Zaloguj się | Rejestracja

Nowe inwestycje w Konstancinie-Jeziornie


Nowe inwestycje w Konstancinie-Jeziornie

Tegoroczne lato w Konstancinie-Jeziornie zapowiada się niezwykle pracowicie. Na najbliższe miesiące władze naszego miasta zaplanowały rozpoczęcie kilku dużych inwestycji, wśród których są m.in. budowa sali gimnastycznej w Opaczy, przebudowa ulic Batorego i Jagiellońskiej. Kontynuowane będą również kosztowne prace przy budowie przedszkoli i sieci kanalizacyjnych. Samorząd przygotowuje się także do rozpoczęcia budowy nowego ratusza przy ul. Piaseczyńskiej.


Największymi tegorocznymi inwestycjami drogowymi na terenie gminy Konstancin-Jeziorna będą przebudowa dróg powiatowych
w Bielawie
(ul. Lipowa, ul. Powsińska
i ul. Wspólna) oraz kompleksowa modernizacja ul. Batorego
i Jagiellońskiej
w Konstancinie-Jeziornie. Samorząd powiatu zainwestuje w ulice na Bielawie ponad 576 tys. złotych. Natomiast przebudowa wymienionych gminnych ulic będzie kosztowała ponad 1,84 mln złotych.

W maju konstancińscy urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na wykonanie remontu, który niebawem się rozpocznie. Nowy asfalt na ul. Batorego powstanie na odcinku między ul. Piłsudskiego, a ul. Jagiellońską, a na ul. Jagiellońskiej - między ul. Batorego, a ul. Od lasu. W tym roku samorząd Konstancina-Jeziorny wspólnie z gminą Piaseczno miał przebudować również ciąg ulic Przesmyckiego-Zubrzyckiego, łączący tereny położone po dwóch stronach Jeziorki. Jednak wszystko wskazuje na to, że gmina Piaseczno swoją cześć inwestycji zrealizuje dopiero w przyszłym roku.

Reklamy Google:


W wakacje ruszy również budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy. Mimo że szkoła została przebudowana prawie dwa lata temu, samorząd dopiero teraz rozpocznie budowę hali sportowej, o którą od wielu lat zabiegają mieszkańcy. Powstanie obiektu będzie kosztowało niespełna 2,4 mln złotych. Nowa sala będzie miała prawie 8 metrów wysokości, 29,5 metra długości i 16,5 metra szerokości. W budynku znajdą się również przebieralnie, szatnia, pokój trenera, magazyn na sprzęt sportowy i dwie sale lekcyjne. Sala gimnastyczna w Opaczy będzie gotowa 1 września 2015 r.

Latem będą kontynuowane również prace budowlane rozpoczęte wcześniej. Do największych i najkosztowniejszych inwestycji można zaliczyć m.in. modernizację stacji uzdatniania wody przy ul. Wareckiej, która będzie kosztowała ponad 6,7 mln złotych i potrwa dwa lata. Dzięki temu znacznie poprawi się jakość wody z miejskiego wodociągu. Trwa również wielomilionowa budowa sieci kanalizacyjnych w Skolimowie oraz w południowych sołectwach naszej gminy. Do końca września prace kanalizacyjne mają zostać ukończone na odcinku ulic Baczyńskiego, Podlaskiej i Grzybowskiej w Parceli. Następnie rozpoczną się kolejne etapy.

U zbiegu ulic Źródlanej i Kraszewskiego pełną parą idzie budowa nowego szaletu miejskiego, który będzie kosztował 344 tysięcy złotych. Publiczna toaleta ma być oddana do użytku najpóźniej w połowie sierpnia. Natomiast nieco wcześniej, bo do 30 czerwca ma być gotowy żłobek w Mirkowie przy ul. Jaworskiego, który pomieści 75 dzieci. A w wakacje zacznie się przebudowa sąsiedniego budynku Tęczowego Przedszkola, która potrwa do 30 czerwca przyszłego roku. Remont obu placówek łącznie będzie kosztował ponad 8,8 mln złotych. Ponadto jesienią samorząd planuje ukończyć budowę przedszkola w Oborach. Obiekt dla 100 dzieci ma kosztować ponad 3,4 mln złotych.

W tym roku ma się również zacząć budowa nowego ratusza przy ul. Piaseczyńskiej. Została już przełożona sieć energetyczna na działkach między ul. Piaseczyńską, a ul. Kolejową. Kable kolidowały z planowaną budową. Do 24 lipca pracownia "Brzozowski Grabowiecki Architekci" ma czas na wykonanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę. Następnie urząd ogłosi przetarg na wykonawcę. Prace rozpoczną się prawdopodobnie jesienią.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Konstancin-Jeziorna
- miasto marzeń


Co jakiś czas w Konstancinie-Jeziornie pojawiają się spektakularne pomysły budowy różnych obiektów, które działają na wyobraźnię mieszkańców, zapowiadając rozwój i rozkwit naszego miasta. Wśród tych mniej lub bardziej realnych planów, które od lat czekają na realizację, można wymienić m.in. ratusz, obwodnicę, zalew nad Jeziorką, centrum handlowe na targowisku czy kompleks handlowo-usługowo-rekreacyjny na terenie byłej fabryki papieru lub pole golfowe na Łąkach Oborskich. Gdyby te pomysły się ziściły, powstałby Konstancin marzeń...


Konstancin: przegląd największych inwestycji

Sezon budowlany jest w pełni, dlatego też postanowiliśmy sprawdzić, jak przebiegają, niektóre największe i najważniejsze inwestycje samorządu Konstancina-Jeziorny. Przyjrzeliśmy się nie tylko realizowanym obecnie remontom i budowom, ale także inwestycyjnym planom na kolejne miesiące tego roku.

środa 28 maja 2014 - 05:07:55 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja