Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Kandydaci na burmistrza Konstancina-Jeziorny


Kandydaci na burmistrza Konstancina-Jeziorny

W niedzielę, 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Każdy z mieszkańców będzie mógł wybrać swojego reprezentanta do sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu i rady miejskiej. Wybierzemy również burmistrza Konstancina-Jeziorny, zostanie nim jeden z pięciu kandydatów.


Żeby wybory rozstrzygnęły się już w pierwszej turze, jeden z kandydatów musiałby uzyskać ponad 50 % oddanych głosów. Jeśli żaden z kandydatów 16 listopada nie uzyska wymaganego poparcia mieszkańców, odbędzie się druga tura. Dwaj kandydaci z największą liczbą głosów zmierzą się podczas rozstrzygającego pojedynku. Druga tura odbyłaby się w niedzielę 30 listopada. Poniżej prezentujemy kandydatów na stanowisko burmistrza Konstancina-Jeziorny.

Reklamy Google:


Kazimierz Jańczuk

Listę pięciu kandydatów otwiera obecny burmistrz - Kazimierz Jańczuk. Lider KWW Konstancin Jutra ma 68 lat. W ubiegłej kadencji sprawował funkcję przewodniczącego rady. Jest nauczycielem, wieloletnim dyrektorem Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie. Cztery lata temu wygrał w drugiej turze wyborów z Markiem Skowrońskim, uzyskując 3991 głosów (53,99%).

Bogdan Wacław Karaś

O stanowisko burmistrza ubiega się również Bogdan Wacław Karaś, który kandyduje z KWW Klub Rozwoju. 61-latek do niedawna był urzędnikiem - w konstancińskim magistracie pracował jako kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych. W latach 1998-2002 zasiadał w radzie powiatu, której był wiceprzewodniczącym. Kandydował już na burmistrza w 2006 roku, otrzymał 309 głosów (3,22 %).

Jerzy Krzysztof Klucz

Kandydatem KKW SLD Lewica Razem jest natomiast 55-letni Jerzy Krzysztof Klucz - przewodniczący zarządu osiedla Mirków. Dwa razy kandydował na burmistrza. W 2006 roku dostał 160 głosów (1,67 %), a w 2010 roku - 411 głosów (3,95 %).

Sławomir Stanisław Stoczyński

O głosy wyborców zabiega również Sławomir Stanisław Stoczyński, który kandyduje z KWW Wspólnota Konstancińska. Ma 55 lat i do niedawna był Konsulem RP w Nowej Zelandii, a wcześniej również wiceburmistrzem Konstancina-Jeziorny i członkiem rady oraz zarządu powiatu piaseczyńskiego. O mandat burmistrza ubiegał się już w 2006 roku - otrzymał 2432 głosów (25,32 %). Był to drugi wynik, więcej głosów wtedy dostał tylko Marek Skowroński, który wygrał w pierwszej turze.

Jerzy Marek Wojdak

Listę kandydatów zamyka 58-letni Jerzy Marek Wojdak, który startuje z KWW "Przyjazny Samorząd. Kandydat jest radnym powiatowym kończącej się kadencji. Wcześniej zasiadał również w radzie miejskiej. Prowadzi pensjonat Stańczyk.


O 21 miejsc w Radzie Miejskiej Konstancina-Jeziorny w jednomandatowych okręgach wyborczych ubiega się 133 kandydatów zgłoszonych przez 11 komitetów wyborczych. Wybierzemy również czterech przedstawicieli rady powiatu. Na listach znalazło się 46 kandydatów z 7 różnych komitetów wyborczych. Głosowanie wyłoni także nowych radnych sejmiku wojewódzkiego. W naszym okręgu, w którym znajduje się 8 podwarszawskich powiatów, o 10 mandatów do sejmiku będzie zabiegało 174 kandydatów z 13 komitetów wyborczych.

Cztery lata temu frekwencja wyborcza wyniosła 54,29 %. Do urn poszło 10.619 osób. W tym roku w Konstancinie-Jeziornie jest 19.383 mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Głosy oddawać będziemy na różnych kartach: do rady miasta na białej, rady powiatu na żółtej, sejmiku województwa na niebieskiej, burmistrza na różowej. Stawiać krzyżyk będziemy przy nazwisku jednego kandydata na każdej z list. Lokale wyborcze otwarte będą w godzinach: od 7:00 do 21:00.

Poznaj okręgi wyborcze i obwody głosowania w Konstancinie-Jeziornie

Weź udział w wyborach samorządowych. Nie pozwól, żeby inni decydowali za Ciebie!

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Zobacz artykuły powiązane:


Sukcesy i porażki
mijającej kadencji


Zbliża się koniec obecnej kadencji samorządu Konstancina-Jeziorny. Wkrótce wybory warto więc podsumować sukcesy i porażki zarówno Rady Miejskiej, jak i burmistrza. Przedstawiamy najważniejsze, naszym zdaniem, dokonania władz naszego miasta oraz kilka najistotniejszych potknięć naszych samorządowców.

Wybory samorządowe
w Konstancinie


Już niebawem, 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Wybierzemy nie tylko nową Radę Miejską, lecz także reprezentantów Konstancina-Jeziorny w Radzie Powiatu Piaseczyńskiego oraz przedstawicieli naszej części województwa w sejmiku mazowieckim. O stanowisko burmistrza będzie ubiegało się pięciu kandydatów.

piątek 14 listopada 2014 - 10:57:44 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja