WiadomośćPowieść kryminalna "Dziewczyna z Konstancina"
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek 02 stycznia 2024 - 10:19:52

Polecamy powieść kryminalną "Dziewczyna z Konstancina"
Zapraszamy do zapoznania się z powieścią kryminalną "Dziewczyna z Konstancina". Witold Horwath stworzył niezwykłą powieść kryminalną, która od pierwszych niemal stron wciąga czytelnika swoim unikalnym charakterem.Witold Horwath jest jednym z nielicznych polskich pisarzy potrafiących skonstruować pełnokrwiste postaci bohaterów, rozpisać świetne dialogi, umiejętnie dozować napięcie i grozę, by następnie rozładować naelektryzowaną atmosferę lekkim żartem. Prowadzi przy tym grę z czytelnikiem czerpiąc z niej przyjemność. O kimś takim mówi się urodzony pisarz.

To tylko kilka zdań wyjętych z licznych recenzji "Dziewczyny z Konstancina":

To piękna, filmowa wręcz opowieść o pierwszej kobiecie w polskiej policji. (...)

Bardzo podoba mi się styl i język autora, polecam wszystkim wielbicielom kryminałów z historycznym tłem i wartką akcją. (...)

Pod piórem Witolda Horwatha zmartwychwstaje przedwojenny Konstancin ze stacją kolejki, kasynem w parku i eleganckim pensjonatem Biruta. Hanka Lubochowska przyjaźni się z Żeromskim, wspólnie nad Jeziorką przyglądają się wizji lokalnej (pierwszej w Polsce) przeprowadzanej w skolimowskim młynie, gdzie w 1922 doszło do okrutnej zbrodni. Razem też spacerują po magicznym cmentarzu wojennym w Maryninie, opisanym potem przez Żeromskiego w noweli "Pomyłki". Wielki pisarz, podobnie jak inni konstancińscy sąsiedzi Hanki, nie wie jednak, że ta piękna dziewczyna jest pierwszą polską policjantką, pogromczynią niebezpiecznych bandytów. (...)


"Powieść powstała z miłości do Konstancina, z którym związany jestem od dziada-pradziada" - mówi Witold Horwath, pisarz i scenarzysta, autor kultowego serialu "Ekstradycja" i wielu bestsellerowych książek.

"Mało jest w Polsce, a nawet w Europie miejsc równie pięknych i magicznych. Tak uważał Żeromski i ja podzielam jego zdanie. Dlatego moja bohaterka, Hanka Lubochowska, pierwsza polska policjantka, mieszka właśnie w przedwojennym Konstancinie. Jej sąsiedzi, należący do ówczesnej towarzyskiej śmietanki, z którymi gra w tenisa i bawi się na balach, nie mają pojęcia, że w swym drugim wcieleniu piękna dziewczyna jest Sherlockiem Holmesem w spódnicy i postrachem bandytów w całej Polsce" - wyjaśnia autor powieści.

Powieść dostępna na stronie wydawnictwa Replika, w księgarniach internetowych Bonito, EMPiK i wielu innych - zobacz tutaj.

Artykuł promocyjnyŹródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.3698 )