej części województwa w sejmiku mazowieckim. O stanowisko burmistrza będzie ubiegało się pięciu kandydatów.


O fotel burmistrza Konstancina-Jeziorny będzie ubiegało się 5 kandydatów. O reelekcję postara się urzędujący burmistrz Kazimierz Jańczuk (68 lat), który staruje z komitetu KWW Konstancin Jutra. Gospodarzem gminy chciałby również zostać Bogdan Wacław Karaś (KWW Klub Rozwoju). 61-latek do niedawna był urzędnikiem - w konstancińskim magistracie pracował jako kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych.

Kandydatem KKW SLD Lewica Razem jest 55-letni Jerzy Krzysztof Klucz - przewodniczący zarządu osiedla Mirków. Do funkcji burmistrza Konstancina-Jeziorny pretenduje również Sławomir Stanisław Stoczyński (KWW Wspólnota Konstancińska). Ma 55 lat do niedawna był Konsulem RP w Nowej Zelandii, a wcześniej również wiceburmistrzem Konstancina-Jeziorny i członkiem zarządu powiatu piaseczyńskiego.

Reklamy Google:


O głosy wyborców będzie zabiegał także 58-letni Jerzy Marek Wojdak (KWW "Przyjazny Samorząd"), który w mijającej kadencji zasiada w radzie powiatu piaseczyńskiego. Wśród kandydatów na burmistrza nie ma Marka Skowrońskiego, byłego burmistrza, a obecnie radnego, który cztery lata temu był głównym konkurentem Kazimierza Jańczuka. Obaj kandydaci zmierzyli się w drugiej turze wyborów. O stanowisko burmistrz w tym roku nie stara się również Maria Mioduszewska, przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która podczas ostatnich wyborów na burmistrza uzyskała trzeci wynik.

Natomiast o 21 miejsc w Radzie Miejskiej Konstancina-Jeziorny w jednomandatowych okręgach wyborczych będzie ubiegało się aż 133 kandydatów zgłoszonych przez 11 komitetów wyborczych. W rywalizacji o głosy weźmie udział od 4 do 10 kandydatów. Wybierzemy również czterech przedstawicieli rady powiatu. Na listach znalazło się 46 kandydatów z 7 różnych komitetów wyborczych. Głosowanie wyłoni także nowych radnych sejmiku wojewódzkiego. W naszym okręgu, w którym znajduje się 8 podwarszawskich powiatów, o 10 mandatów do sejmiku będzie zabiegało 174 kandydatów z 13 komitetów wyborczych.

Cztery lata temu frekwencja wyborcza wyniosła 54,29 %. Do urn poszło 10.619 osób. W tym roku w Konstancinie-Jeziornie jest 19 383 mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Zobacz artykuły powiązane:


Kazimierz Jańczuk
- nowy Burmistrz!


Wybraliśmy nowego Burmistrza Konstancina-Jeziorny! W II turze wyborów najwięcej naszych głosów zdobył Kazimierz Jańczuk - Przewodniczący Rady Miejskiej w ostatniej kadencji. Krzyżyk przy jego nazwisku postawiło 54% głosujących mieszkańców Konstancina. Jego kontrkandydat Marek Skowroński zdobył 46% głosów.

PKW podała oficjalne wyniki wyborów!

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki niedzielnych wyborów samorządowych do rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Poniżej jeszcze raz prezentujemy oficjalne już wyniki wyborów na Burmistrza i do Rady Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie.

poniedziałek 20 października 2014 - 10:15:06 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja