Zaloguj się | Rejestracja

Odnowią ścieżkę zdrowia w Konstancinie


Odnowią ścieżkę zdrowia
w Konstancinie


Ścieżka zdrowia im. Tomasza Hopfera zostanie odnowiona. Niespełna 2-kilometrowy szlak sportowo-rekreacyjny popularny wśród kuracjuszy i mieszkańców znajduje się na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego między ulicami Od Lasu i Sue Ryder. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie przeznaczy ok. 100 tys. złotych m.in. na wymianę drewnianych wiat i zniszczonych urządzeń do ćwiczeń. Remont ma się zakończyć przed wakacjami.


Konstancińska Ścieżka Zdrowia powstała w latach 70. ubiegłego wieku i była częścią nowatorskich metod leczenia i rehabilitacji schorzeń narządów ruchu, z których słynął Konstancin. Jednak przez lata niszczała, przestała być wykorzystywana przez pacjentów i kuracjuszy, a potem niemal zupełnie o niej zapomniano. Dopiero w 2008 roku przywrócono jej dawną funkcję i świetność. Inwestując ponad 0,5 mln złotych samorząd właściwie zbudował i wyposażył ją od nowa. Wzdłuż trasy o długości 1860 metrów powstało siedem stacji z ponad 30 urządzeniami przeznaczonymi do różnorodnych ćwiczeń także rehabilitacji niepełnosprawnych oraz drewniane wiaty wraz z ławkami przeznaczonymi do odpoczynku na łonie przyrody.

Reklamy Google:


Ścieżka od 10 lat jest popularnym miejscem spacerów i ćwiczeń zarówno dla mieszkańców, jak i kuracjuszy i niepełnosprawnych z pobliskich szpitali. Szlak służy amatorom nordic walkingu i narciarzom. To miejsce upodobali sobie także amatorzy biegania. W 2014 roku Rada Miejska nadała jej imię Tomasza Hopfera - mieszkańca Konstancina, lekkoatlety, biegacza, dziennikarza, popularyzatora biegania oraz inicjatora Maratonu Pokoju (dzisiejszego Maratonu Warszawskiego). Odbywa się tu też bieg upamiętniający patrona, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, przyciągając nie tylko biegaczy lecz także legendy sportu - przyjaciół nieżyjącego Tomasza Hopfera. Niestety ścieżka od lat nie była remontowana i w wielu miejscach urządzenia są zniszczone, wysłużone lub zdewastowane.

Dlatego też po 10 latach od powstania Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie wyremontuje ścieżkę. Zostaną odnowione drewniane wiaty, drabinki i kosze na śmieci. Na każdej z siedmiu stacji do ćwiczeń, które znajdują się wzdłuż ścieżki, będą zamontowane nowe urządzenia. Będą mogli z nich korzystać zarówno sprawni amatorzy aktywnego wypoczynku, jak i niepełnosprawni. Zostaną zamontowane, m.in. nowe drążki gimnastyczne, równoważnie oraz ścianki sprawnościowe i wspinaczkowe. Jak dotychczas będą to urządzenia umożliwiające ćwiczenia niemal wszystkich partii mięśni, poprawiające kondycję oraz sprawność fizyczną. Znajdą się tam również instalacje pomagające w rehabilitacji i powrocie do sprawności po urazach czy też umożliwiające niepełnosprawnym poruszającym się o kulach i na wózkach zdobyć niezbędne umiejętności w pokonywaniu codziennych trudności, jakimi mogą okazać się schody, krawężniki czy podjazdy. Ponadto Nadleśnictwo Chojnów uporządkuje roślinność wzdłuż ścieżki, a także odnowi tablice edukacyjne. GOSiR na modernizację Ścieżki Zdrowia planuje wydać ok. 100 tys. zł. Pierwsze prace rozpoczną się w maju. Ścieżka zdrowia ma być gotowa przed wakacjami.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Patron ścieżki zdrowia
w Konstancinie


Ścieżka zdrowia, znajdująca się w Konstancinie-Jeziornie między ulicami Od lasu i Sue Ryder to świetne miejsce, by na świeżym powietrzu zadbać o kondycję. W każdą sobotę odbywają się tutaj biegi w ramach akcji parkrun oraz treningi nordic walking. Rada Miejska niedawno oficjalnie nadała ścieżce imię Tomasza Hopfera, który był mieszkańcem naszego miasta, biegaczem, dziennikarzem sportowym i propagatorem biegania.

środa 28 marca 2018 - 17:44:48 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja