Zaloguj się | Rejestracja

Powieść kryminalna "Dziewczyna z Konstancina"

Zapraszamy do zapoznania się z powieścią kryminalną "Dziewczyna z Konstancina". Witold Horwath stworzył niezwykłą powieść kryminalną, która od pierwszych niemal stron wciąga czytelnika swoim unikalnym charakterem.Witold Horwath jest jednym z nielicznych polskich pisarzy potrafiących skonstruować pełnokrwiste postaci bohaterów, rozpisać świetne dialogi, umiejętnie dozować napięcie i grozę, by następnie rozładować naelektryzowaną atmosferę lekkim żartem. Prowadzi przy tym grę z czytelnikiem czerpiąc z niej przyjemność. O kimś takim mówi się urodzony pisarz.

To tylko kilka zdań wyjętych z licznych recenzji "Dziewczyny z Konstancina":

To piękna, filmowa wręcz opowieść o pierwszej kobiecie w polskiej policji. (...)

Bardzo podoba mi się styl i język autora, polecam wszystkim wielbicielom kryminałów z historycznym tłem i wartką akcją. (...)

Pod piórem Witolda Horwatha zmartwychwstaje przedwojenny Konstancin ze stacją kolejki, kasynem w parku i eleganckim pensjonatem Biruta. Hanka Lubochowska przyjaźni się z Żeromskim, wspólnie nad Jeziorką przyglądają się wizji lokalnej (pierwszej w Polsce) przeprowadzanej w skolimowskim młynie, gdzie w 1922 doszło do okrutnej zbrodni. Razem też spacerują po magicznym cmentarzu wojennym w Maryninie, opisanym potem przez Żeromskiego w noweli "Pomyłki". Wielki pisarz, podobnie jak inni konstancińscy sąsiedzi Hanki, nie wie jednak, że ta piękna dziewczyna jest pierwszą polską policjantką, pogromczynią niebezpiecznych bandytów. (...)


"Powieść powstała z miłości do Konstancina, z którym związany jestem od dziada-pradziada" - mówi Witold Horwath, pisarz i scenarzysta, autor kultowego serialu "Ekstradycja" i wielu bestsellerowych książek.

"Mało jest w Polsce, a nawet w Europie miejsc równie pięknych i magicznych. Tak uważał Żeromski i ja podzielam jego zdanie. Dlatego moja bohaterka, Hanka Lubochowska, pierwsza polska policjantka, mieszka właśnie w przedwojennym Konstancinie. Jej sąsiedzi, należący do ówczesnej towarzyskiej śmietanki, z którymi gra w tenisa i bawi się na balach, nie mają pojęcia, że w swym drugim wcieleniu piękna dziewczyna jest Sherlockiem Holmesem w spódnicy i postrachem bandytów w całej Polsce" - wyjaśnia autor powieści.

Powieść dostępna na stronie wydawnictwa Replika, w księgarniach internetowych Bonito, EMPiK i wielu innych - zobacz tutaj.

Artykuł promocyjny

wtorek 02 stycznia 2024 - 10:19:52 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja