Zaloguj się | Rejestracja

Sanitarny odstrzał dzików w powiecie


Sanitarny odstrzał
dzików w powiecie


Na terenie powiatu piaseczyńskiego przeprowadzony zostanie sanitarny odstrzał dzików. Zgodnie z rozporządzeniem powiatowego lekarza weterynarii w Piasecznie odstrzał zwierząt nastąpi do 31 marca. Liczba dzików przeznaczonych do odstrzału wynosi 176.


12 lutego powiatowy lekarz weterynarii w Piasecznie wydał rozporządzenie w sprawie sanitarnego odstrzału dzików na terenie powiatu piaseczyńskiego. Rozporządzenie wydane zostało na podstawie ustawy o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt - przeczytaj rozporządzenie.

Odstrzał mają przeprowadzić dzierżawcy i zarządcy obwodów łowieckich. Liczba dzików przeznaczonych do odstrzału wynosi 176, z czego 14 dotyczy Koła Łowieckiego Mirków Konstancin-Jeziorna. Po odstrzale tusze dzików mają zostać dostarczone do miejsc wskazanych przez powiatowego lekarza weterynarii w Piasecznie, w celu pobrania próbki do badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń.

Reklamy Google:


Przypomnijmy, pierwsze informacje o martwych dzikach w Konstancinie-Jeziornie zarażonych wirusem ASF pojawiły się w listopadzie 2017 r. Główny Lekarz Weterynarii poinformował wtedy o wykryciu materiału genetycznego wirusa ASF w zwłokach czterech dzików znalezionych w naszej gminie.

W styczniu na terenie gminy Konstancin-Jeziorna znaleziono ​kolejnych 40 martwych dzików. Zwierzęta również padły z powodu wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Martwe dziki znaleźli żołnierze i policjanci ze specjalnych grup poszukiwawczych. Dla porównania w całym ubiegłym roku zanotowano 748 przypadków zakażeń tym wirusem.

Afrykański pomór świń (ASF) - ważne informacje

Przypomnijmy, wirus ASF nie stanowi zagrożenia dla ludzi. W przypadku znalezienia martwego zwierzęcia nie wolno go jednak dotykać i należy natychmiast wezwać odpowiednie służby.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

40 martwych dzików w Konstancinie-Jeziornie

​40 martwych dzików znaleziono w zeszłym tygodniu na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Zwierzęta padły z powodu wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Martwe zwierzęta znaleźli żołnierze i policjanci ze specjalnych grup poszukiwawczych.Wirus ASF w gminie Konstancin-Jeziorna!

W zwłokach czterech dzików znalezionych w gminie Konstancin-Jeziorna wykryto wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował Główny Lekarz Weterynarii. W ubiegłym tygodniu choroba pojawiła się w powiatach legionowskim i zachodniowarszawskim. Zarządzono już wyznaczenie specjalnych stref, w których hodowców obejmą ostre ograniczenia.

poniedziałek 19 lutego 2018 - 15:12:23 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja