Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Tramwaj bliżej Konstancina-Jeziorny?


Tramwaj bliżej Konstancina-Jeziorny?

Możliwe, że nowa linia tramwajowa w Warszawie, która ma prowadzić od ul. Puławskiej do al. Rzeczypospolitej, zostanie przedłużona do ul. Przyczółkowej w Wilanowie. Tym samym pętla tramwajowa byłaby jeszcze bliżej Konstancina-Jeziorny, obok planowanej galerii handlowej z parkingiem na 2 tysiące aut.


O sprawie informuje serwis Gazeta.pl. Inwestor nowej galerii handlowej, która ma powstać przy ul. Przyczółkowej w Miasteczku Wilanów, planuje dołożyć się do nowego odcinka projektowanej linii tramwajowej. Tym samym pętla nie byłaby zlokalizowana na al. Rzeczypospolitej, ale przy ul. Przyczółkowej obok galerii handlowej. Stąd do granic Konstancina jest już tylko niecałe 6 kilometrów.

Reklamy Google:


Nowy odcinek linii tramwajowej w ciągu ul. Branickiego pozbawiony byłby trakcji elektrycznej. Tramwaje pokonywałyby go na akumulatorach. Niektóre modele mogą przejechać w ten sposób do 1,5 kilometra. Linię do Wilanowa obsługiwałby nowoczesny tabor. Pomysł wydłużenia linii do planowanej galerii handlowej jest o tyle ciekawy, że przy obiekcie znajdowałby się duży parking na ok. 2 tysiące pojazdów, z którego mogliby np. korzystać mieszkańcy Konstancina planujący dojechać komunikacją miejską do centrum Warszawy.

Przeczytaj więcej o inwestycji w serwisie Gazeta.pl

Według wstępnych założeń inwestycja miałaby zostać zrealizowana do 2020 roku.

Źródło: Gazeta.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Tramwajem z Warszawy
do Konstancina?


Warszawscy urzędnicy zaprezentowali niedawno propozycje nowych linii tramwajowych. Lista składa się aż z 80 nowych tras. Jedną z nich jest linia tramwajowa z Warszawy do Konstancina-Jeziorny. W lipcu wybrano firmę konsultingową, która oceni zasadność propozycji od strony komunikacyjnej i ekonomicznej.

czwartek 14 maja 2015 - 10:58:55 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja