Zaloguj się | Rejestracja

Kto wybuduje nowe ścieżki rowerowe?


Kto wybuduje nowe
ścieżki rowerowe?


Rowerzyści z pewnością czekają na nowe ścieżki, łączące gminy Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria i Piaseczno. Jednak wykonanie tras o łącznej długości ponad 86 kilometrów nie wzbudziło zainteresowania firm. Żadna nie złożyła oferty w niedawno zakończonym przetargu. Piaseczno, które jest liderem projektu, już ogłosiło kolejny. Urzędnicy czekają na zainteresowanych wykonawców do 9 lutego.


Pierwszy przetarg na "Budowę Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych na terenie gmin: Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Piaseczno" zakończył się fiaskiem. Nikt nie zgłosił się do wykonania kompleksowego projektu, którego realizacja może pochłonąć nawet kilkanaście milionów złotych. Wydawałoby się, że potencjalni wykonawcy będą się "bić" o lukratywną umowę, ale, ku zaskoczeniu urzędników, inwestycja nie wzbudziła zainteresowania.

Reklamy Google:


Trzy gminy otrzymały aż 10,5 mln złotych unijnego dofinansowania na wspólną budowę. Projekt przewiduje wyznaczenie lub budowę 16 tras rowerowych o łącznej długości ponad 86 kilometrów. Prawie 19 kilometrów ma być zbudowanych od nowa. Pozostałe ścieżki zostaną wytyczone, oznakowane lub wydzielone na już istniejących drogach. Łącznie ponad 25 kilometrów ma przebiegać przez gminę Konstancin-Jeziorna, z czego 7,6 kilometra będą miały odcinki inwestycyjne, a pozostałe szlaki nie będą wymagały prac budowlanych.

W ramach projektu na terenie trzech gmin ma powstać również 282 stojaki na rowery oraz 19 stacji do samodzielnych napraw jednośladów. Na terenie naszej gminy zaplanowano 101 stojaków oraz 12 stacji napraw. W Konstancinie-Jeziornie nowe szlaki zostaną zbudowane lub wytyczone m.in. wzdłuż Jeziorki, al. Wojska Polskiego oraz ulic Piaseczyńskiej, Bielawskiej, Mirkowskiej, Wareckiej, Warszawskiej, Chylickiej, Gościniec, Długiej, Słowackiego, Mostowej, Elektrycznej, Wilanowskiej, Prusa, Granicznej, Potulickich, Zaleśnej, Rynkowej i Tysiąclecia Państwa Polskiego. Jedna z tras poprowadzi także przez nadwiślańskie miejscowości do przeprawy promowej w Gassach. Trzeba również dodać, że w naszej gminie w ramach zaplanowanych prac budowlanych i adaptacyjnych ma zostać wyciętych aż 86 drzew, które obecnie kolidują z planowanymi trasami.

Ścieżki łączące trzy gminy oraz stolicę mają powstać do 19 października. Pod warunkiem, że samorządom uda się sprawnie rozstrzygnąć procedurę przetargową i znaleźć wykonawcę, który zrealizuje projekt zakrojony na szeroką skalę. Piaseczyński magistrat nieco zmienił warunki zamówienia, by zachęcić więcej wykonawców i już ogłosił kolejny przetarg. Oferty mają być otwarte 9 lutego. Wtedy okaże się, czy długo oczekiwana inwestycja wreszcie ruszy.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Nowe szlaki rowerowe
w Konstancinie


Ogłoszono przetarg na "Budowę Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych na terenie gmin: Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Piaseczno". Trzy gminy otrzymały aż 10,5 mln złotych unijnego dofinansowania na wspólną budowę. Projekt przewiduje wyznaczenie lub budowę 16 tras rowerowych o łącznej długości ponad 86 kilometrów. Ponad 25 kilometrów ma przebiegać przez gminę Konstancin-Jeziorna.W Konstancinie będą nowe trasy rowerowe

W połowie przyszłego roku, dzięki unijnej dotacji, w gminach Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria i Piaseczno powstanie łącznie ponad 86 kilometrów dróg rowerowych. Samorządy otrzymały ponad 10,5 mln złotych dofinansowania na budowę zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych, które połączą wszystkie trzy gminy.Nowe szlaki turystyczne
nadwiślańskich gmin


Przedstawiciele 5 nadwiślańskich gmin, Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii, Józefowa, Karczewa i Otwocka, podpisali porozumienie oraz umowę o współfinansowaniu wykonania koncepcji szlaków komunikacyjnych pod nazwą "Turystyczne zagospodarowanie Doliny Środkowej Wisły zwanej Urzeczem". Mieszkańcy i turyści powinni zyskać nowe możliwości komunikacji i rekreacji.Unijne miliony
dla rowerzystów
w Konstancinie


W ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych samorządy Piaseczna, Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii otrzymają 10,5 mln złotych unijnego dofinansowania na wspólną budowę 17,6 kilometrów nowych tras rowerowych. Ścieżki łączące trzy gminy oraz stolicę mają powstać w ciągu dwóch najbliższych lat.

środa 31 stycznia 2018 - 08:16:55 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja