WiadomośćKłopoty z budową centrum hydroterapii (więcej...)
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez kacper
poniedziałek 14 kwietnia 2014 - 09:10:38


Kłopoty z budową
centrum hydroterapii


Miesiąc temu została wstrzymana budowa Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, ponieważ nadzór budowlany stwierdził, że doszło do bezprawnego wyburzenia dawnego sanatorium "Przy Źródle". W piątek 11 kwietnia podczas konferencji prasowej przedstawiciele Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. wyjaśnili, że obiekt musiał być rozebrany ze względu na jego zły stan techniczny. Władze spółki mają nadzieję, że postępowanie administracyjne rozstrzygnie sporne kwestie i prace wkrótce zostaną wznowione.


Budowa Konstancińskiego Centrum Hydroterapii rozpoczęła się na początku lutego 2014 roku. Rozebrano budynek sanatorium "Przy Źródle", który nie był ani zabytkiem ani ozdobą Parku Zdrojowego. Jednak Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrolę na placu budowy i stwierdził, że prace są prowadzone wbrew zapisom pozwolenia na budowę. PINB nakazał wstrzymanie budowy, ponieważ jego zdaniem Uzdrowisko Konstancin-Zdrój S.A. bezprawnie wyburzyło budynek sanatorium. Pozwolenie przewidywało rozbudowę obiektu i dobudowanie do niego nowego pawilonu. Nie uwzględniało wyburzenia budynku sanatorium. PINB uznał zaistniałą sytuację za naruszenie przepisów.

Reklamy Google:


W piątek 11 kwietnia w Restauracji Galeria Konstancja przy ul. Źródlanej odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele spółki Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. oraz wykonawcy i projektanta Konstancińskiego Centrum Hydroterapii przedstawili swoje stanowisko w zaistniałej sytuacji. Zdaniem kierownictwa spółki po rozpoczęciu rozbudowy, okazało się, że budynek sanatorium "Przy Źródle" jest w złym stanie technicznym i nie nadaje się do rozbudowy. Po przeprowadzeniu ekspertyz technicznych uznano, że jego rozbiórka jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo.

"Naszym zdaniem doszło do nieporozumienia, które wkrótce zostanie wyjaśnione" - podczas konferencji mówił Krzysztof Głogowski, prezes spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. "Mamy nadzieję, że postępowanie administracyjne zostanie pozytywnie rozstrzygnięte i prace zostaną niebawem wznowione" - dodał prezes Głogowski, który szczegółowo przedstawił wszystkie dotychczasowe etapy budowy oraz zastrzeżenia nadzoru budowlanego. Jego zdaniem kwestią sporną jest interpretacja przepisów prawa budowlanego. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ocenił, że całkowita rozbiórka była niezgodna z pozwoleniem na budowę. Natomiast uzdrowisko, podpierając się opiniami prawnymi i ekspertyzami technicznymi, twierdzi, że rozbiórka elementów nienadających się do użytku była nie tylko konieczną częścią rozpoczętej rozbudowy sanatorium, lecz także była zgodna z przepisami i sztuką budowlaną.

Uzdrowisko odwołało się od decyzji PINB, złożyło szczegółowe wyjaśnienia i czeka na rozstrzygnięcie. Tego typu procedura administracyjna może potrwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Jeśli kolejne instancje nadzoru budowlanego nie wydadzą zgody na wznowienie prac, sprawa może trafić do sądu administracyjnego, co może znacznie opóźnić budowę, a nawet zniweczyć realizację projektu.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościKonstancińskie Centrum Hydroterapii miało powstać przy ul. Sienkiewicza obok tężni:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:


Wstrzymana budowa
centrum hydroterapii


Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piasecznie nakazał wstrzymanie budowy Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, które powstaje w Konstancinie-Jeziornie w Parku Zdrojowym przy ul. Sienkiewicza. PINB uznał, że inwestycja Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. jest prowadzona niezgodnie z pozwoleniem na budowę, ponieważ został wyburzony budynek sanatorium "Przy Źródle", który miał być rozbudowany.

Rusza budowa centrum hydroterapii w Konstancinie

Mimo wielu komplikacji, w poniedziałek 10 lutego z kilkumiesięcznym opóźnieniem zaczyna się budowa Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, które do 31 maja 2015 roku ma powstać w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Sienkiewicza. Nowoczesny obiekt, który będzie kosztował ok. 36 mln złotych, ma być sztandarową inwestycją sprywatyzowanej trzy lata temu spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój.

Konstancin czeka
na centrum hydroterapii


Przedłużają się przygotowania do rozpoczęcia budowy nowoczesnego Konstancińskiego Centrum Hydroterapii, które ma powstać przy ul. Sienkiewicza w Konstancinie-Jeziornie, tuż obok tężni. Uzdrowisko Konstancin-Zdrój S.A. nie rozpocznie prac budowlanych w tym roku, ponieważ do tej pory nie wybrało wykonawcy kosztownej inwestycji.

Nowoczesne sanatorium
w Konstancinie


W sierpniu ma się rozpocząć budowa Konstancińskiego Centrum Hydroterapii - nowoczesnej bazy noclegowej, rehabilitacyjnej, leczniczej oraz rekreacyjnej, która powstanie w ramach rozbudowy i modernizacji Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. Centrum powstanie przy ul. Sienkiewicza w Konstancinie-Jeziornie, tuż obok tężni. Kuracjusze będą mogli korzystać m.in. z gabinetów zabiegowych i lekarskich, pracowni diagnostycznych, basenu, sauny, łaźni, a także restauracji, kawiarni i sal konferencyjnych.

Plany rozwoju
Uzdrowiska Konstancin


W połowie 2013 roku w Parku Zdrojowym ma się zacząć budowa Konstancińskiego Centrum Hydroterapii. Inwestycję, która ma kosztować ok. 36 mln złotych, zapowiada spółka Uzdrowiska Polskie, nowy właściciel sprywatyzowanego Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. Przedstawiciele uzdrowiska w piątek 11 stycznia przedstawili swoje plany mieszkańcom i władzom gminy Konstancin-Jeziorna.

Uzdrowisko
w Konstancinie
sprzedane za 75 mln zł!


W piątek 9 grudnia, została podpisana ostateczna umowa sprzedaży spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. Nowy właściciel, którym został fundusz Uzdrowiska Polskie, zapłaci Skarbowi Państwa 75 mln złotych. W ciągu najbliższych lat zobowiązał się również zainwestować w spółkę 15 mln złotych.

Konstancin będzie pięknym uzdrowiskiem!

"Jesteśmy zdeterminowani, by Konstancin był pięknym uzdrowiskiem" - przekonywali przedstawiciele Nałęczowskiego Towarzystwa Inwestycyjnego, którzy w środę (30 listopada) opowiedzieli mieszkańcom i samorządowcom o swojej wizji rozwoju uzdrowiska. W spotkaniu uczestniczył również Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, które prowadziło zakończone już negocjacje w sprawie sprzedaży uzdrowiska.

Uzdrowisko Nałęczów
w Konstancinie?


Pod koniec zeszłego tygodnia Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o udzieleniu Nałęczowskiemu Towarzystwu Inwestycyjnemu S.A. wyłączności na negocjacje w sprawie zakupu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. Rozmowy mają zakończyć się do 18 listopada.

Uzdrowisko Konstancin
- minister wyjaśnia!


Pod koniec września w pensjonacie Konstancja odbyło się spotkanie na temat prywatyzacji spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, w którym uczestniczył Adam Leszkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Minister oficjalnie zdementował, jakoby ministerstwo zaniżyło wartość prywatyzowanej spółki. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by nowy właściciel nie tylko zapłacił za spółkę jak najwyższą cenę, lecz także rozwijał działalność leczniczą uzdrowiska.

Prokuratura sprawdzi prywatyzację uzdrowiska!

Samorządy gminy Konstancin-Jeziorna oraz powiatu piaseczyńskiego uznały, że wycena udziałów prywatyzowanej obecnie spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój mogła zostać znacznie zaniżona przez Ministerstwo Skarbu Państwa. O możliwości popełnienia przestępstwa powiadomiono prokuraturę. Natomiast ministerstwo uspokaja i wyjaśnia, że wartość udziałów nie oznacza rynkowej ceny spółki, za którą zostanie sprzedana.

Licytacja Uzdrowiska Konstancin-Zdrój!

Zapowiadana od wielu lat prywatyzacja spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój przeszła do decydującej fazy. W pierwszych dniach sierpnia Ministerstwo Skarbu Państwa, które jest właścicielem uzdrowiska, oficjalnie zaprosiło potencjalnych inwestorów do rozmów na temat sprzedaży niezwykle atrakcyjnej spółki. Zainteresowani inwestorzy mogą zgłaszać się do 29 sierpnia. Następnie ministerstwo wybierze najpoważniejszych kontrahentów i rozpocznie z nimi szczegółowe negocjacje warunków kupna udziałów.

Uzdrowisko Konstancin -Zdrój idzie pod młotek!

Niebawem zakończą się prace doradcy Ministra Skarbu Państwa przy prywatyzacji Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o.. Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu ministerstwo opublikuje ogłoszenie o prywatyzacji spółki, w której będą mogli wziąć udział inwestorzy, spełniający określone wymagania. Przyszłość uzdrowiska jest więc przesądzona - trafi w prywatne ręce. Zarówno samorząd, jak i lokalne stowarzyszenia obawiają się, że sprzedaż jedynego na Mazowszu uzdrowiska, doprowadzi do jego likwidacji.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.1849 )