Zaloguj się | Rejestracja

Alarm powodziowy odwołany! (czytaj więcej...)


Alarm powodziowy odwołany!

Dzisiaj 26 maja o godz. 20:00 odwołano alarm przeciwpowodziowy dla Konstancina-Jeziorny i całego powiatu piaseczyńskiego. To jednak nie koniec kłopotów mieszkańców naszej gminy. Mimo iż woda w Jeziorce systematycznie opada i nie ma niebezpieczeństwa przerwania wałów, to utrzymują się lokalne podtopienia spowodowane wysokim poziomem wód gruntowych. W pobliżu wałów woda także nie daje za wygraną.


Pod powierzchnią wody nadal znajdują się znaczne obszary pól uprawnych szczególnie w sąsiednim sołectwie Opacz. Tempo opadania wody jest bardzo wolne. Utrzymujący się wysoki stan rzek powoduje, że w wielu miejscach na terenie gminy obserwuje się wypływ wód gruntowych na powierzchnię. Woda nadal widoczna jest w pobliżu wałów przeciwpowodziowych. Zalane są niektóre ogródki działkowe w Konstancinie.

W dalszym ciągu podtopione są tereny osiedli przy ul. Bielawskiej. Na osiedlu Arche walkę z żywiołem podjęło kilka ekip strażaków. Rozłożono dużą pompę, która miała za zadanie wypompować wodę prosto do Jeziorki. Niestety mimo specjalistycznego sprzętu i prób, które trwały kilka godzin nie udało się usunąć wody.

Przypominamy, że mimo odwołania alarmu na terenie Konstancina w dalszym ciągu obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Woda na osiedlu Arche przy ul. Bielawskiej - galeria foto, Konstancin-Jeziorna, 26 maja 2010r.środa 26 maja 2010 - 19:40:34 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja