Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Nowa toaleta w Konstancinie


Nowa toaleta
w Konstancinie


W Konstancinie-Jeziornie przy ulicy Bielawskiej powstanie nowa publiczna toaleta. Ogólnodostępny, płatny szalet miejski ma być gotowy pod koniec września. Jego budowa oraz zagospodarowanie terenu wokół będą kosztowały 125 tys. złotych. Toaleta będzie nie tylko estetyczna, nowoczesna i dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych, lecz także odporna na dewastację wandali.


Pierwsza publiczna toaleta w naszym mieście powstała w Parku Zdrojowym. O budowę kolejnego ogólnodostępnego szaletu, tym razem w Jeziornie zabiegali mieszkańcy. Projekt został zgłoszony do budżetu obywatelskiego i samorząd postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności. Toaleta ma powstać na gminnej działce przy ulicy Bielawskiej, w sąsiedztwie ronda im. Armii Krajowej. Wybuduje ją firma Budotechnika Sp. z o.o. z Pilchowic, specjalizująca się m.in. w budowie tego typu obiektów, które znajdują się już w wielu miastach w całym kraju. Przedstawiciele firmy podkreślają jednak, że konstancińska toaleta będzie wyjątkowa, inna niż wszystkie dotąd zrealizowane. Ma być zarówno estetyczna, nowoczesna, jak i odporna na dewastację wandali.

Reklamy Google:


Będzie to gotowy moduł, jednak zupełnie inny niż znane wszystkim "toi-toie". Szalet będzie miał stalową konstrukcję, a jego wnętrze zostanie wykończone płytami HPL (specjalne, wielowarstwowe tworzywo). W środku będą m.in. pisuar ze spłuczką uruchamianą fotokomórką, stalowe umywalki z automatycznymi kranami, dozownikami mydła oraz suszarkami do rąk. Toaleta będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomieszczenie ma być wentylowane oraz ogrzewane. Toaleta będzie płatna i bezobsługowa, by wejść do środka i z niej skorzystać trzeba będzie wcześniej wrzucić monetę.

Warto również podkreślić, że w ramach inwestycji zostanie zagospodarowany plac wokół toalety i powstanie cała instalacja wodnokanalizacyjna oraz elektryczna. Staną obok niej m.in. kosz na śmieci i stojak na rowery. Z toalety będzie można skorzystać w drugiej połowie września. Cała inwestycja będzie kosztowała 125 tys. złotych.

Dotychczas w Jeziornie nie było żadnego ogólnodostępnego wc, a to przecież handlowo-usługowe centrum naszego miasta, które codziennie odwiedza wielu mieszkańców. Znajdują się tu również urząd miasta oraz komisariat policji, a także odbywają się doroczne uroczystości i miejski szalet z pewnością jest potrzebny w tej części naszego miasta.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Kolejny miejski szalet
w Konstancinie


W Konstancinie-Jeziornie ma powstać kolejny miejski szalet. Ma być zlokalizowany przy ul. Bielawskiej. Publiczna toaleta w ubiegłym roku powstała w Parku Zdrojowym. Budowa szaletu u zbiegu ulic Źródlanej i Kraszewskiego kosztowała aż 344 tys. złotych. Nowe, ogólnodostępne wc w Jeziornie przy ul. Bielawskiej ma być znacznie tańsze.Drogi szalet miejski
w Konstancinie


Latem w Parku Zdrojowym u zbiegu ulic Źródlanej i Kraszewskiego powstanie nowy szalet miejski, którego budowa będzie kosztowała aż 344 tys. złotych. Wkrótce rozpocznie się budowa nowej publicznej toalety, która ma być ukończona w połowie lipca.

środa 27 lipca 2016 - 12:29:48 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja