Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Konstancińska ścieżka zdrowia! (czytaj więcej...)


Konstancińska
ścieżka zdrowia!


Na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, na skraju lasu przylegającego do naszego miasta znajduje się ścieżka zdrowia, której towarzyszy ścieżka dydaktyczna. Jeśli chcemy poprawić lub utrzymać swoją kondycję fizyczną czy nauczyć się sprawnego poruszania na wózku inwalidzkim, bądź też poznać bogactwa kryjące się w lesie, warto odwiedzić to miejsce.


Wejścia na ścieżkę są dwa - możemy zacząć przy ul. Od Lasu, niedaleko Gościńca Kołomyja lub od ul. Sue Ryder, wjeżdżając w nią z ul. Wareckiej w kierunku Szpitala Rehabilitacji Neurologicznej. Wejście od ul. Od Lasu jest korzystniejsze dla zmotoryzowanych, gdyż na tyłach Gościńca Kołomyja znajduje się parking. Cała trasa liczy 1860 metrów, składa się z VII Stacji, 40 urządzeń przeznaczonych do ćwiczenia różnych partii mięśni i innej sprawności ruchowej. Urządzenia skonstruowane są z ekologicznych materiałów, głównie z drewna oraz z elementów metalowych.

Sposób wykonywania ćwiczeń jest opisany i pokazany na licznych tablicach, które sugerują kolejność wykonywania zadań i ilość ich powtórzeń. Jednak intensywność treningu trzeba dostosować do aktualnej kondycji w danym dniu. Na Stacji I zaczynamy rozgrzewkę, poprzez rozruch i rozciąganie, przygotowując organizm do dalszego wysiłku. Przechodząc stopniowo do kolejnych Stacji mamy czas, by napawać się widokiem otaczającej nas przyrody. Jeśli uda nam się wykonać wszystkie ćwiczenia ze wszystkich siedmiu stacji, możemy być pewni, że zwiększymy swoje możliwości fizyczne, pobudzając np. zwinność, skoczność, równowagę, wzmocnimy mięśnie brzucha, ramion i nóg.


Projektanci ścieżki zadbali również o rehabilitację osób niepełnosprawnych. Kilka stacji, tych położonych bliżej Szpitala Rehabilitacji Neurologicznej przy ul. Sue Ryder, oferuje wzmacnianie kondycji fizycznej osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Można ćwiczyć sprawność poruszania się na wózku, wzmocnić pracę rąk, doskonalić technikę jazdy lub ćwiczyć sprawność chodzenia.

Ścieżka w Chojnowskim Parku Krajobrazowym to wspaniałe miejsce edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Ćwiczenia z dziećmi można urozmaicić, zapoznając się z ciekawymi informacjami na temat życia lasu. Służą temu tablice dydaktyczne rozmieszczone wzdłuż ścieżki, prezentujące w obrazowy sposób bogactwo fauny i flory, na które można się natknąć podczas wizyty w lesie. Materiały ze zdjęciami, rycinami i ciekawymi opisami są świetną pomocą naukową. Prezentują one rośliny jagodajne, gatunki drzew i krzewów, typy siedlisk leśnych czy też tropy zwierząt żyjących w lasach. Jest to też znakomite miejsce na naukę ekologii. Czas spędzony na ścieżce z pewnością dostarczy niemało wysiłku jak również wspaniałych wrażeń nie tylko pojedynczym osobom, ale i też całej rodzinie.


Konstancińska ścieżka zdrowia - galeria zdjęć
Konstancińska ścieżka zdrowia, Chojnowski Park Krajobrazowy - mapa satelitarna

Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

czwartek 26 sierpnia 2010 - 17:00:03 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja