Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Pociągiem z Konstancina do Warszawy

Pociągiem z Konstancina do Warszawy

Dwa lata temu wznowiono rozmowy na temat uruchomienia pasażerskiej linii kolejowej, która połączyłaby Konstancin z Warszawą. Pomysł wykorzystania torów towarowych wzbudza nadzieje mieszkańców już od kilkunastu lat. Kiedy wreszcie pojedziemy pociągiem do Warszawy? Nie wiadomo czy i kiedy PKP włączy ten projekt do swojego planu inwestycyjnego. Niedawno odbyło się kolejne, robocze spotkanie stron zainteresowanych projektem, ale nie wypracowano jeszcze żadnych konkretów.
poniedziałek 26 marca 2018 - 16:45:52 | Komentarze: 0
Spektakl "Frida - Życie Sztuka Rewolucja" w Hugonówce

Spektakl "Frida - Życie Sztuka Rewolucja"
w Hugonówce


W sobotę, 24 marca o godz. 19 w Konstancinie-Jeziornie, na scenie Hugonówki przy ul. Mostowej 15 odbędzie się wyjątkowy spektakl "Frida - Życie Sztuka Rewolucja". Niezwykłe widowisko poświęcone życiu i twórczości meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy w przejmującym monodramie.
sobota 24 marca 2018 - 11:53:58 | Komentarze: 0
XV Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

XV Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

W tegorocznej jubileuszowej edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych Grand Prix za najlepsze spektakle zdobyli Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego oraz Gimnazjum NO BELL. W Konstancińskim Domu Kultury odbyło się prawdziwe, dwudniowe święto teatru. Publiczność, która wypełniła salę Hugonówki, obejrzała 15 spektakli przygotowanych przez młodzież.
środa 21 marca 2018 - 17:46:33 | Komentarze: 0
Zasłużeni dla Konstancina-Jeziorny

Zasłużeni dla
Konstancina-Jeziorny


Na najbliższej sesji rada miejska upamiętni dwie rodziny zasłużone dla gminy Konstancin-Jeziorna. Jedna z ulic w Bielawie będzie nosiła nazwę "Rodziny Rossmannów", a fragment parku w Mirkowie u zbiegu ulic Mirkowskiej i Anny Walentynowicz stanie się "Skwerem im. Rodziny Natansonów". Obie rodziny odegrały istotną rolę w historii Konstancina-Jeziorny.
wtorek 20 marca 2018 - 18:23:42 | Komentarze: 0
Wielkie święto małych teatrów w Konstancinie

Wielkie święto małych teatrów w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na jubileuszowy XV Festiwal Małych Form Teatralnych, który odbędzie się w Hugonówce już w najbliższy weekend. Publiczność będzie mogła obejrzeć aż 15 krótkich spektakli przygotowanych przez dzieci i młodzież z konstancińskich szkół oraz młodych aktorów z grup teatralnych działających w Konstancinie-Jeziornie, Piasecznie i Górze Kalwarii. Na rodzinne święto teatru zapraszamy zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych. Wstęp wolny.
piątek 16 marca 2018 - 10:53:07 | Komentarze: 0
Nowy ratusz w Konstancinie - wiosną otwarcie

Nowy ratusz
w Konstancinie - wiosną otwarcie


W nowym ratuszu, który powstał przy ulicach Piaseczyńskiej i Kolejowej w Konstancinie-Jeziornie, trwają ostatnie, drobne prace i meblowanie pomieszczeń. Przeprowadzka urzędników ma się zacząć po Wielkanocy. Prawdopodobnie pod koniec kwietnia lub na początku maja nowy urząd otworzy swoje podwoje dla mieszkańców i petentów. Budowa zaczęła się w 2014 roku i kosztowała ok. 33 mln złotych.
środa 14 marca 2018 - 07:30:05 | Komentarze: 0
Wsparcie dla inicjatyw mieszkańców

Wsparcie dla inicjatyw mieszkańców

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wybrał najciekawsze inicjatywy lokalne mieszkańców gminy. Samorząd wesprze finansowo realizację 13 zadań na łączną kwotę ponad 30 tys. zł. Wśród wybranych projektów są m.in. spotkania kulinarne seniorów, warsztaty dla młodzieży, piknik wędkarski, upiększanie placu w Czernidłach, modernizacja placu zabaw w Piaskach.
wtorek 13 marca 2018 - 07:58:15 | Komentarze: 0
Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Weekend w Konstancinie-Jeziornie zapowiada się niezwykle interesująco. W sobotę Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wiosenne rodzinne warsztaty, spotkanie Wirtualnego Muzeum Konstancina poświęcone rodzinie Daszewskich oraz koncert charytatywny na rzecz Dom Artystów Weteranów Scen Polskich. Natomiast w niedzielę, 11 marca o godz. 17 Hugonówkę odwiedzi jedna z największych gwiazd kina i teatru - Daniel Olbrychski.
sobota 10 marca 2018 - 11:53:13 | Komentarze: 0
Bezpłatne przejazdy autobusami linii "L"

Bezpłatne przejazdy
autobusami linii "L"


Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą już korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami linii L14, L15, L16 i L 21. Wystarczy okazać przy wejściu do autobusu Konstancińską Kartę Mieszkańca, która wydawana jest bezpłatnie mieszkańcom gminy.
piątek 09 marca 2018 - 16:26:02 | Komentarze: 0
Nowe atrakcje w Parku Zdrojowym

Nowe atrakcje
w Parku Zdrojowym


Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie ma się wzbogacić o nowe atrakcje. Nad Jeziorką przy ul. Mostowej naprzeciwko Hugonówki ma powstać pomost rekreacyjno-widokowy. Przy siedzibie Konstancińskiego Domu Kultury będzie zbudowana także efektowna fontanna, której projekt niedawno zaakceptowała rada miejska. Natomiast amatorów aktywności fizycznej ucieszy park do street workoutu, który ma stanąć przy siłowni pod chmurką.
środa 07 marca 2018 - 16:09:41 | Komentarze: 0
Idź do strony   <<        >>  

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja