Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Park Zdrojowy


Park Zdrojowy
w Konstancinie-Jeziornie

Amfiteatr, tężnia solankowa

Najważniejszy punkt w Konstancinie to Park Zdrojowy w którym znajdują się amfiteatr i tężnia solankowa. Jest to ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Konstancina. Gdy tylko zrobi się ciepło w parku pojawiają się całe rodziny korzystające z uroków natury. Ciężko wtedy znaleźć choćby jedną wolną ławkę. Jest jednak na to sposób - wystarczy uzbroić się w koc. Pięknych terenów do wypoczynku wystarczy dla wszystkich. W weekend do Parku Zdrojowego chętnie zjeżdżają mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz warszawiacy.


W 1965 roku odkryto w Konstancinie złoża leczniczej solanki, a 9 lat później w 1974 roku rozpoczęto wznoszenie tężni. Budowa trwała 4 lata - uroczyste otwarcie tężni solankowej nastąpiło w 1978 roku. To miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. W tężni można poddać się inhalacji 6,5% leczniczą solanką, mającą korzystny wpływ w leczeniu przewlekłych i nawracających stanów zapalnych układu oddechowego, nadciśnienia tętniczego oraz w profilaktyce u osób pracujących w znacznym zapyleniu i w wysokiej temperaturze, palaczy tytoniu i mieszkańców dużych aglomeracji miejskich. Minerały i mikroelementy zawarte w solance, wchłaniane są do organizmu przez skórę oraz błony śluzowe dróg oddechowych. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest także w leczeniu nerwic i w przypadku ogólnego wyczerpania organizmu czyli schorzeń, które coraz częściej nam towarzyszą.


Amfiteatr zlokalizowany jest w centralnej części Parku Zdrojowego. Budynek został oddany do użytku całkiem niedawno - 20 kwietnia 2009 roku. Bryła amfiteatru oparta jest na planie koła o średnicy ponad 30 metrów. Na widowni znajduje się 306 miejsc siedzących oraz 14 stanowisk dla osób niepełnosprawnych poruszających się wózkami inwalidzkimi. Latem w amfiteatrze odbywają się liczne koncerty i imprezy.


Miło nam donieść, że Park Zdrojowy będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem. W marcu 2010 roku podpisano umowę dotyczącą unijnego dofinansowania inwestycji w parku. Dzięki unijnej pomocy na terenie Parku Zdrojowego zostanie zainstalowane oświetlenie, powstaną nowe ścieżki piesze, rowerowe i alejki parkowe. Posadzone zostaną drzewa, krzewy i dekoracyjne rabaty kwiatowe. Zostanie także wybudowana instalacja wodna, która posłuży do nawadniania terenów parku.


Park Zdrojowy na mapie satelitarnej:

Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


stomatologia.jpgZadbaj o swój zdrowy uśmiech w naszym gabinecie! Zapraszamy na wizyty w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi lekarze czekaj na Ciebie.
NA START 10% RABATU dla osób po 60 roku życia w godzinach 9-12 oraz wiele innych, sprawdź na naszej stronie lub Facebooku. Telefon: 504 633 394.

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja