Zaloguj się | Rejestracja

40 martwych dzików w Konstancinie-Jeziornie


40 martwych dzików w Konstancinie-Jeziornie

​40 martwych dzików znaleziono w zeszłym tygodniu na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Zwierzęta padły z powodu wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Martwe zwierzęta znaleźli żołnierze i policjanci ze specjalnych grup poszukiwawczych.


Pierwsze informacje o martwych dzikach w Konstancinie-Jeziornie zarażonych wirusem ASF pojawiły się w listopadzie 2017 r. Główny Lekarz Weterynarii poinformował wtedy o wykryciu materiału genetycznego wirusa ASF w zwłokach czterech dzików znalezionych w naszej gminie.

Reklamy Google:


W zeszłym tygodniu specjalne grupy poszukiwawcze, złożone z policjantów i żołnierzy, znalazły na terenie gminy Konstancin-Jeziorna aż 40 martwych dzików. Wszystkie padły z powodu wirusa ASF. Dla porównania w całym ubiegłym roku zanotowano 748 przypadków zakażeń tym wirusem.

Afrykański pomór świń (ASF) - ważne informacje

Przypomnijmy, wirus ASF nie stanowi zagrożenia dla ludzi. W przypadku znalezienia martwego zwierzęcia nie wolno go jednak dotykać i należy natychmiast wezwać odpowiednie służby.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Wirus ASF w gminie Konstancin-Jeziorna!

W zwłokach czterech dzików znalezionych w gminie Konstancin-Jeziorna wykryto wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował Główny Lekarz Weterynarii. W ubiegłym tygodniu choroba pojawiła się w powiatach legionowskim i zachodniowarszawskim. Zarządzono już wyznaczenie specjalnych stref, w których hodowców obejmą ostre ograniczenia.

poniedziałek 15 stycznia 2018 - 15:36:38 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja