Zaloguj się | Rejestracja

Pociąg z Warszawy do Konstancina-Jeziorny


Pociąg z Warszawy do Konstancina-Jeziorny

W niedzielę 21 września między Konstancinem a Warszawą kursować będzie specjalny pociąg. Z okazji Dni Transportu Publicznego, Stowarzyszenie Sympatyków Komunikacji Szynowej zorganizowało przejażdżkę ze stolicy do naszej miejscowości i z powrotem. Skład pojedzie po torze, z którego korzystają pociągi dowożące węgiel do elektrociepłowni Siekierki.


Pociąg specjalny do Konstancina-Jeziorny (stacja Jeziorna) odjedzie z Warszawy Zachodniej w niedzielę o godz. 9:31 z peronu 4. W Konstancinie-Jeziornie na pasażerów będzie czekał przewodnik, który poprowadzi grupę po starej części naszego miasta oraz na okolicznościowy piknik. Powrót do Warszawy z Konstancina zaplanowano na godz. 16:15.

Organizator przejażdżki, Stowarzyszenie Sympatyków Komunikacji Szynowej przygotowało też ofertę skierowaną do mieszkańców Konstancina, którzy chcieliby zobaczyć, jak mógłby wyglądać dojazd do Warszawy koleją. Można będzie bezpłatnie przejechać się szynobusem, wypożyczonym przez Koleje Mazowieckie, ze stacji Jeziorna do Warszawy Zachodniej i z powrotem. Miłośników kolei ucieszy także możliwość obejrzenia linii służącej do przewozu węgla od stacji Jeziorna do elektrociepłowni na Siekierkach.

Chętni na przejażdżkę muszą się zarejestrować - liczba miejsc w pociągu jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 19 września 2014 r. na adres: dnitransportu©gmail.com. W zgłoszeniu należy podać kurs lub kursy pociągu, w których zgłaszający się chce uczestniczyć, imię i nazwisko, nr telefonu kontaktowego oraz liczbę osób, których dotyczy zgłoszenie. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 2 osoby dorosłe i dzieci podróżujące wraz z nią.

Pociągi uruchamiane są m.in. dzięki Kolejom Mazowieckim i firmie PGNiG Termika, która zarządza linią kolejową: Warszawa Okęcie - EC Siekierki.

Reklamy Google:


Rozkład jazdy pociągów specjalnych:
Kurs A: Warszawa Zachodnia (peron 4) 9.31 – Jeziorna 10.11 - BRAK MIEJSC!
Kurs B: Jeziorna 12.45 – Warszawa Zachodnia 13.26
Kurs C: Warszawa Zachodnia (peron 5) 13.54 – Jeziorna 14.34
Kurs D: Jeziorna 16.15 – Warszawa Zachodnia 16.57
Kurs E: Jeziorna 10.30 – EC Siekierki 11.10/11.15 – Jeziorna 12.00 (bez wjazdu i zwiedzania elektrociepłowni) - BRAK MIEJSC!

Pociągi zatrzymywać się będą na stacjach/przystankach: Warszawa Zachodnia, Warszawa Rakowiec, Warszawa Żwirki i Wigury, Warszawa Służewiec, Jeziorna. Wycieczka po Konstancinie-Jeziornie z przewodnikiem odbędzie się po przyjeździe pociągu o godz. 10.11. Zbiórka przy stacji w Jeziornie.

Regulamin - zasady uczestnictwa w imprezie:
1. Przejazd pociągami specjalnymi i udział w wycieczce są bezpłatne.
2. Przejazd pociągami odbywa się na podstawie zgłoszenia pocztą elektroniczną do dnia 19 września 2014 r. lub na stoisku SSKS na Dniach Transportu Publicznego w dniu 20 września 2014 r. Przydział miejsc odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń.
3. Osoby zgłaszające się otrzymują pocztą elektroniczną lub osobiście potwierdzenie zgłoszenia. Należy zabrać je ze sobą do pociągu.
4. Organizator może dopuścić udział osób wcześniej niezgłoszonych w miarę wolnych miejsc.
5. Zgłoszenie do udziału w imprezie lub wejście do pociągu oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
6. W pociągach nie mogą przebywać osoby pod wpływem alkoholu ani środków odurzających. Nie wolno ich spożywać w pociągu.
7. W pociągach obowiązuje zakaz palenia.
8. W czasie wsiadania i wysiadania do i z pociągu należy zachować szczególną ostrożność i postępować zgodnie ze wskazówkami obsługi pociągu. Kategorycznie zabronione jest wyskakiwanie.
9. Uczestnicy przejazdu są zobowiązani zachować szczególną ostrożność w czasie poruszania się w pobliżu torów kolejowych i przestrzegać zaleceń obsługi.
10. Osoby nieprzestrzegające regulaminu mogą zostać poproszone o natychmiastowe opuszczenie pociągu lub terenu kolejowego.
11. Dzieci w wieku poniżej 13 lat mogą uczestniczyć w przejeździe tylko pod opieką osoby dorosłej.
12. Uczestnicy przejazdu nie mogą zabierać ze sobą rowerów ani nieskładanych wózków dziecięcych oraz dużego lub nieporęcznego bagażu.
13. Uczestnicy przejazdu są poinformowani, że warunki wsiadania i wysiadania na stacji Jeziorna wymagają zachowania szczególnej ostrożności ze względu na brak normatywnych peronów. Z tego też względu nie zlecamy obuwie bez wysokich obcasów. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się proszone są o wzięcie pod uwagę braku możliwości zapewnienia asysty ze strony obsługi pociągu.

Źródła: Stowarzyszenie Sympatyków Komunikacji Szynowej, Koleje Mazowieckie, Gazeta.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościDni Transportu Publicznego - plakat:

Zobacz artykuły powiązane:

Pociąg relacji
Konstancin - Warszawa!


Pociąg pasażerski w Konstancinie? To nie żart. W czwartek 16 września niektórzy mieszkańcy naszego miasta mieli okazję zobaczyć nowy szynobus. Koleje Mazowieckie wysłały na próbę pociąg z Warszawy do Konstancina-Jeziorny. Czy oznacza to utworzenie połączenia kolejowego między naszym miastem a stolicą?

piątek 19 września 2014 - 07:40:03 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja