Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Poczta w Skolimowie będzie działać! (więcej...)


Poczta w Skolimowie
będzie działać!


Od dość dawna w Skolimowie, dzielnicy Konstancina-Jeziorny, chodzą plotki, iż tamtejszy Urząd Pocztowy mieszczący się przy ul. Moniuszki 22b ma zostać zamknięty ze względu na zły stan budynku. Postanowiliśmy sprawdzić te pogłoski i ustalić fakty.


Budynek przy ul. Moniuszki, w którym znajduje się oddział poczty, stanowi własność Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Jest to niewielki dworek, w którym przy sześciu okienkach obsługiwani są mieszkańcy Skolimowa. W środku jest niewiele miejsca zarówno dla petentów jak i urzędników pracujących na poczcie.
Czy poczta w Skolimowie, ze względu na zły stan budynku, będzie zamknięta? Naczelnik skolimowskiej poczty Halina Staros dementuje jakiekolwiek informacje o zamknięciu urzędu pocztowego.

Jak tłumaczy naszej redakcji, Bogdan Lenkiewicz z Działu Informacji i Komunikacji Społecznej Centrali Poczty Polskiej: "Urząd pocztowy w Konstancinie jest dla nas ważny i planujemy jego utrzymanie. Ze względu na jego zły stan techniczny (BHP i PPŻ) oraz fakt, że właściciel (UMiG) wycofał się z planów przeprowadzenia generalnego remontu (obiekt jest wpisany do rejestru zabytków), planujemy pozyskanie nowego lokalu w sąsiedztwie obecnej placówki, spełniającego standardy w zakresie obsługi klientów oraz zapewniającego właściwe warunki pracy dla pracowników. Jeżeli uda nam się zrealizować te zamierzenia, możliwe będzie przeniesienie placówki do nowej lokalizacji."


Gdzie urząd pocztowy miałby zostać przeniesiony, tego jeszcze nie wiadomo. Udało się jednak ustalić dlaczego UMiG Konstancin-Jeziorna zrezygnował z remontu. Jak dowiedzieliśmy się od Andrzeja Trębickiego kierownika Wydziału Inwestycji, w budżecie na 2011 rok nie zaplanowano środków finansowych na remont budynku poczty.
"Zakład Gospodarki Komunalnej wnioskował o przydzielenie środków na remont, jednakże nie znalazły się one w pierwotnym projekcie budżetu" - tłumaczy p. Trębicki.

Urząd Pocztowy nr 1 w Skolimowie będzie więc pracował, mimo trudnych warunków w jakich się znajduje. Nie wiemy na chwilę obecną kiedy dokładnie Poczta Polska znajdzie lokal zastępczy dla obecnej placówki, ani kiedy i czy znajdą się pieniądze w budżecie Konstancina na jej remont. Zdementować należy jednak plotki i pogłoski o tym, że Urząd Pocztowy ma zostać zamknięty.


Przy okazji nasz reporter ustalił, iż zmiany szykują się także w Urzędzie Pocztowym nr 4 przy ul. Wilanowskiej w Konstancinie. Poczta Polska ma zamiar przeprowadzić tam centralizację służby doręczeń. Oznacza to przeniesienie listonoszy z kilku małych placówek do większej. W tym przypadku do UP 4 Konstancin-Jeziorna.
"Skraca to obieg korespondencji, obniża koszty funkcjonowania obiektów (mniejsza ilość pomieszczeń), usprawnia nadzór itp." - tłumaczy Bogdan Lenkiewicz. Dodaje także, że nie będzie to miało wpływu na dostarczanie korespondencji adresatom. Przesyłki będą do nich docierały na dotychczasowych zasadach.

Urzędy Pocztowe na mapie Konstancina-Jeziorny
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Tekst i zdjęcia: Mikołaj Ostrowski

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

piątek 25 lutego 2011 - 06:47:11 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja