Zaloguj się | Rejestracja

Wały przesiąkają! (czytaj więcej...)


Wały przesiąkają!

Na Jeziorce w Konstancinie-Jeziornie utrzymuje się wysoki poziom wody. W niektórych miejscach wały przeciwpowodziowe zaczęły już przesiąkać. W akcję ochrony wałów czynnie włączyli się mieszkańcy Konstancina pomagając służbom miejskim. Na terenie gminy w dalszym ciągu obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.


Przez całą noc z soboty na niedzielę trwała akcja zabezpieczania wałów na odcinku od mostu w Mirkowie w stronę Opaczy. W wyniku przesiąkania wałów zagrożona była szkoła i osiedle Mirków. Na prawym brzegu Jeziorki, po zewnętrznej stronie wałów ułożono kilka tysięcy worków z piaskiem. Wały były również umacniane od strony wewnętrznej. Nurkowie z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego okładali wał od wewnątrz nieprzemakalną folią. W akcji brało udział ponad siedemdziesięciu funkcjonariuszy Straży Pożarnej. Strażakom pomagali mieszkańcy okolicznych domów.

Zwiększył się poziom wody na osiedlach przy ul. Bielawskiej. Na osiedlu Arche woda zaczęła dochodzić do budynku zalewając teren rekreacyjny osiedla i odcinając przejście na wały. Mieszkańcy solidarnie połączyli siły i zorganizowali szybko akcję zabezpieczania podstawy wału workami z piaskiem. Do późnych godzin nocnych w sobotę trwała akcja powodziowa. Pomagali wszyscy - mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci. Część mieszkańców ładowała piasek, a pozostali przenosili worki do podstawy wału.


Obecnie sytuacja w gminie Konstancin-Jeziorna jest opanowana. Poziom wody Jeziorki obniżył się o 40 cm od stanu maksymalnego i ciągle spada. Nie ma bezpośredniego zagrożenia rozmycia wałów. Utrzymywany jest jednak stan alarmowy ponieważ wały są w dalszym ciągu narażone na działanie fali powodziowej. Wały są ciągle monitorowane przez funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji, a miejsca w którym występują przesiąknięcia są na bieżąco zabezpieczane workami z piaskiem. Przez całą dobę czynny jest telefon alarmowy Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego: +48 22 756 48 10.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Porównaj poziom wody na Jeziorce przed i po nadejściu fali powodziowej - animacja


Wysoka woda na Jeziorce - galeria foto, Konstancin-Jeziorna, 22-23 maja 2010r.niedziela 23 maja 2010 - 20:37:31 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja