Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Tramwajem z Warszawy do Konstancina? (więcej...)


Tramwajem z Warszawy
do Konstancina?


Warszawscy urzędnicy zaprezentowali niedawno propozycje nowych linii tramwajowych. Lista składa się aż z 80 nowych tras. Jedną z nich jest linia tramwajowa z Warszawy do Konstancina-Jeziorny. W lipcu wybrano firmę konsultingową, która oceni zasadność propozycji od strony komunikacyjnej i ekonomicznej.


Urzędnicy przygotowali listę połączeń tramwajowych złożoną z 80 pozycji, niektóre w kilku wariantach. Propozycje zawierają m.in. połączenia tramwajowe z Warszawy do Konstancina, Piaseczna, czy Janek. Po przedstawieniu propozycji stołeczny ratusz ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji perspektywicznej sieci tramwajowej w Warszawie. We wtorek 9 lipca otwarto oferty - najtańszą złożyła brytyjska firma Halcrow Group Limited.

Niektóre propozycje urzędników są mocno zaskakujące, np. linia tramwajowa do położonego 40 kilometrów od granic Warszawy Sochaczewa. Nie wiadomo również, jak miałaby wyglądać linia do Piaseczna. Tramwaje mogłyby się nie zmieścić pod wiaduktem południowej obwodnicy Warszawy, ponieważ nikt wcześniej tego nie zakładał.

Reklamy Google:


Bez względu na to, jak bardzo pomysły odbiegają od rzeczywistości trzeba przyznać, że pomysł rozbudowy połączeń tramwajowych jest jak najbardziej zasadny. Tramwaje mogłyby zastąpić kolejne linie metra, których budowa jest niewspółmiernie wyższa. Być może mieszkańcy Konstancina doczekają się połączenia tramwajowego z Warszawą, jeśli tylko firma konsultingowa uzna zasadność takiej linii, a urzędnicy ze stolicy znajdą w budżecie środki na inwestycję.

Zobacz wykaz wszystkich proponowanych połączeń tramwajowych:
Planują 80 nowych tras tramwajowych - Gazeta.pl

Źródło: Gazeta.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościProponowana sieć linii tramwajowych:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

piątek 19 lipca 2013 - 12:35:00 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja