Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Jarmark Świąteczny w Konstancinie - relacja


Jarmark Świąteczny
w Konstancinie - relacja


Stragany pełne świątecznych ozdób, bombek, stroików, choinek, wigilijny stół uginający się pod ciężarem tradycyjnych potraw, Święty Mikołaj, zagroda ze zwierzętami, wspólne życzenia i kolędowanie - to tylko niektóre atrakcje towarzyszące Jarmarkowi Świątecznemu, który w niedzielę odbył się w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie.


Niedzielne popołudnie było wręcz idealne, by spędzić je na świeżym powietrzu. Setki mieszkańców naszej gminy, sąsiednich miejscowości oraz gości wzięły udział w tradycyjnym Jarmarku Świątecznym. Żeby w pełni poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zabrakło tylko... śniegu.

Reklamy Google:


Przy głównej alejce Parku Zdrojowego swoje wyjątkowe towary sprzedawało ok. 70 wystawców. Można było kupić rozmaite świąteczne ozdoby, rękodzieło artystyczne, misternie wykonane stroiki, pomysłowe choinki, wielobarwne bombki, świąteczne figurki, obrusy, serwety, czapki, szalki, torby i wiele innych, niepowtarzalnych przedmiotów. Można było znaleźć także inspirację na świąteczne prezenty, wybierając upominki dla bliskich spośród niezliczonej liczby zabawek, kubków i biżuterii. "Wszystkie te rzeczy są jedyne w swoim rodzaju, autorskie wzory, ręcznie robione, tylko po jednym egzemplarzu, absolutnie wyjątkowe" - z uśmiechem zachęcała pani oferująca różne świąteczne gadżety. Nie mogło zabraknąć także regionalnych produktów, m.in. miodów, serów, domowych wypieków i słodyczy.

Kiedy dorośli robili zakupy, dzieci mogły spotkać się ze Świętym Mikołajem i wziąć udział w zabawach oraz konkursach, które specjalnie dla nich przygotował. Dopełnieniem magii świąt był występ iluzjonisty, który pokazał dzieciom kilka zabawnych sztuczek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także zagroda ze zwierzętami. Można było je nie tylko pogłaskać, lecz także nakarmić specjalnie przygotowanymi marchewkami. Były tam, m.in. lamy, alpaki, kózki i mały konik. Dla amatorów aktywnego wypoczynku, tego dnia lodowisko było bezpłatne, z czego skwapliwie korzystali mali i duzi łyżwiarze.

Świąteczne i noworoczne życzenia
od burmistrza Kazimierza Jańczuka, zainaugurowały gminną wigilię."Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia składam państwu i państwa rodzinom najpiękniejsze życzenia" - mówił Kazimierz Jańczuk. "Życzę świąt pogodnych, spokojnych i radosnych, spędzonych w gronie rodziny i najbliższych. Życzę, byście sobie przebaczyli wszystkie nieporozumienia, by zapanowały miłość i nadzieja na lepsze jutro. Życzę, by zbliżający się 2018 rok spełnił Państwa marzenia i oczekiwania, by obdarzył Państwa pełnią zdrowia. Wszystkiego najlepszego" - zakończył burmistrz.

Do życzeń dołączyli się również
Andrzej Cieślawski, przewodniczący rady miejskiej oraz ks. Jan Tondera, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie, który poprowadził modlitwę i poświęcił opłatki. Wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali kolędy wraz z Aleksandrą Kostką, prezenterką telewizyjną i mieszkanką Konstancina-Jeziorny. Natomiast po życzeniach i dzieleniem się opłatkiem można było skosztować wigilijnych potraw. Serwowano m.in. pierogi, kapustę oraz barszcz czerwony. Jednak chętnych na pachnące, gorące potrawy było tak wielu, że trzeba było się po nie ustawić w bardzo długiej kolejce. "To sama przyjemność, czas się w ogóle nie dłużył. Nawet nie wiem, jak długo trzeba było czekać" - przyznała pani Teresa, którą spotkaliśmy na jarmarku. "W kolejce była rodzinna i świąteczna atmosfera. Co chwilę ktoś przechodził, rodzina, znajomi. Składaliśmy sobie życzenia. Nawet nie wiem kiedy pani podała mi talerzyk z przepysznymi, dymiącymi pierogami. Było warto" - kobieta dodała z uśmiechem, zjadając kolejny kęs wigilijnego pierożka.

Tegoroczny jarmark można uznać za niezwykle udany. Kiermasz zakończył się późnym popołudniem. Zarówno stragany, park, jak i ulice ozdobione świątecznymi iluminacjami po zmroku prezentowały się wyjątkowo. Nasze miasto zrobiło się niezwykle świąteczne, co z pewnością wprawi mieszkańców w bożonarodzeniowy nastrój.

Jednym z patronów medialnych dorocznego jarmarku był nasz portal Konstancin24.eu.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościŚwiąteczne życzenia od burmistrza Kazimierza Jańczuka:


Zobacz artykuły powiązane:

Jarmark Świąteczny w Konstancinie - relacja

Żywa szopka, Święty Mikołaj, wspólne kolędowanie, degustacja wigilijnych potraw, spotkanie opłatkowe oraz stragany ze świątecznymi ozdobami, rękodziełem, przetworami, wypiekami i zabawkami. To wszystko towarzyszyło Jarmarkowi Świątecznemu, który w niedzielę, 18 grudnia odbył się w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie. Wzięły w nim udział setki mieszkańców naszej gminy i goście z innych miast.Jarmark Bożonarodzeniowy
w Konstancinie


W niedzielę, 13 grudnia w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Już po raz czwarty mieszkańcy mogli wprawić się w świąteczny nastrój. Można było nie tylko zrobić świąteczne zakupy i skosztować wigilijnych specjałów, lecz także spotkać Świętego Mikołaja oraz wziąć udział we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.Jarmark Bożonarodzeniowy
w Konstancinie


W niedzielę w Parku Zdrojowym odbył się III Jarmark Bożonarodzeniowy, w którym, mimo uciążliwego deszczu, wzięło udział wielu mieszkańców. Można było nie tylko zrobić przedświąteczne zakupy, lecz także posłuchać kolęd, skosztować wigilijnych potraw oraz spotkać Świętego Mikołaja, elfy i renifery. Ponadto przedstawiciele władz naszego miasta złożyli mieszkańcom świąteczno-noworoczne życzenia.Jarmark Bożonarodzeniowy
w Konstancinie


W niedzielę 15 grudnia w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Wilanowskiej odbył się II Jarmark Bożonarodzeniowy. Kiermaszowi świątecznych ozdób i przysmaków towarzyszyły liczne atrakcje. Podczas miejskiej wigilii przedstawiciele władz naszego miasta złożyli mieszkańcom świąteczne życzenia. Gwiazdą wieczoru był piosenkarz Rafał Brzozowski, który zaśpiewał swoje największe hity.Jarmark świąteczny w Konstancinie - relacja

W niedzielę 16 grudnia plac między Bankiem Spółdzielczym, a pocztą zmienił się w prawdziwe "Bożonarodzeniowe miasteczko". W Konstancinie-Jeziornie przy ulicy Wilanowskiej po raz pierwszy odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy z miejską wigilią oraz świątecznymi występami lokalnych artystów i zaproszonych wykonawców.

poniedziałek 18 grudnia 2017 - 13:23:48 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja