Zaloguj się | Rejestracja

Wysoka Woda na Jeziorce! (czytaj więcej...)


Wysoka Woda
na Jeziorce!


Fala powodziowa dotarła do Konstancina. W błyskawicznym tempie przybywa wody w Jeziorce. W czwartek o godz. 8:00 rano Burmistrz Konstancina-Jeziorny wprowadził na terenie naszej gminy stan alarmu przeciwpowodziowego. Alarm obowiązuje również na pozostałym obszarze powiatu piaseczyńskiego.


Mieszkańcy Konstancina z niepokojem obserwują Jeziorkę, która przepływa przez Konstancin. W ciągu zaledwie kilku dni z małej rzeczki zrobiła się sporych rozmiarów rzeka. Stare koryto nie pomieściło takiej masy wody i Jeziorka rozlała się między wałami przeciwpowodziowymi. W związku z realnym zagrożeniem Burmistrz Konstancina ogłosił alarm przeciwpowodziowy i powołał Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego, który pełni całodobowe dyżury.

Niestety wały przeciwpowodziowe w niektórych miejscach zaczęły przemiękać i woda pojawiła się na terenie dwóch dużych osiedli przy ulicy Bielawskiej. Na osiedlu Arche woda zaczęła nawet zagrażać parkingom podziemnym. Mieszkańcy musieli wyprowadzić samochody poza teren osiedla i zabezpieczyć workami z piaskiem wjazdy do podziemnych parkingów. Na szczęście skończyło się tylko na strachu.

Nieco gorsza sytuacja panuje na sąsiednim osiedlu Willa Konstancin. Tutaj woda zaczęła zalewać teren rekreacyjny osiedla. W krótkim czasie woda rozlała się na znacznym obszarze i sięga już kilka metrów licząc od ogrodzenia. Zagrożony zalaniem jest plac zabaw dla dzieci zlokalizowany zaledwie kilkanaście metrów dalej.


Fala kulminacyjna, wg najnowszych informacji, ma dotrzeć na teren gminy Konstancin-Jeziorna dzisiaj w godzinach wieczornych. Policja, Straż Miejska i Straż Pożarna cały czas monitorują wały przeciwpowodziowe chroniące Konstancin przed zalaniem. Aktualna sytuacja jest analizowana przez Zespół Zarządzania Kryzysowego, przy udziale specjalistów z Powiatowej Straży Pożarnej i Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Bieżące informacje na temat sytuacji zagrożenia powodziowego w gminie można uzyskać pod nr telefonu +48 22 756 48 10.

W związku z ogłoszeniem alarmu przeciwpowodziowego, osoby zamieszkałe na obszarach bezpośrednio zagrożonych powodzią, powinny:
• słuchać komunikatów radiowych i telewizyjnych,
• przygotować dobytek do ewentualnej ewakuacji oraz zabezpieczyć mienie,
• przygotować oświetlenie zastępcze,
• wykonywać nakazane czynności przez służby porządkowe,
• posiadać odpowiedni zapas żywności na wypadek ewakuacji.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Porównaj poziom wody na Jeziorce przed i po nadejściu fali powodziowej - animacja


Wysoka woda na Jeziorce - galeria foto, Konstancin-Jeziorna, 21 maja 2010r.piątek 21 maja 2010 - 18:10:56 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja