WiadomośćRozbudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa 11 maja 2016 - 18:57:39


Rozbudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie

Trwa rozbudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. W tym tygodniu został w nim otwarty nowy skwer rekreacyjny z siłownią na świeżym powietrzu. Niebawem w parku stanie pomnik pisarza Stefana Żeromskiego, a przy Hugonówce powstaną pomost i fontanna. Natomiast Uzdrowisko Konstancin Zdrój wkrótce otworzy nowo wybudowaną kawiarnię Caffe Beza.


W Parku Zdrojowym im. hrabiego Witolda Skórzewskiego powstał nowy skwer rekreacyjny. Zbudowano go między ulicami Kraszewskiego, Mostową a Hugonówką, obok boisk do plażówki. Na powierzchni ok. 1800 m² powstała nowoczesna siłownia na świeżym powietrzu, która składa się z 15 różnych urządzeń do ćwiczeń m.in. expandera, steppera, orbitreka, rowerów, drążków, ławek oraz stanowisk do wyciskania i wiosłowania. Sprzęt, wchodzący w skład tej siłowni pod chmurką, umożliwia rozmaite ćwiczenia, na różne części ciała i partie mięśniowe, przygotowane dla osób w różnym wieku i o różnej sprawności (także dla niepełnosprawnych). Na terenie skweru ustawiono również tablice informacyjne, na których znajdują się nie tylko informacje odnośnie korzyści płynących z uprawiania sportu na łonie przyrody, lecz także szczegółowe instrukcje ćwiczeń wraz z ilustracjami i opisem ich wpływu na organizm. Siłownia zbudowana przez samorząd kosztowała ponad 138,6 tys. złotych.

Reklamy Google:


Skwer rekreacyjny to niejedyna inwestycja w parku, którą zaplanowano na ten rok. Wkrótce zostanie zagospodarowany Skwer Stefana Żeromskiego, jednego z najwybitniejszych mieszkańców naszego miasta. Przy Trakcie Henryka Sienkiewicza, na wysokości ul. Wierzejewskiego powstanie pomnik pisarza. Natomiast wokół postumentu, na istniejących cokołach będą zrobione grawerowane inskrypcje o życiu i twórczości literata. Warto również dodać, że nad Jeziorką, przy Hugonówce pojawi się nowy, drewniany pomost rekreacyjno-widokowy. Ma on służyć zarówno jako taras dla spacerujących, jak i przystań kajakowa.

W pobliżu siedziby Konstancińskiego Domu Kultury ma być usytuowana również fontanna. Sfinansowanie budowy gminie zaproponował mieszkaniec Konstancina, Jerzy Starak, biznesmen, jeden z najbogatszych Polaków. Samorząd przystał na tę propozycję. Obiekt powstanie na nieruchomości należącej do spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. Właściciele uzdrowiska wstępnie zgodzili się na inwestycję, która ma nie tylko upiększać park, lecz także stać się jego dodatkową atrakcją turystyczną. Fontanna ma być klasyczna, ale przed budową projekt zostanie skonsultowany z samorządem.

Spółka również inwestuje w swoje obiekty w Parku Zdrojowym i nie chce poprzestać na otwartym pod koniec ubiegłego roku Konstancińskim Centrum Hydroterapii EVA Park Life & SPA. W miejscu kawiarni Zdrojowa, u zbiegu ulic Piotra Skargi i Źródlanej powstaje Caffe Beza. Prace budowlane są już na ukończeniu i nowa kawiarnia ma być otwarta jeszcze przed wakacjami. Natomiast wśród dalekosiężnych planów Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. jest budowa całorocznej tężni, pijalni wód leczniczych oraz storczykarni, które w przyszłości mogłyby powstać na działce między Parkiem Zdrojowym, Hugonówką i Białym Domem.

Park ma się poszerzyć o nowe tereny spacerowe. Samorząd w tym roku wybuduje nową, oświetloną ścieżkę pieszo-rowerową wzdłuż Jeziorki, przebiegającą od mostka przy Hugonówce aż do ul. Warszawskiej. Inwestycja ma kosztować ok. 600 tys. złotych.

Natomiast z gminnego budżetu na ten rok "wypadło" zagospodarowanie terenu nad Jeziorką przy ul. Elektrycznej. W "Parku Ikara” miał powstać nowy teren rekreacyjno-wypoczynkowy, z miejscem na biwak, grilla czy ognisko. "Tymczasowo rezygnujemy z budowy tego skweru" - podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny poinformował burmistrz Kazimierz Jańczuk. "To zadanie jest możliwe do realizacji, ale najpierw powinna powstać nowa ścieżka. Po uporządkowaniu terenu odsłonił nam się tam dość duży obszar w sąsiedztwie Parku Zdrojowego. W przyszłości być może trzeba będzie zagospodarować go bardziej kompleksowo niż planowaliśmy" - wyjaśniał burmistrz.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Park Zdrojowy w Konstancinie skończony!

Przebudowa Parku Zdrojowego im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie została oficjalnie zakończona. Pod koniec lipca odbył się odbiór techniczny, a w ostatni piątek, 10 sierpnia uprawomocniło się pozwolenie na użytkowanie nowych obiektów. Wszystkie nowe place zabaw zostaną teraz otwarte i udostępnione dzieciom i młodzieży.Park Zdrojowy:
finał przebudowy


Park Zdrojowy im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie z dnia na dzień jest coraz piękniejszy. Mimo że przebudowa jeszcze nie jest skończona, park przestał już przypominać wielki plac budowy, ponieważ większość prac jest już skończona. Tuż przed Dniami Konstancina, które odbyły się w połowie czerwca, w parku stanęły nowe ławki i kosze na śmieci. Pojawił się również nowy mostek, a przy alejkach rozbłysły latarnie.Konstancin: Nowy park
w 2012 roku!


W tym roku zakończy się trwająca od 2010 r. przebudowa Parku Zdrojowego, która będzie kosztowała ponad 14 mln złotych. W parku pojawią się nowe ławki, których wybór wzbudzał sporo kontrowersji wśród mieszkańców. Warto również dodać, że zmieni się także otoczenie Parku Zdrojowego, ponieważ samorząd w tym roku planuje przebudować kilka ulic prowadzących do tężni.Park Zdrojowy: Toaleta zamiast placu zabaw!

Jesienią minie rok od rozpoczęcia przebudowy Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie, która zakończy się prawdopodobnie w połowie 2012 roku i pochłonie ponad 14,5 mln złotych (brutto). Inwestycja od początku wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców, a urzędnikom przysparza sporo nieoczekiwanych problemów. Mimo wszystko prace postępują i park z dnia na dzień zmienia swoje oblicze.Park w Konstancinie: przebudowa i emocje!

W zeszłym roku zaczęła się przebudowa ponad 12 hektarów Parku Zdrojowego w Konstancinie, która ma pochłonąć prawie 14,5 mln złotych (brutto). Wiosną tego roku prace ruszyły pełną parą. W parku pojawiły się koparki, pierwsze nowe alejki i nasadzenia. Prace zaczęły również wzbudzać kontrowersje wśród mieszkańców, lokalnych stowarzyszeń oraz samorządowców. Jednak na kompleksowe zmiany projektu, którego realizacja zakończy się w przyszłym roku, jest już za późno.Rozpoczęły się prace
w Parku Zdrojowym!


Park Zdrojowy to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Konstancina-Jeziorny. Ulokowany niemalże w centrum miasta posiada jedyną w województwie mazowieckim tężnie solankową, która pomaga kuracjuszom w odpoczynku i powrocie do zdrowia. W drugiej połowie października rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu jego rewitalizacji.20 mln na Park Zdrojowy
w Konstancinie!


Place zabaw dla dzieci, nowe alejki, ławki i latarnie, ścieżki rowerowe, place tematyczne, a także drewniane mostki na rzece - to tylko część planów zakładających przebudowę Parku Zdrojowego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do 2012. Wartość inwestycji to prawie 20 milionów złotych.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.2835 )