Zaloguj się | Rejestracja

XV Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja


XV Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

W tegorocznej jubileuszowej edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych Grand Prix za najlepsze spektakle zdobyli Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefana Żeromskiego oraz Gimnazjum NO BELL. W Konstancińskim Domu Kultury odbyło się prawdziwe, dwudniowe święto teatru. Publiczność, która wypełniła salę Hugonówki, obejrzała 15 spektakli przygotowanych przez młodzież.


Poziom artystyczny festiwalu z roku na rok jest coraz wyższy - aktorstwa młodych artystów z pewnością nie powstydziłby się żadna profesjonalna scena teatralna. W konkursie o wzięło udział 10 spektakli, które przygotowali uczniowie i nauczyciele z konstancińskich szkół. Wszystkie sztuki wnikliwie oceniło jury, w którym znaleźli się reżyser Radosław Dunaszewski, aktor Łukasz Lewandowski i pedagożka teatru Karolina Pluta, pedagog teatru. W kategorii szkół podstawowych w tym roku najlepsza okazała się "dwójka". Szkoła im. Stefana Żeromskiego zaprezentowała pomysłowy, zabawny, świetnie zagrany i zarazem inteligentny spektakl "Dzień na Olimpie".

Młodzież przygotowała spektakl wraz z nauczycielami Elżbietą Krawczyk i Wojciechem Guszkowskim. Wykorzystano znane motywy i postaci z mitologii greckiej, by opowiedzieć o ważnych problemach codzienności. Okazała się, że olimpijscy bogowie maja te same bolączki, co zwykli ludzie. Zderzenie obu światów okazało się świetnym chwytem dramatycznym. Zarówno publiczność, jak i jurorzy byli zachwyceni.

Reklamy Google:


W kategorii szkół średnich wygrało Gimnazjum NO BELL. Szkolna grupa teatralna NOPLACE pod wodzą Beaty Siwickiej przygotowała wręcz brawurowy spektakl "Z Pamiętnika Adama i Ewy". Jury nie miało wątpliwości, że adaptacji utworu Marka Twaina należy się Grand Prix. Spektakl poruszał niezwykle istotną kwestię na ile ludzie życie determinuje płeć.

Oprócz głównych nagród jury wyróżniło także indywidualne kreacje aktorskie. Za kostiumy nagrodzono spektakl "Imieniny w ulu" Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Za niezwykle trudny, egzystencjalny temat sztuki nagrodę otrzymała Agnieszka Bartosz-Goleniowska za spektakl "Maski" Zespołu Szkół nr 3. Natomiast Małgorzatę Gozdołek i Adriannę Mańkowską-Rzezak ze Szkoły Podstawowej w Słomczynie wyróżniono za najlepszą reżyserię za spektakl "Pchła Szachrajka". Jury uznało, że najlepszą obsadę aktorską miało przedstawienie Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 5 "Zabawa w śpiącą królewnę" przygotowane przez Beatę Kowalczyk i Izabelę Kuś. Laureaci festiwalu otrzymali nagrody, statuetki i dyplomy z rąk przedstawicieli jury oraz burmistrza Kazimierza Jańczuka i Edyty Markiewicz-Brzozowskiej, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury.

Indywidualna kreacja aktorska:
Szymon Łaba za rolę w spektaklu "Zabawa w śpiącą królewnę"
Igor Kostka za rolę w spektaklu "Pchła Szachrajka"
Gabriela Markowska za rolę w spektaklu "Pchła Szachrajka"
Maja Strzelecka za rolę w spektaklu "Pchła Szachrajka"
Fela Kostka za rolę w spektaklu "Pchła Szachrajka"
Jakub Ratusiński za rolę w spektaklu "Dzień na Olimpie"
Zygmunt Polana za rolę w spektaklu "Dzień na Olimpie"
Natalia Wojciechowska za rolę w spektaklu "Dzień na Olimpie"
Daria Długozima za rolę w spektaklu "Maski"
Zuzanna Kalbarczyk za rolę w spektaklu "Z pamiętnika Adama i Ewy"
Natalia Pszenna za rolę w spektaklu "Z pamiętnika Adama i Ewy"
Ada Stankiewicz za rolę w spektaklu "Z pamiętnika Adama i Ewy"
Magdalena Marijańska za rolę w spektaklu "Z pamiętnika Adama i Ewy"
Jakub Makowski za rolę w spektaklu "Z pamiętnika Adama i Ewy"
Miłosz Matraszek za rolę w spektaklu "Z pamiętnika Adama i Ewy"
Stanisław Kamiński za rolę w spektaklu "Z pamiętnika Adama i Ewy"
Mateusz Nowicki za rolę w spektaklu "Z pamiętnika Adama i Ewy"

Za zbiorową kreację aktorską:
w spektaklu "Zabawa w śpiącą królewnę"
Beata Kowalczyk, Izabela Kuś
Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 5

XV Festiwal Małych Form Teatralnych uświetniły także gościnne spektakle pozakonkursowe. Przygotowały je młodzieżowe grupy teatralne. Konstanciński Dom Kultury reprezentowały grupy Teatrzaki, Za drzwiami oraz Miniatura. Z Góry Kalwarii przyjechała Teatroteka Małego Człowieka, a z Piaseczna grupa Chachahihihehe.

Dwudniowy, rodzinny festiwal, który przyciągnął do Hugonówki wielu sympatyków teatru, poprowadził aktor Zbigniew Kozłowski. Następny festiwal dopiero za rok, ale to nie koniec atrakcji dla sympatyków teatru. Na scenie Konstancińskiego Domu Kultury w najbliższym czasie będzie można obejrzeć niezwykle interesujące przedstawienia. Już w sobotę, 24 marca o godz. 19 na deskach sceny Hugonówki będzie wystawiona "Frida Życie Sztuka Rewolucja". Spektakl aktora, reżysera i dramaturga Jakuba Przebindowskiego jest wyjątkowym połączeniem teatru, videoartu, performance, videoteatru oraz malarstwa. W roli Fridy Kahlo wystąpi aktorka i malarka Martyna Kliszewska. Natomiast w kwietniu na scenie Hugonówki wystąpi doskonała Hanna Śleszyńska w spektaklu "Własność znana jako Judy Garland". Nie zabraknie również teatru dla dzieci - w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 16 "Tymoteusz sód ptaków". Bilety w kasie lub na www.konstancinskidomkultury.pl.

Źródło: Konstanciński Dom Kultury

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

XIV Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

W weekend w Konstancińskim Domu Kultury odbył się XIV Festiwal Małych Form Teatralnych. Grand Prix w kategorii gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne zdobył spektakl "Kto pociąga za sznurki" Zespołu Szkół nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego. Natomiast spektakl "Druga twarz" Zespołu Szkół nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego wygrał rywalizację szkół podstawowych. Przez dwa dni publiczność obejrzała aż 16 różnorodnych spektakli.XIII Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

Grand Prix XIII Festiwalu Małych Form Teatralnych w Konstancinie-Jeziornie zdobył Zespół Szkół nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Wojewódzkiej za spektakl "Zielona Gęś ma się dobrze". W festiwalu, który w sobotę i niedzielę odbył się w Hugonówce, wzięły udział dzieci i młodzież z konstancińskich szkół oraz grup teatralnych Konstancińskiego Domu Kultury.XII Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

Grand Prix XII Festiwalu Małych Form Teatralnych w Konstancinie-Jeziornie zdobył Zespół Szkół nr 2 za spektakl "Ja chłopiec". W festiwalu, który w sobotę i niedzielę odbył się w Hugonówce, wzięły udział dzieci i młodzież z konstancińskich szkół oraz grup teatralnych Konstancińskiego Domu Kultury.XI Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

W weekend 29 i 30 marca w Konstancinie-Jeziornie odbył się XI Festiwal Małych Form Teatralnych, w którym wzięła udział młodzież ze wszystkich konstancińskich szkół oraz grupy teatralne z Konstancińskiego Domu Kultury. Grand Prix festiwalu, który pierwszy raz odbył się w Hugonówce przy ul. Mostowej 15, zdobyła grupa Miniatury, ucząca się teatralnego kunsztu w Konstancińskim Domu Kultury pod okiem Ewy Cielesz.X Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

W sobotę i niedzielę 16-17 marca w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta przy ul. Mirkowskiej 39 w Konstancinie-Jeziornie odbył się jubileuszowy X Festiwal Małych Form Teatralnych, którego organizatorem był Konstanciński Dom Kultury. Jury obejrzało i oceniło 11 spektakli przygotowanych przez konstancińskie szkoły oraz grupy teatralne z KDK. W tym roku Grand Prix zdobył Zespół Szkół nr 4 w Słomczynie, który przygotował sztukę pt. "Bajka o królu, który chciał być dziadkiem".IX Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

Ostatni weekend w Konstancinie-Jeziornie upłynął pod znakiem teatru, ponieważ w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta przy ul. Mirkowskiej 39 odbył się IX Festiwal Małych Form Teatralnych. W konkursie wzięło udział 12 spektakli przygotowanych przez gminne szkoły oraz Konstanciński Dom Kultury. Tegoroczne Grand Prix zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy za spektakl „Odwaga w życiu pomaga”, który jury uznało za najlepszy.

środa 21 marca 2018 - 17:46:33 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja